Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 06:18


Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post21 paź 2014, 09:45

Panowie garażujący swoje autka "pod chmurką", macie po nocy w aucie po otwarciu dziwny zapach, takiej wilgoci, stęchlizny? bo u mnie podczas ostatnich deszczach była lekka masakra. Pojechałem w zeszłą sobotę na ozonowanie, kupiłem pianke CRC dodatkowo, zapaszki zniknęły, z klimy wogóle nie czuć, kilka dni było ok,ale wczoraj znowu ale po nocy jak otworzyłem auto znowu cosik było czuć... nie jest to więc już kwestia klimy. Dywaniki są suche, nic w aucie psującego się nie ma więc chyba to kwestia pory roku, deszczów
a jak to u Was wygląda? bo nie wiem czy szukać dalej, tylko pomysłów już nie mam
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post21 paź 2014, 10:10

dywaniki masz suche ok a jak wykładzina pod nimi i bagażnik??

U mnie woda potrafiła lać sie przez głośnik w drzwiach i skapywała na próg a potem pod wykładzinę leciała i cały filc pod wykładziną był mokry...

jak leci stęchlizną po nocy to szukaj czy na pewno nie masz w aucie wilgoci bo nie będzie to zapach z nawiewów...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post21 paź 2014, 11:18

ok marmi sprawdze dzis raz jeszcze wykładzine pod dywanikami, dam znac wieczorem co stwierdzilem
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post23 paź 2014, 06:26

kolejne dwa dni deszczów i nawet ok, lekko czuć wilgoć w aucie ale naprawdę leciutko.dywaniki są suche za to z klimy nawet po wyłączeniu zero, zero smrodku-nie ten dział ale polecam piankę crc airco cleaner do klimy, naprawdę nawet po ozonowaniu coś czułem z klimy a teraz nic. Zapaszek będę obserwował dalej, jak będzie problem odezwę się ponownie :)
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post24 paź 2014, 13:13

Witam

U mnie na odwrót, czuć lekką stęchliznę, gdy auto stoi w garażu i po wyjechaniu odpali się klima, natomiast gdy stoi "pod chmurką" tego nie ma :-k W POLO było tak samo....
Nie zauważyłem natomiast aby woda lała się do środka. Auto często myję pod ciśnieniem i jest sucho.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post25 paź 2014, 15:18

ja bym sprawdził jeszcze miejsce gdzie spływa woda z parownika jest tam gumowa rurka która wychodzi z obudowy parownika i idzie w dół wchodząc w tunel jeśli ona się odpięła z tunelu cała woda leci w filc pod wykładziną
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post01 lis 2014, 12:18

chyba za wcześnie cieszyłem się z odgrzybionego układu. Dziś podczas trasy było ok, ale jak włączyłem klimę to myślałem że padniemy-smród z klimy że hej,mimo odgrzybiania. Teraz nie wiem co jest grane,nawet na wiosnę tak nie śmierdzi jak teraz (ale tylko na klimie). Filtr wymieniony, ozonowanie ponad godzinę ,dodatkowo pianka i chemia...macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić? powtórzę piankę, chyba że coś źle robię. Ale jak wyciągnę filtr przeciwpyłkowy dostęp do parownika jest w miarę ok, na cały zaaplikowałem piankę. Chyba że jeszcze coś z układu klimatyzacji trzeba odgrzybić?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post01 lis 2014, 20:34

ja miałem to samo lecz w serwisie się dowiedziałem że pomoże jak cały czas będę miał włączone na AUTO czyli z klimatyzacją i muszę powiedzieć że nie śmierdzi najgorzej było przy włączaniu i później zapach znikał występowało to jak było na dworze wilgotno a wiadomo nie używając klimy zawsze zachodzi potrzeba włączania nadmuchu na przednią szybę i zawsze wtedy uruchamia się klimatyzacja już nawet kupowałem takie środki z ozonatorem które rozpyla się w aucie i przez krótki czas było ok
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post03 lis 2014, 10:18

wczoraj ponownie włączyłem klime i znowy masakra, zostawiłem auto na 10 min pozniej trasa cały czas na klimie i było już ok. nie wiem dlaczego tam smierdzi, odgrzybione kilka razy, wiem ze temp i wilgotnosc powoduja to ale nigdy tak mocno nie było czuć, a w golfie to juz wogole nigdy.w sobote ponownie odgrzybianie, zapodam pianke dodatkowo w kratki mimo ze ktos pisal ze trzeba uwazac zeby elektryki nie zalac, moze to pomoze
a dobierał sie ktos kiedys do parownika?trzeba zdemontowac cała konsole?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post03 lis 2014, 17:02

tak musisz rozebrać wszystko konsole i nagrzewnicę wtedy dojdziesz do parownika
Offline

arthur7374

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 sty 2014, 20:26
  • Online: 17d 20h 43m 31s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 variant
  • Silnik: DADA
  • Lokalizacja: Bruxelles

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post03 lis 2014, 20:36

niedzwiedz1981 pisze:wczoraj ponownie włączyłem klime i znowy masakra, zostawiłem auto na 10 min pozniej trasa cały czas na klimie i było już ok. nie wiem dlaczego tam smierdzi, odgrzybione kilka razy, wiem ze temp i wilgotnosc powoduja to ale nigdy tak mocno nie było czuć, a w golfie to juz wogole nigdy.w sobote ponownie odgrzybianie, zapodam pianke dodatkowo w kratki mimo ze ktos pisal ze trzeba uwazac zeby elektryki nie zalac, moze to pomoze
a dobierał sie ktos kiedys do parownika?trzeba zdemontowac cała konsole?

niedzwiedz1981 Nie dawaj pianki w nawiewy,póżniej jest masakra z kurzem .Wszystko się klei. Kup płyn wurth do czyszczenia klimy.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post04 lis 2014, 07:26

aarthur7374>>> dlaczego jest problem z kurzem? ja nie chcę aplikować w kratki tylko przez kratki dodatkowo dostac się do parownika. A czytałem że wurth jest bardziej niebezpieczny bo splywa a pianka CRC nie spływa i mniejsze ryzyko ze zaleje cos z instalacji elektrycznej
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post04 lis 2014, 09:46

Zacznij uzywac klimy to problem zniknie...
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jak pozbyć się zapachu wilgoci / stęchlizny ?

Post04 lis 2014, 10:21

teraz już uzywam, ale fakt we wrzesniu mało była uzywana...
diesel podstawą, turbo zabawą...

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość