Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:39


Droga na Chorwacje

Informacje o utrudnieniach drogowych, zdjęcia i opis ciekawych miejsc, które odwiedziliście.
Regulamin forum Wrażeniami z podróży, opis ciekawych miejsc, polecane miejsca warte zobaczenia, informujemy o utrudnieniach drogowych, korkach...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Droga na Chorwacje

Post24 lip 2012, 12:38

Jeżeli ktoś był w Chorwacji lub ma wiedzę w tym temacie i może doradzić, przestrzec itp. będę bardzo wdzięczny.
Ogólnie to chodzi mi o dojazd do samej Chorwacji:
- którędy najlepiej jechać
- gdzie kupować/płacić za Autobany
- itp.

oraz informację o samej Chorwacji oraz poruszaniu się po niej:
- ciekawe miejsca,
- pola namiotowe,
- przełęcze górskie na których można się zatrzymać na noc (może będzie się dało odpocząć od upałów)
- droga wybrzeżem czy autostradą

mile widziane wszelkie sugestie

aha, planuje przejechać całą Chorwację od zachodu aż po wschodnią granicę (tą w okolicach Dubrownika)
My TSI
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 15h 2m 16s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Droga na Chorwacje

Post24 lip 2012, 13:42

Tu http://www.cro.pl/, a w szczególności tu http://www.cro.pl/forum/ znajdziesz wszelkie niezbędne informacje.
P.S.
Ja z północy kraju jechałem: Niemcy, Austria, Słowenia a wracałem: Czechy, Polska. I nie wiem którędy lepiej, przez Niemcy dalej i więcej spaliłem ale większy komfort jazdy.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Droga na Chorwacje

Post29 lip 2012, 09:30

A można prosić bardziej skompresowane informacje - przyznam że czytanie tego forum jest bardzo uciążliwe dla mnie
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urlop z Golfem

Post25 gru 2012, 12:31

Wybieram się w lipcu pierwszy raz do Chorwacji, może mi ktoś ,kto już tam był przybliżyć gdzie najlepiej jechać, czy z biura, czy w ciemno, itp. Wszystkie informacje bardzo będą pomocne. Acha jadę z dzieckiem 6 letnim więc mile widziane jakieś atrakcje dla niego :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Droga na Chorwacje

Post25 gru 2012, 20:52

Postaram się wkrótce opisać moją tompera i Sylki podróż do i po Chorwacji. Jakoś od wakacji się zabieram i zabieram i nie umiem się zabrać za to 8-), a oni nie chcę mnie wyręczyć.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tompear

Administrator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 28 lut 2012, 18:40
  • Online: 1d 6h 38m 12s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Droga na Chorwacje

Post26 gru 2012, 21:13

kakaruto pisze:Postaram się wkrótce opisać moją tompera i Sylki podróż do i po Chorwacji. Jakoś od wakacji się zabieram i zabieram i nie umiem się zabrać za to 8-), a oni nie chcę mnie wyręczyć.


A co ja się będę wypowiadał o wrażeniach z podróży jak to Ty prowadziłeś cały czas i nie chciałeś oddać kierownicy. A Chorwacja jak Chorwacja, byłem 2 raz, pojadę i trzeci jak będzie okazja, polecam wszystkim co jeszcze nie byli.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Droga na Chorwacje

Post26 gru 2012, 22:00

Bo Ty Tomaszku to taki terminator jesteś - Wyjechałeś -> dojechałeś -> pojeździłeś -> wróciłeś ;). Wrażenia = bliskie zero (poza zabawą na uliczkach w Dubrowniku 8-) )
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Re: Droga na Chorwacje

Post31 maja 2014, 22:56

Odkopuję!!!

Mam zamiar jechać pierwszy raz w okolicy 15 czerwca na około 2 tygodnie, ze swoją ślubną i dzieciakiem (5 lat). Na 90% zdecydowany jestem na Baśke na Kyrku, ale może ktoś z Was coś doradzi. Raczej jedno miejsce, sporadyczne zwiedzanie, w miarę tanio i schludnie (dosyć mam syfilisu i drożyzny nad Polskim morzem - jak już mam płacić to przynajmniej chcę wiedzieć za co). Którędy lepiej jechać: Słowacja+Węgry czy Czechy+Austria+Słowenia? Drugi wariant chyba droższy, ale szybszy, co myślicie? Poza tym czy jechał ktoś z was w ciemno? Jeżeli tak, to jak długo po przyjeździe szukał kwatery? Czy można się w miarę bezproblemowo dogadać? I jak z tamtejszym jedzeniem, bo czytałem mnóstwo opinii i już głowa mnie boli od tego czytania. Termin mnie goni, więc byłbym wdzięczny za garść informacji.
Thx
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Droga na Chorwacje

Post01 cze 2014, 08:43

Ja jechałem w zeszłym roku do Breli drugą opcją Czychy-Austria-Słowenia droga fajna, łatwa . Też studiowałem przed wyjazdem wszystkie możliwe opcje :) . Jechałem w ciemno i tylko tak bym pojechał teraz . Płaciłem z tego co pamiętam 40 czy 45 euro za dobę z garażem :) ale tak jak piszę nie rezerwowałem, natomiast jak pisałem e-maila w tym roku jaka cena za ten sam pokój to napisali mi 60e , pewnie dlatego że wcześniejsza rezerwacja a z "ulicy" taniej .

Kolega też z Sosnowca widzę :)
Offline
Awatar użytkownika

rebep

Nieśmiały

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 30 gru 2012, 20:23
  • Online: 3d 7h 27m 48s
  • Auto: Golf variant mk6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXB

Re: Droga na Chorwacje

Post01 cze 2014, 17:52

Dzięki marrcin za zainteresowanie tematem (pozdrowienia ze środuli :mrgreen: ). Też się chyba skłaniam ku tej opcji. Może trochę drożej to wychodzi, ale ponoć da się ominąć łatwo autostradę na Słowenii (testuję na razie z google maps) i nie ma tyle fotoradarów co na Słowacji :lol: . Tylko ciekawi mnie jeszcze pogoda w czerwcu??? No cóż, za dwa tygodnie się przekonam ;)
Uruchomione: Staging, Rain Closing, Disable Seatbelt Warning, Speed on RCD310 i jeszcze szukam :D
Nie działa: kontrolka świateł dziennych :cry:
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Droga na Chorwacje

Post01 cze 2014, 19:32

Skoro chcesz na północno zachodnia cześć Chorwacji, to ja polecam drogę przez Worthersee, a konkretniej to:
- Czeskim speedway aż za Brno - potem na Mikulov,
- Już w Austrii kierunek na Wiedeń na autostradę, a nią aż do Worthersee. Tam rundka dookoła jeziorka - przepiękne widoki na jeziorko i te małe austriackie wioski :food: .
- Potem kierunek Słowenia (Ljubljana) ale broń boże [-X przez autostrady czy główne drogi (bo od tych autostrad można się porzygać albo co gorsza zanudzić na śmierć - dosłownie :o ).

Droga z Worthersee przez Słowenię, przynajmniej w okolicach granic jest po prostu boska :o . Ciasne, wąskie i potwornie kręte odcinki górskie :food: . Do tego pełno motocyklistów i znaków typu "uważaj na leżącego na drodze motocyklistę" - serio. Potem około 150-180 km Słowenii poza autostradami (czyli wolno), ale za to pięknie i absolutnie nienudno. Wyjedziesz gdzieś w rejonie Rijeki, dwie zdrowaśki od wjazdu na wyspę.

Droga zdecydowanie ciekawsza niż Autobana Chorwacka, która jak się zakorkuje to jest wolniejsza niż ta, którą opisałem.

Jeżeli chodzi o miejsce to ja polecam południe Chorwacji, też Baśkę ale o nazwie Baśka Voda (blisko Makarskiej).
Ja mieszkałem po polach namiotowych więc na kwaterach się nie znam. jeżeli chodzi o jazdę w ciemno to jak podróżowałem wzdłuż wybrzeża z północy na południe to przejeżdżając przez wioski sporo ludzi przy drodze stało z banerami 'Zimmer frei', a na skrzyżowaniach to na skuterach podjeżdżali i pukali w szybkę i co najmniej w 4 językach proponowali kwatery :lol: .

Żarcie jest dobre chodź ja głównie wieczorami grilowałem, a w dzień ... a w dzień się nie je tylko pije bo gorąco i strasznie suszy ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Droga na Chorwacje

Post01 cze 2014, 22:59

Rok temu bylem HR w ciemno, akurat w DE byly wakacje wiec o kwatery nie bylo latwo, tym bardziej ze chcialem okreslony standard. Znalazlem w Tucepi, super miejscowka tylko minus masy turystow. O 5 rano trzebabylo wstac aby zajac miejsce na plazy.
Jechalem autem przez CZ, AT i SLO, z noclegiem w AT, na powrocie z noclegiem SLO.
W SLO jak kazdy polak omijalem autostrady przez Mureck, Lenart i Ptuj.
Co do jedzenia w HR to maja np. fantastyczna pitzete (pizza) ale ja np jako fan owocow morza bylem zawiedziony. Ceny w HR sa dosc wysokie ale zawsze mozna troche przyoszczedzic robiac zakupy np w Lidlu.
Ogolnie piekny kraj i napewno kiedys jeszcze wroce.

Wróć do Podróże w VW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości