Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 21:44


Jak wymienić termostat?

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

sesiu1

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 07 maja 2013, 10:17
  • Online: 4h 44m 57s
  • Auto: vw golf 6 variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: osnabruck

Jak wymienić termostat?

Post29 lis 2014, 16:10

witam mam problem z termostatem nie dogrzewa mi silnika tak mi sie przynajmniej wydaje ze to termostat ...czy moglby mi ktos pomuc i wytlumaczyc jak to zrobic??ewentualnie jakies fotki podeslac??gdzie to szukac ?? napewno kolo pompy wody nie daleko..ale co dalej co trzeba zdemontowac ...i wogole czy za to sie zabierac czy lepiej oddac na warsztat?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2014, 12:47 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Zamiast 5 znaków ?, wystarczy jeden i poprawna forma pytająca ;)
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: wymiana termostatu ???jak??

Post29 lis 2014, 22:44

W tym przypadku lepiej oddaj do warsztatu.
Zrobią na pewno szybciej.
Baster
Offline

janek9423

Aktywny

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 22 sie 2013, 22:39
  • Online: 7d 20h 15m 35s
  • Auto: vw passat b8
  • Silnik: 1.8TSI DSG7
  • Lokalizacja: Lubaczow

Re: Jak wymienić termostat?

Post01 gru 2014, 13:54

ja za wymianę w tamtym roku zapłaciłem 50zł. i powiem Ci że nie warto się za to samemu zabierać, bo żeby się do niego dobrać trzeba najpierw porozbierać w cholere elementów gumowych żeby w ogóle tam rękę wsadzić, a co dopiero wymiana termostatu i składanie z powrotem. jedź na warsztat
Offline

sesiu1

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 07 maja 2013, 10:17
  • Online: 4h 44m 57s
  • Auto: vw golf 6 variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: osnabruck

Re: Jak wymienić termostat?

Post01 gru 2014, 18:20

bylem dzis w warsztacie wymianka bedzie mnie kosztowac 100e ... wiec chyba trzeba bedzie zaplacic podczas jazdy temperatura skacze mi miedzy 20 a 75 stopni szybko spada i sie podnosi na trasie i w miescie ..tak samo na odcinku 30-40 km

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość