Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 17:45


[1.6 TDI 105 KM] auto gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

nazjanz

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 21:30
  • Online: 21h 39m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: wielkopolskie

[1.6 TDI 105 KM] auto gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Post22 sty 2015, 23:34

Mam taki problem, Golf uruchamia się normalnie, obroty w normie, jednak gdy chce ruszyć autem i zaczynam puszczać sprzęgło auto gaśnie. Start stop mam cały czas wyłączony.
Golf VI 2009 141 tys. przebiegu, auto mam 20 miesięcy, pierwszy raz ten problem pojawił mi się miesiąc temu. Zresetowałem samochód po przez wyciągnięcie klema (dodatniego). Potem podłączyłem ponownie akumulator i uruchomiłem silnik - problem ustał, wszystko było normalnie. Niestety dziś znów miałem taką sytuację, znów po rozłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu, wszystko ok. Podejrzewam, że jest coś nie tak ze start stopem, a może to jakiś inny czujnik. Nie byłem jeszcze podłączyć auta na vcds, bez podłączenia na panelu nie ma żadnych błędów. Ktoś miał podobną sytuację, wie co to może być? Pozdrawiam!
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: [1.6 TDI 105 KM] auto gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Post22 sty 2015, 23:58

Zacznijmy od VCDS, coś powinno sypnąć.
Offline

nazjanz

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 21:30
  • Online: 21h 39m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: [1.6 TDI 105 KM] auto gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Post04 lut 2015, 10:49

Problem się nasilił teraz również zdarza mi się to podczas jazdy, tak jakby się przycinał, dodanie większej ilości gazu załatwia sprawę, zdarza się również, że muszę dwa razy odpalić auto, bo te po uruchomienie same gaśnie. Mechanik po podłączeniu VCDS stwierdził, że to zawór EGR, który jest razem z chłodnicą spalin. Mówił, że to częsta przypadłość tych silników, ponoć nie warto czyścić ani regenerować tego zaworu, tylko od razu wymienić. Przyczyną może być również przepustnica, która współpracuje z EGR. EGR chce zamówić tu:
nr części: 03L131512CF
http://e-katalog.intercars.com.pl/#prod ... -vw-1.html
znalazłem na allegro taniej, ale wydaje mi się mniej pewne
http://allegro.pl/nowa-chlodnica-spalin ... 69521.html
Mam pytanie, ktoś z forum na pewno wymieniał EGR, jaki to był koszt w warsztacie, a jaki w serwisie?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: [1.6 TDI 105 KM] auto gaśnie przy puszczaniu sprzęgła

Post04 lut 2015, 11:06

Odsyłam do tematu: post26985.html#p26985

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości