Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 03:12


[1.4 TSI 122KM] Pocenie się / wyciek z okolic obudowy rozrządu

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Pocenie się / wyciek z okolic obudowy rozrządu

Post29 gru 2013, 21:55

Dzisiaj podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka niskiego poziomu oleju. Gdy dojechałem do domu, podniosłem maskę żeby sprawdzić poziom oleju i coś przy okazji zauważyłem. Jakby pocenie się lub lekkie wycieki w okolicy łączenia obudowy rozrządu z resztą silnika, poniżej filtra oleju. Zaznaczyłem je na fotkach na czerwono, ten największy wyciek / pocenie się jest najniżej. Już jakieś parę miesięcy wcześniej go zauważyłem, ale wtedy było to mniejsze i miałem wrażenie, że mogło to być spowodowane wymianą chłodnicy na wiosnę (coś tam im się wylało może i potem zaschło). Jednak ten tłusty ślad się chyba powiększa i po dzisiejszej jeździe jest jakby bardziej mokry wilgotny. Przedostatnie zdjęcie pokazuje najlepiej umiejscowienie, tak jakby spod tej miedzianej podkładki od obudowy rozrządu...? Akurat ostatnio golfa nie pałowałem, wydech czysty bez oznak spalania oleju a tu zaczęło akurat go brakować. Fakt, że średnio dolewam tak 200 ml oleju raz na pół roku i akurat teraz by wypadła znowu dolewka. Więc raczej nie łącze zapalenia się kontrolki z tym poceniem, chociaż kto wie, jednak coś w ten sposób go również ubywa...
Dodam, że też czasami słyszę przy odpalaniu zimnego silnika obijanie się łańcucha przez ok 2s od odpalenia, ale zdarza się to dosyć rzadko, może raz na miesiąc, więc nawet nie ma na razie co pokazać w ASO. Auto też pracuje równo na postoju.

Co o tym myślicie? Akurat mam za parę dni przegląd przy 60 tyś. więc im to zgłoszę... :evil:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Pocenie się / wyciek z okolic obudowy rozrządu

Post15 cze 2014, 08:39

Podepnę się do tematu.
Czym może być spowodowane lekkie pocenie się w okolicach kolektora wydechowego. Uszczelka pod pokrywą zaworów nie ma żadnych wycieków.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

radekrpr

Nieśmiały

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 09 mar 2014, 16:09
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 7d 21h 19m 30s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4TSI 122KM
  • Lokalizacja: WPR

Re: Pocenie się / wyciek z okolic obudowy rozrządu

Post11 mar 2015, 11:03

Witam,
Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu, więc myślę, że usterkę udało się już usunąć. Czym ten wyciek był spowodowany, co było do wymiany/naprawy i jaki koszt?
Zdaje się, że mam podobny problem... :(

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości