Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:27


RNS-510 - opcja Loudness

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Jerry

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 maja 2013, 22:38
  • Online: 10h 32m 16s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI BLUEMOTION
  • Lokalizacja: Wawa

RNS-510 - opcja Loudness

Post11 cze 2014, 08:09

Witam Kolegów :)
Czy jest opcja w RNS 510 aktywacji funkcji LOUDNESS? Generalnie mam w ustawieniach opcje "głośność" włącz - wyłącz ale żadnej reakcji . . .
Mam wrażenie że radio gra mega cicho, praktycznie dopiero od połowy "paska głośności" coś słychać. W touranie z rcd 310 było o mega lepiej . . .
Pls Help :)
Aha nie mam wzmacniacza fabrycznego, RNS dodany już po zakupie z auta które miało Dyna.
_______________________
Jerry
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 6s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: RNS 510 opcja Loudness

Post11 cze 2014, 14:13

No to źle zakodowane, tzn. na wzmacniacz, dlatego tak cicho gra. Sygnał jest obniżony o 12dB coś a'la pre-out. Kabelek i vcds załatwi sprawę.
Offline
Awatar użytkownika

Jerry

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 13 maja 2013, 22:38
  • Online: 10h 32m 16s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI BLUEMOTION
  • Lokalizacja: Wawa

Re: RNS 510 opcja Loudness

Post13 cze 2014, 08:09

Seba,
Przyznam że nic nie znalazłem po podłączeniu . . .
zrobiłem kodowanie z dyna na vw sound sys i nic . . .
W którym bicie to jest?
_______________________
Jerry
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 6s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: RNS 510 opcja Loudness

Post13 cze 2014, 23:31

A czemu VW sound system? Sound system not installed powinno być z tego co pamiętam.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości