Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:38


[1.4 TSI 122KM] Syczenie po zgaszeniu silnika

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lewrobert

Nieśmiały

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 02 sty 2014, 12:22
  • Online: 14h 45m 26s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: warszawa

Syczenie po zgaszeniu silnika

Post17 sie 2014, 13:26

Koledzy.
Mój problem polega na niezidentyfikowanej usterek, która objawia się w następujący sposób: po zgaszeniu silnika pojawia się cykliczny, w odstępach mniej więcej sekundy syk dochodzący z okolicy silnika.
ASO stwierdziło ze wymagana jest kalibracja przepustnicy. Nie pomogło.

Może macie podobne doświadczenia
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [MK6] [1.4 TSI] syczenie po zgaszeniu silnika

Post21 sie 2014, 19:14

lewrobert pisze:Koledzy.
Mój problem polega na niezidentyfikowanej usterek, która objawia się w następujący sposób: po zgaszeniu silnika pojawia się cykliczny, w odstępach mniej więcej sekundy syk dochodzący z okolicy silnika.
ASO stwierdziło ze wymagana jest kalibracja przepustnicy. Nie pomogło.

Może macie podobne doświadczenia


no u mnie chyba też jest coś takiego i nie wiem czy tak było zawsze czy nie, ale to olewam (nie mam już gwarancji) :)

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość