Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 09:43


Jak sprawdzić czy działa klimatyzacja

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Jak sprawdzić czy działa klimatyzacja

Post02 kwie 2014, 20:37

Witam.
Mam mały kłopot z klimą, mianowicie jak kupowałem autko było zimno, ale sprawdzałem czy działa i po wduszeniu AC był spadek obrotów jak to przy włączaniu klimy. Teraz kiedy zrobiło się troszkę cieplej postanowiłem ją odpalić a tu cisza brak spadku obrotów chociaż spalanie wzrasta o jakieś 0,4-0,6 ale nie słychać klimy. Powietrze z nawiewu niby chłodne ale nie bardzo zimne ale jak tak chwile pochodzi to przy wyłączaniu jest lekkie zawirowanie na obrotach. Powiedzcie mi jak to sprawdzić, czy powinno być słychać sprężarkę czy nie?. W dotychczasowych autach zawsze słyszałem jak klima chodzi i był widoczny spadek obrotów przy włączaniu. Co jest doradźcie co posprawdzać?.
Z góry dzięx za zainteresowanie i pomoc.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Klimatyzacja

Post02 kwie 2014, 20:44

Najprościej sprawdzić vcds-em czy się włącza i chodzi, słychać sprężarki nie musi być, jak nie masz kompa właczyć na max i sprawdź czy włączają się wentylatory co jakiś czas lub non stop chodzą (zależy od temperatury) oraz czy przewód klimy jest lodowaty...

Jak rośnie spalanie to klima się włącza a jeśli nie chłodzi zbyt dobrze to pora jechać i ją nabić bo czynnika moze już być mało, ale nie tak mało by klima sie nie włączyła.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Klimatyzacja

Post02 kwie 2014, 20:48

Dzięki za expres poradę. Czyli dwa kroki, jutro załączam klimę daję temp. na min. nadmuch na maxa i wysiadam słuchać czy wentylatory się załączą. Jeżeli się załączą to do speca niech nabija. Czy dobrze to zrozumiałem?
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Klimatyzacja

Post02 kwie 2014, 20:57

jest niezbyt ciepło wentylatory moga ruszyć po długiej chwili, i na niskim biegu nie usłyszysz trza popatrzeć, a najprościej po kilku minutach pomacać przewód klimy jeden ma być calkiem zimny...

generalnie niby klimę się powinno nabić raz do roku ale w zupełności starczy raz na 2 latka ale dłużej nie warto przeciągac bo mała ilość czynnika przyspiesza zużycie kompresora...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Klimatyzacja

Post02 kwie 2014, 21:14

Ok sprawdzę dzięki za pomoc.
Jeszcze raz dzięki za tak szybką pomoc.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2014, 15:44 przez Almighty, łącznie zmieniany 5 razy
Powód: Regulamin pkt. 4.1, 4.2, 4.3 - poświeć dodatkowe 5 min i zapoznaj się z innymi zasadami tu obowiązującymi.
Offline

ScieszkaMariusz

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 16 maja 2014, 16:13
  • Online: 11h 8m 15s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Zywiec

niedziałająca klimatyzacja

Post17 maja 2014, 09:58

Witam wszystkich na forum

Mam pewien problem z klimatyzacją w moim Golfie. Zrobiło się cieplej więc chciałem sprawdzić jak działa klimatyzacja. Po ustawieniu temperatury na minimum zauważyłem, że nie działa prawidłowo, tzn z włączoną czy wyłączoną klimatyzacją chłodzi tak samo. Podpiąłem samochód pod komputer i wyskoczył mi pewien błąd : 08-Klimatyzacja - Stan - Usterka 0010. Gość który podpinał mi samochód pod komputer powiedział mi, że mam zbyt małe ciśnienie (5,8) i żebym pojechał dobić gazu. Myślałem, że problem zniknie gdy uzupełnię gaz. Pojechałem dziś dobić i wydruk z urządzenia był następujący:
1. Odzysk R134a Czynnik g.455
2. Ciśnienie w AC mb.1
3. Napełnienie A/C: Olej ml. 20 , Czynnik g. 525

Więc okazał się, że gazu było wystarczająco bo dobito mi to tylko g. 70.
Moje pytanie brzmi co może być przyczyną niedziałającej w moim samochodzie klimatyzacji? Miał ktoś podobny problem? Jeśli to nie wina zbyt małej ilości gazu to co jest powodem? Co sprawdzić lub jaką cześć wymienić?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :lokej:
Offline

spyrek

Nieśmiały

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 12 lis 2013, 10:36
  • Online: 44d 17h 58m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CDBC 2.0 TDI CR
  • Lokalizacja: slask

Re: niedziałająca klimatyzacja

Post17 maja 2014, 19:29

ScieszkaMariusz pisze:Witam wszystkich na forum

Mam pewien problem z klimatyzacją w moim Golfie. Zrobiło się cieplej więc chciałem sprawdzić jak działa klimatyzacja. Po ustawieniu temperatury na minimum zauważyłem, że nie działa prawidłowo, tzn z włączoną czy wyłączoną klimatyzacją chłodzi tak samo. Podpiąłem samochód pod komputer i wyskoczył mi pewien błąd : 08-Klimatyzacja - Stan - Usterka 0010. Gość który podpinał mi samochód pod komputer powiedział mi, że mam zbyt małe ciśnienie (5,8) i żebym pojechał dobić gazu. Myślałem, że problem zniknie gdy uzupełnię gaz. Pojechałem dziś dobić i wydruk z urządzenia był następujący:
1. Odzysk R134a Czynnik g.455
2. Ciśnienie w AC mb.1
3. Napełnienie A/C: Olej ml. 20 , Czynnik g. 525

Więc okazał się, że gazu było wystarczająco bo dobito mi to tylko g. 70.
Moje pytanie brzmi co może być przyczyną niedziałającej w moim samochodzie klimatyzacji? Miał ktoś podobny problem? Jeśli to nie wina zbyt małej ilości gazu to co jest powodem? Co sprawdzić lub jaką cześć wymienić?


Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :lokej:


U mnie objawy podobne, nabita, vcds pokazuje obroty, błędów zero, spadku obrotów po włączeniu brak, spalanie nie wzrasta.
Najprawdopodobniej wina sprężarki, na maszynie wyszło, że ma ok 120 bar, a powinna mieć ok 180(nie jestem pewny co do wartości).
Będę musiał oddać auto do serwisu żeby się temu dokładnie przyjrzeli, bo mi pomysłów brak.
Offline
Awatar użytkownika

Jarzyna

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 10 mar 2018, 10:25
  • Online: 17h 37m 52s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jak sprawdzić czy działa klimatyzacja

Post03 kwie 2018, 17:04

Odkopię trochę temat, jak dokładnie się sprawdza tą klimę VCDS'em?

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość