Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 16:51


Golfem do Bułgarii

Informacje o utrudnieniach drogowych, zdjęcia i opis ciekawych miejsc, które odwiedziliście.
Regulamin forum Wrażeniami z podróży, opis ciekawych miejsc, polecane miejsca warte zobaczenia, informujemy o utrudnieniach drogowych, korkach...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Gofer77

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 01 cze 2012, 09:32
  • Online: 10h 45m 36s
  • Auto: VW Golf VI Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Golfem do Bułgarii

Post30 paź 2012, 21:11

Proszę o wszelkie porady od osób, które pokonały trasę do Bułgarii. W szczególności interesuje mnie, którą trasę wybrać i opinie na temat jakości dróg w Rumunii i/lub Serbii.
Z góry dzięki.
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Golfem do Bułgarii

Post30 paź 2012, 21:23

Również jestem zainteresowany takim tematem bo chcialbym za rok we wakacje jechać do Bułgarii.
Offline

Tomi01

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 03 kwie 2012, 18:33
  • Online: 15d 13h 32m 57s

Re: Golfem do Bułgarii

Post31 paź 2012, 07:37

Tu masz w skrócie opisaną trasę do Bułgarii z tego roku.
podroze-w-vw/urlop-z-golfem-t162.html
A tu masz stronę forum o Bułgarii. Jest tam wszystko dokładnie opisane, informacji jest tyle że będziesz miał zajecie na kilka zimowych wieczorów.
http://www.bulgaricus.com/forum/index.php
Offline

piicia

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 30 sie 2013, 18:03
  • Online: 1d 1h 41m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 D
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Golfem do Bułgarii

Post27 lut 2014, 10:44

Temat nieco stary, ale może się komuś przyda. Ja do Bułgarii autem jechałem już 3 razy. Jechałem przez Serbię, trasa dłuższa, ale wydaje mi się że lepsza. Jedzie się więcej autostradami. Jednak dla kogoś kto lubi podziwiać po drodze widoki polecam trasę przez Rumunię. Granicę z Bułgaria przekracza się mostem w Rose. Można też jeżeli warunki pogodowe pozwalają skręcić na słynna trasę transfogardzką. Jechałem, przeżycie niesamowite zwłaszcza dla kierowcy. I te widoki. Jechałem też dolinami czyli trasą alternatywną dla trasy przez Karpaty. Też jest co pozwiedzać. Drogi w Rumuni przypominają bardziej nasze wiejskie, ale jest też kila autostrad. Jadąc przez Rumunię decydujemy się na jazdę lepszymi drogami w Bułgarii. Ponieważ od granicy w Rose jedzie się do Varny a stamtąd już niedaleko do Słonecznego Brzegu.
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Golfem do Bułgarii

Post27 lut 2014, 11:10

Co do Rumunii...
Przejeżdżając trasą Transfogaraską (DN7C) należy tez koniecznie zahaczyć o Transalpinę (DN67C) :)
Autem nie byłem ale motocyklem i owszem, Transalpina ma świeży asfalcik, a widoki powalające jak na Transfogaraskiej ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Golfem do Bułgarii

Post26 sie 2014, 18:45

piicia pisze: Można też jeżeli warunki pogodowe pozwalają skręcić na słynna trasę transfogardzką. Jechałem, przeżycie niesamowite zwłaszcza dla kierowcy. I te widoki. Jechałem też dolinami czyli trasą alternatywną dla trasy przez Karpaty. Też jest co pozwiedzać. Drogi w Rumuni przypominają bardziej nasze wiejskie, ale jest też kila autostrad. Jadąc przez Rumunię decydujemy się na jazdę lepszymi drogami w Bułgarii. Ponieważ od granicy w Rose jedzie się do Varny a stamtąd już niedaleko do Słonecznego Brzegu.

piicia, pomijając autostrady możesz coś więcej napisać o trasie transfogardzkiej najlepiej z w postaci fotrelacji jak masz jakieś obrazki z tamtych okolic.

spwod pisze:Co do Rumunii...
Przejeżdżając trasą Transfogaraską (DN7C) należy tez koniecznie zahaczyć o Transalpinę (DN67C) :)
Autem nie byłem ale motocyklem i owszem, Transalpina ma świeży asfalcik, a widoki powalające jak na Transfogaraskiej ;)

spwod, jak byś mógł również coś więcej skrobnąć i jakąś fotą okrasić, był bym wdzięczny.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Golfem do Bułgarii

Post27 sie 2014, 13:27

Dojazd do Rumuńskich Karpat przez Słowację i Węgry

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Winkle Transfogaraskiej chyba każdy zna :)

Obrazek

Obrazek

Jechaliśmy pod koniec maja 2012r. gdzieniegdzie zalegał jeszcze śnieg a przejazd przez tunel był jeszcze zamknięty więc za pomocą piłki metalowej przedostaliśmy się na drugą stronę :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze sławetna tama

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawałek dalej jakość asfaltu nie powala, ale winkle są przepiękne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To tyle w wielkim skrócie z Transfogaraskiej, zaraz dorzucę zdjęcia z Transalpiny :)

Zresztą jeśli ktokolwiek ma jakieś wątpliwości co do tej trasy to polecam obejrzeć

https://www.youtube.com/watch?v=OCgft55KLJg

-- 27 sie 2014, 13:40 --

Transalpina, jak pisałem, ma nowy asfalcik, oczywiście trzeba czasami uważać na końskie i krowie niespodzianki, ale autem nie powinno mieć to większego znaczenia :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoczki powalają ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A takie bywają przewyższenia trasy w winklach

Obrazek

Barierek brak, a zbocza robią wrażenie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przydrożny taras widokowy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę niżej krajobraz się zmienia, ale to na prawdę trzeba zobaczyć, zdjęcia to nie wszystko...

Obrazek

Obrazek

Część jest jeszcze, a raczej była budowana, ale spokojnie da sie przejechać

Obrazek

Obrazek

To tyle ze zdjęć, mam nadzieję, że nie zamęczyłem :D :pub:
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Golfem do Bułgarii

Post27 sie 2014, 20:38

spwod pisze:To tyle ze zdjęć, mam nadzieję, że nie zamęczyłem

Absolutnie nie, im więcej tym lepiej :food:

Obrazek
:shock: :shock: Robi wrażenie - trochę mi przypomina Norwegię, tylko tam nie było aż tak widać tylu winkli - widok był bardziej w pionie

Jak tam wygląda kwestia noclegów na łonie natury ewentualnie w ostateczności hoteliki czy inne murowane klatki, jeżeli łono jest niedostępne?
Czy jest coś co byś szczególnie polecił z tamtych okolic?

Jeżeli chodzi o winkle na dwóch kółkach to polecam Słowenię w okolicach Worthersee
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Golfem do Bułgarii

Post28 sie 2014, 13:33

W Rumunii można rozbijać się na dziko, gdziekolwiek, bez żadnych problemów ;) Nie brakuje też noclegów "u ludzi" czy normalnych kwater noclegowych, ale to zazwyczaj w większych miasteczkach ;)

Do obejrzenia, to poza Rumuńskimi Karpatami, górami Maramuresz, Fogarskimi, w większości, trochę przereklamowane, ale:
1. Wesoły cmentarz w Sapancie (ale to tylko jako ciekawostka) :D

Obrazek
:D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

2. Jak ktoś lubi, to można pozwiedzać stare drewniane cerkwie w małych starych wioskach położonych wzdłuż Doliny Izy, wpisane na listę UNESCO.
3. Monastyry w Bukownie.
Obrazek
3. Zamek Drakuli w Branie.
Obrazek
4. Wąwóz Bicaz, nie za długi ale robi wrażenie.
Obrazek

i wiele innych których nie widziałem :D
http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114 ... c__co.html

My jednak byliśmy tam głównie dla pokonywania kilometrów górskich zakrętów :D

P.S. Co do Słowenii.... w zeszłym roku miałem okazję innym (nieco lepszym) :D motocyklem przejechać trasę od Czech przez Austrię, Słowenię właśnie, całe wybrzeże Chorwacji (magistralą Adriatycką - Jadranska), Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Serbię, Madziary i Słowację do Polski. Wszystkiego się nie da, ale kilka winkli stamtąd liznąłem :D
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Golfem do Bułgarii

Post01 wrz 2014, 17:31

Trip robi wrażenie, szczególnie że na dwóch kółkach.
Dzięki za info i piękne fotki.
My TSI

Wróć do Podróże w VW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości