Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:22


Uszkodzenie zawieszenia a Auto Casco

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Gazman

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 26 lis 2013, 18:36
  • Online: 11h 52m 32s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122 KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Uszkodzenie zawieszenia a Auto Casco

Post06 gru 2013, 08:45

Witam,

Przygoda jak w temacie z działu Problemy / Usterki:

mk6/ustawienie-geometrii-ktore-parametry-mozna-regulowac-t1053.html

W skrócie: wjazd w dziurę, przebicie opony i przestawienie geometrii, w tym przestawienie Kąta wyprzedzenie osi sworznia zwrotnicy, który nie jest regulowany (prawdopodobnie uszkodzenie jakiegoś elementu zawieszenia np.: drążka, wahacza, itp..), ustawienie zbieżności, dodatkowo możliwe uszkodzenie alufelgi (okażę się dopiero na wiosnę jak założę z nową oponą).

Zdarzenie miało miejsce już jakieś 3-4 tygodnie temu, zdjęć wtedy nie zrobiłem i nie wezwałem policji, niestety też wyrzuciłem przebitą oponę #-o , na feldze natomiast nie ma widocznych uszkodzeń (teraz mam założony już drugi komplet kół-zimówki). Nie wiem czy zgłoszenie takiego przypadku do zarządcy drogi (jak proponował w innym dziale John.gda) będzie miało sens, akurat w tym miejscu droga ma dobry asfalt, a moje kłopoty są spowodowane tym, że jadąc w nocy, na zakręcie, za bardzo zjechałem na pobocze - dziura w którą wpadłem była pomiędzy asfaltem a poboczem (żadnych pasów nie było) #-o

W związku z tym, jeżeli teraz chwyciłbym się za wymianę elementów zawieszenia to mógłbym stracić majątek (auto na gwarancji, więc z wszystkim trzeba jechać do ASO), dla zarządcy drogi nie mam praktycznie żadnych dowodów, dlatego moje pytanie jest następujące: czy byłby sens naprawiać zawieszenie z Auto Casco? Co potrzebowałby ubezpieczyciel w takim przypadku? Jednym zdaniem: czy warto? Z góry dzięki za poradę.
Offline
Awatar użytkownika

Johny.gda

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 26 lut 2013, 13:29
  • Online: 9d 14h 57m 58s
  • Pochwały: 5
  • Auto: MK 6 Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Uszkodzenie zawieszenia a Auto Casco

Post06 gru 2013, 11:48

Hej,

Wracając do tematu.. z tego co piszesz wynika ze zarządca drogi miał źle oznakowanie poziome drogi i z tego powodu że nastąpiła szkoda. Ogólnie jedną szkodę "dziurę" też robiłem z AC, tylko że najpierw zgłosiłem to normalnie przez zarządce drogi i miało iść z jego OC drogi. Ubezpieczycielem była Warta i to dość długo się ciągnęło około 2m-c, po długich staraniach zrezygnowałem z roszczenia w Warcie i zgłosiłem tą szkodę u swojego ubezpieczyciela z polisy AC. Podłożyłem od razu wszystkie dokumenty jakie dostałem od Warty (włącznie z korespondencją mailową). Tego samego dnia auto stało już na warsztacie i mechanicy od razu zabrali się do naprawy. Ogólnie z zarządcą drogi się nie baw, trzeba ich cisnąć żeby wypłacili co do grosza, ponieważ to z naszej kasy z podatków robią drogi i mamy prawo domagać się odszkodowań jeśli auto zostało uszkodzone. Możesz spokojnie po takim okresie domagać się odszkodowania od zarządcy.

PS. Składki nie powinny AC wzrosnąć ponieważ później jest cesja i Twój ubezpieczyciel ściągnie kasę z ubezpieczyciela zarządcy drogi.

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości