Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:09


Wciśnięte sprzęgło + dodanie gazu = terkotanie

Moderator: flo

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

pirxx76

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 maja 2013, 19:58
  • Online: 21h 8m 50s
  • Auto: Golf MK7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: NEL

Wciśnięte sprzęgło + dodanie gazu = terkotanie

Post25 lut 2014, 23:31

Gumis6 pisze:(...)pojawił się kolejny problem bo jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu to pojawia się takie terkotanie. W tej sprawie mają jutro kontaktować się z centralą VW w Poznaniu.


Też mam taki objaw, ale nie pojawia się za każdym razem. Temat na oddzielny wątek ?
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Stuki w zawieszeniu

Post26 lut 2014, 10:15

pirxx76 pisze:
Gumis6 pisze:(...)pojawił się kolejny problem bo jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu to pojawia się takie terkotanie. W tej sprawie mają jutro kontaktować się z centralą VW w Poznaniu.


Też mam taki objaw, ale nie pojawia się za każdym razem. Temat na oddzielny wątek ?

To jest pewnie ten sam problem z terkotaniem sprzęgła jak w MK6...
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Stuki w zawieszeniu

Post26 lut 2014, 18:48

Jak u mnie coś się wyjaśni to napisze i może rzeczywiście nadaje się to na nawy wątek
Ostatnio zmieniony 26 lut 2014, 19:34 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Zdecydowanie nowy wątek zgodnie z zasadą jeden wątek = jeden problem. Proszę o tym pamiętać.
Offline
Awatar użytkownika

pirxx76

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 maja 2013, 19:58
  • Online: 21h 8m 50s
  • Auto: Golf MK7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: NEL

Re: Odp: Stuki w zawieszeniu

Post26 lut 2014, 21:02

sebkoch pisze:
pirxx76 pisze:
Gumis6 pisze:(...)pojawił się kolejny problem bo jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu to pojawia się takie terkotanie. W tej sprawie mają jutro kontaktować się z centralą VW w Poznaniu.


Też mam taki objaw, ale nie pojawia się za każdym razem. Temat na oddzielny wątek ?

To jest pewnie ten sam problem z terkotaniem sprzęgła jak w MK6...


No nie wiem, opis z pierwszego posta w wątku o terkotaniu w MK6 nie za bardzo zgadza się z objawami w moim aucie. Terkotanie słychać np wtedy, kiedy silnik pracuje na biegu jałowym i wcisnę na krótko pedał gazu. Nie pojawia się za każdym razem. Zaobserwowane przy rozgrzanym silniku.
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Wciśnięte sprzęgło + dodanie gazu = terkotanie

Post27 lut 2014, 00:02

Szczegółowo to u mnie wygląda tak: Odpalam samochód wciskam pedał sprzęgła i dodaje gazu tak trochę powyżej 3000 tys obrotów. Pedał zaczyna drgać co jest wyczuwalne pod butem a dodatkowo wydobywa się słyszalny dźwięk takiego terkotania(nie wiem jak to opisać - terkotanie to chyba najwłaściwsze słowo). Gdy sprzęgło lekko puszcze i znów dodam gazu wspomniane efekty się nasilają. Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy rozgrzany. Nie ma natomiast terkotania gdy auto jest na luzie albo jak wcisnę sprzęgło i nie dodaję gazu. Brak tez jest takich dźwięków w czasie normalnej jazdy samochodem. Natomiast w czasie wciskania sprzęgła pojawia się dźwięk takiego szurania i to jest zawsze bez względu na to czy auto jest zimne czy rozgrzane. Czytałem na forum nowej Octawii, że tam też to terkotanie się pojawia i serwisy wymieniają tarcze i jakieś dociski. W serwisie do którego jeżdżę (Płock) stwierdzili, że terkotanie słyszą i czują ale pierwszy raz się z tym spotkali i będą zgłębiać temat w centrali Vw w Poznaniu. Ciekawe co z tego wyjdzie oby nie powiedzieli że ten typ tak ma.
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Wciśnięte sprzęgło + dodanie gazu = terkotanie

Post13 mar 2014, 21:02

Dziś uzyskałem odpowiedź serwisu, po konsultacjach z centralą VW, iż terkotanie sprzęgła przy wciśniętym sprzęgle i dodaniu gazu pojawia się w nienaturalnych warunkach pracy samochodu. Normalnie wciska się sprzęgło wrzuca bieg i dodaje gazu. Według serwisu naciskanie sprzęgła i dodawanie gazu nie jest dokonywane w normalnych warunkach i może powodować uszkodzenia.
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wciśnięte sprzęgło + dodanie gazu = terkotanie

Post14 mar 2014, 23:16

:shock: dobrze że się z centralą skonsultowali w tej sprawie :shock:
"Naturalne warunki", a to dobre :)

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości