Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:17


[1,6 TDI 90KM] Zgasł podczas jazdy

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zaczy

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:34
  • Online: 1h 5m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Zgasł podczas jazdy

Post03 wrz 2014, 20:54

Na dzień dobry chciałbym się przywitać jako całkowicie nowy posiadacz MK6 - 1.6 TDI 90 KM Trendline z 2012 roku posiadam raptem od trzech tygodni. Z historii uzyskanej w ASO auto w tym czasie było tylko na przeglądach, w ostatni piątek i ja podjechałem do Rowińskiego w Piasecznie na lekko przyspieszony przegląd pozakupowy (mam 58 tys. km przejechane).

Przegląd nienagannie, auto bez żadnych zastrzeżeń - żyć nie umierać.

Aż tu dziś, podczas powrotu z pracy, przy b.spokojnej jeździe czuję lekkie szarpnięcie - na zegarach pali mi się kontrolka sterowania silnika i braku ładowania akumulatora. Samochód (chyba) nie reaguje na gaz, po 100 - 200 metrach staje, tuż wcześniej na MFA wyświetla się komunikat o niesprawnym systemie kontroli trakcji (czy podobny - byłem w takim szoku, że mogłem źle zapamiętać). Czyli zgasł.

Zatrzymałem się całkiem, przekręciłem kluczyk - odpalił, żadnych kontrolek komunikatów. Do samego domu (jeszcze jakieś 3 km) żadnych objawów. A jednak się przestraszyłem. Może uznacie mnie - na dzień dobry - za panikarza, ale wcześniej przez 13 lat używania benzynowej Fabii w życiu mi samochód nie zgasł podczas jazdy.

Powinienem się niepokoić i czym prędzej jechać do ASO, czy też wrzucić na luz?
Mogli coś skopać podczas przeglądu, co może się tak objawić (choć przejechałem już od niego jakieś 300 km).

Pozdrowienia Nowicjusza!
Rafał
Offline
Awatar użytkownika

Sadiav

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2014, 14:28
  • Online: 157d 1h 35m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1 6 tdi
  • Lokalizacja: DW

Re: Zgasł podczas jazdy

Post03 wrz 2014, 21:21

zacznij od kupna kabelka(na pewno skorzystasz jeszcze nie raz z niego) i vcds sprawdz moze pojawily sie jakies bledy
a przyczyn moze byc wiele :)

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości