Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 13:26


Brak komunikacji z Parktronikiem

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

esiu894

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 sty 2014, 11:43
  • Online: 4h 26m 34s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1 6 t d i
  • Lokalizacja: wrzesnia

Brak komunikacji z Parktronikiem

Post21 sty 2014, 11:56

Witam mam prablem z parktronikami kupielm autko udezone wymienilem zderzak + 1 czujnik mailem kilka przewod rozcietych polutowalem je wszytkie i jest ok :? Ale niestety niechca mi one chodzic wciskam przycis od parktonikow kolo biego a on wogole sie niezapala na żółto bylem u elektryka i pokazuje mu na kąpie brak komunikacji modułu z parktronikami czy jest ktoś mi wstanie podżucic temat co moze byc powodem tej ze usterki wymieniajac czujnik w zderzaku patrzylem czy zgadzaja sie pina wszytkie sa ok prosze o pomoc z gory dziekuje :)
:)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2014, 20:54 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Przeniesione do właściwego działu
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: bark komunikacji z parktronikami golf 6 1,6TDI 2011r

Post21 sty 2014, 12:21

Jak będziesz u mechanika to poproś przy okazji o scan auta i błędy jakie masz na PA.
A jeśli brak komunikacji to gdzieś możesz mieć przecięty jakiś kabelek.
Czujniki wszystkie o jednym oznaczeniu ??
Czujniki powinny się zatłacza automatycznie po załączeniu wstecznego biegu.
Wtedy tez powinna się zaświecić na żółto kontrolka na przycisku.
Baster
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 17m 20s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: bark komunikacji z parktronikami golf 6 1,6TDI 2011r

Post21 sty 2014, 12:54

Sprawdz czy :
W aucie masz moduł PA
i
Bezpieczniki

kolejność dowolna ;)
Offline

esiu894

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 sty 2014, 11:43
  • Online: 4h 26m 34s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1 6 t d i
  • Lokalizacja: wrzesnia

Re: Brak komunikacji z Parktronikiem

Post21 sty 2014, 23:53

tak wlasnie mi sie nie zalancza na zolto kontrolka tylko swieci na czerwono po wlonczeniu swiatel a bezpieczniki sprawdzalem i nawet dodalem bo mi brakowalo a prad byl kurde wiec ciezko mi jest powiedziec co jest widzialem na kapie ze jest brak komunikacji z parktronikami o powiedzcie mi gdzie jest ten caly modul sterujacy parktroniki bo wsumie lutowalem z 10 kabli a z tego co widzialem instalacje od przedniego zderzaka to wychodza zielone kable a powiedz mi kolego co to jest ten blad PA

-- 21 sty 2014, 23:56 --

muwisz ze czujniki maja swoje oznaczenia a poczym jes sie poznaje a co moze byc jeszce przyczyna ze niechodza kurde czuje ze musze wziasc rozebrac cala instalacje chyba ze mi podzucicie jakis temat
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Brak komunikacji z Parktronikiem

Post22 sty 2014, 00:10

Po pierwsze musisz mieć i dać tu na forum cały scan auta wraz z błędami jakie masz na PA.
Potem. Sprawdź czy masz moduł PA i jaki model sterownika w samochodzie ( ukryty głęboko za małym schowkiem) .Jak on wygląda znajdziesz w Google.
Następnie. Sprawdź na każdym czujniku jakie ma oznaczenie ( numery )
Jak będziesz miał to wszystko co napisałem, wrzuć w temat i będziemy mogli coś więcej powiedzieć .
Baster
Offline

esiu894

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 21 sty 2014, 11:43
  • Online: 4h 26m 34s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1 6 t d i
  • Lokalizacja: wrzesnia

Re: Brak komunikacji z Parktronikiem

Post22 sty 2014, 00:16

ok dziekuje :)

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości