Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 02:54


[Śląskie] ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Opinie na temat warsztatów, ASO, salonów oraz komisów
Regulamin forum Opinie na temat jakości obsługi oraz usług świadczonych przez salony, komisy, warsztaty samochodowe, zarówno te autoryzowane jak i te nieautoryzowane

Uwaga:
  1. Nowy temat należy utworzyć zgodnie z poniższą zasadą:
    • Temat - [województwo][Warsztat/Salon/ASO/Komis] _nazwa_podmiotu_ - _miejscowość_
    • Treść - nasza opinia, rada, przestroga, itp. informacja związana wizytą w danym salonie/komisie/warsztacie.
  2. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  3. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Czy jesteś zadowolony z jakości usług oferowanych przez ASO

Zdecydowanie Tak
0
Brak głosów
Raczej Tak
1
17%
Ani Tak ani Nie
3
50%
Raczej Nie
0
Brak głosów
Zdecydowanie Nie
2
33%
 
Liczba głosów : 6

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post18 kwie 2012, 20:07

Ktoś z Was może się podzielić jakimiś doświadczeniami z tym ASO?

Ja robiłem u nich 1 przegląd. Cena bardzo dobra , bo zapłaciłem za pierwszy przegląd przy przebiegu 13 tyś km 540zł. Oprócz przeglądu auto było umyte i odkurzone. Na minus to, że wlali olej o normie 502.00, który na rynku kosztuje 120zł za 5l. i nikt się nie pytał jaki olej chcę. Kolejny minus to czas przeglądu, który trwał aż 7 godzin! Nie usunęli terkotań na biegu jałowym, bo nie wiedzieli o chodzi.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Inter - Welm

Post19 kwie 2012, 05:42

mich pisze:Ktoś z Was może się podzielić jakimiś doświadczeniami z tym ASO?

Ja robiłem u nich 1 przegląd. Cena bardzo dobra , bo zapłaciłem za pierwszy przegląd przy przebiegu 13 tyś km 540zł. Oprócz przeglądu auto było umyte i odkurzone. Na minus to, że wlali olej o normie 502.00, który na rynku kosztuje 120zł za 5l. i nikt się nie pytał jaki olej chcę. Kolejny minus to czas przeglądu, który trwał aż 7 godzin! Nie usunęli terkotań na biegu jałowym, bo nie wiedzieli o chodzi.


ten serwis to tragedia nad tragediami!!!!! Nie ma chyba gorszego. Wiem co mówię (kupowałem tam samochód i wystarzy użyc google) i radzę omijać szerokim łukiem. Właścicielka już nie ma pomysłu więc konkuruje ceną ale to nie wszystko :(
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Inter - Welm

Post19 kwie 2012, 07:06

Kozo naprawdę aż tak źle jest, możesz podać jakieś przykłady żeby nie wyglądało na czepianie się bez pokrycia w faktach.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Inter - Welm

Post19 kwie 2012, 09:59

admin pisze:Kozo naprawdę aż tak źle jest, możesz podać jakieś przykłady żeby nie wyglądało na czepianie się bez pokrycia w faktach.


Już nieraz pisałem, ale nie na tym forum.... i naprawdę już nie chcę do tego wracać

Najkrócej i bardzo dyplomatycznie : nie znają się na tym :(

Mam wielu znajomych z VW i nikt nie jeździ do nich, wszyscy nadkładają kilometrów i jeżdzą do Tych/Katowic/Rybnika

Każdy w Bielsku wie, że jeśli VW to na pewno nie z Inter-Welmu ;) zresztą jeśli chodzi o Skodę to identycznie, nie bez powodu powstał drugi dealer ze Skodą aby przejąć ich klientów i radzi sobie bardzo dobrze...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Inter - Welm

Post19 kwie 2012, 10:23

Kozo pisze:Już nieraz pisałem, ale nie na tym forum.... i naprawdę już nie chcę do tego wracać

No szkoda, ale póki co, nikt tu nikogo do niczego nie będzie zmuszał ;)
Tak czy siak dzięki za Twoją opinię.
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post25 mar 2013, 23:16

Zrobiłem tam 2 raz przegląd i tym razem było szybko i miło. Uporali się z autem w 3,5h-tak jak obiecali. W tym czasie wymienili olej, filtry paliwa, powietrza i pyłków (węglowy), płyn hamulcowy, uzupełnili G12 a także umyli auto i coś tam we wnętrzu zrobili bo ładnie pachnie ;) Koszt przeglądu po rabacie to niecałe 900 zł. Wszystkie materiały pochodziły z ASO, a olej został nalany o normie 507 -mam taką nadzieję przynajmniej.

Pytałem o trzeszczenie przedniego zawieszenia. Otrzymałem taką informację, iż trzeszczenie powodują jakieś gumy, które na etapie produkcji są źle zgrzewane i podczas niskich temperatur przy dużym uskoku potrafią tak trzeszczeć. Rozwiązaniem jest ponowne ich zgrzanie i niby trzeszczenie znika na dobre. Tak samo już opanowali stukające kable kurtyn w słupkach ;) Ogólnie widoczna poprawa od ostatniego przeglądu w 2011 r.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post26 mar 2013, 07:45

No widzisz, Twoje ASO polepszyło jakość, u mnie się pogorszyła :). Do Bielska mam niedaleko więc jak coś to jest jakaś tam opcja dla mnie.
Skoro ci nalali 507 to masz LL czyli teraz możesz co 30k km jeździć, chyba że się mylę.
A z tym trzeszczeniem przedniego zawieszenia to ci powiedzieli co innego niż mi. Mi powiedzieli że to prawidłowe zachowanie i będzie od czasu do czasu skrzypieć, i nie wolno tego niczym smarować.
Z tym ponownym zgrzaniem to nie za bardzo nie chce mi się wierzyć - wydaje mi się że jedynie wymiana na wolne od wad rozwiązuje problem, a zgrzewanie, smarowanie itp. to rozwiązywanie incydentów (leczenie skutków).
My TSI
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post26 mar 2013, 08:04

Może się mylę, ale podgrzanie w mikrofalówce to nic nie da.. Więc jeśli mowa o zgrzewaniu ponownym, to raczej nie będzie to ani tanie, ani łatwe w zrobieniu, ani opłacalne, ani nic. No chyba, że VW zrobi to sam, ale wtedy jestem pewny, że wymieni Ci po prostu na nową, tak jak Kakaruto piszę, wolną od wad :) Także, panowie w ASO wciskają Ci kit..

A jeżeli mówisz, że tak samo opanowali stukające kable kurtyn, to mam rozumieć, że też wcisneli Ci kit, że tak ma być?
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post26 mar 2013, 18:40

mich pisze: Otrzymałem taką informację, iż trzeszczenie powodują jakieś gumy, które na etapie produkcji są źle zgrzewane i podczas niskich temperatur przy dużym uskoku potrafią tak trzeszczeć. Rozwiązaniem jest ponowne ich zgrzanie i niby trzeszczenie znika na dobre. Tak samo już opanowali stukające kable kurtyn w słupkach ;) Ogólnie widoczna poprawa od ostatniego przeglądu w 2011 r.

Możesz dokładniej napisać co to za gumy? Ja mam ten problem już od ponad roku i Magro Sosnowiec nie potrafi tego usunąć. Wymienili mi połowę przedniego zawieszenia i nic...
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post26 mar 2013, 20:48

Może ja coś przeinaczyłem, ale dowiedziałem się , że wiedzą jak usunąć ten problem i podobno już nie wraca. Najlepiej będzie jak sobie zadzwonicie do I-W i sami dowiecie ;)
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post31 paź 2013, 12:23

mich pisze:Może ja coś przeinaczyłem, ale dowiedziałem się , że wiedzą jak usunąć ten problem i podobno już nie wraca. Najlepiej będzie jak sobie zadzwonicie do I-W i sami dowiecie ;)

Możesz podać imię i nazwisko doradcy który się tym zajmował? Napisałem do nich maila ale cisza od kilku dni...
Chcę uderzyć bezpośrednio do tej osoby żeby nie tracić czasu.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post03 lis 2013, 17:44

sebkoch pisze:
mich pisze:Może ja coś przeinaczyłem, ale dowiedziałem się , że wiedzą jak usunąć ten problem i podobno już nie wraca. Najlepiej będzie jak sobie zadzwonicie do I-W i sami dowiecie ;)

... Napisałem do nich maila ale cisza od kilku dni...


to mnie nie dziwi ;)
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post24 mar 2014, 09:52

Byłem w sobotę na przeglądzie u nich i widać wielką zmianę! Przegląd wykonany w 3 h i wszystko zrobione jak należy. Nie wiem czy zmieniał się kierownik serwisu, ale mistrz który był na zmianie w sobotę był bardzo ogarnięty w tematyce usterek w naszych vw, a to nie jest takie oczywiste ;) Jestem bardzo zadowolony z sobotniej wizyty.
Nowy salon VW robili bardzo dobre wrażenie. Polecam!
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: ASO - Inter Welm - Bielsko Biała

Post12 maja 2014, 12:25

Kolejna wizyta i kolejny pozytyw. Robiłem u nich rozrząd. Wszystko jak należy i na czas. Wielki plus!

Wróć do Warsztaty / ASO / Salony / Komisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość