Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 02:43


[All] Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Szaden

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:25
  • Online: 1h 10m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 tsi
  • Lokalizacja: podkarpackie

Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 15:37

Witam. Znajomy który handluje samochodami poświecił mi wieczorem nad moim golfem jakąś swoją magiczną lampką i zderzaki w tym świetle miały fioletowy odcień, a golfa mam w kolorze niebieskim. Stwierdził, że tak sprawdza czy było malowane i moje były malowane, tyle że samochód kupiłem nowy u dilera. Później sprawdzałem to też latarką z telefonu i rzeczywiście jak świece na łączeniu zderzaka z nadkolem to nadkole jest niebieskie, a zderzak fioletowy. Na odcinku 3 cm linia zderzaka jest głębiej niż nadkola, co dodatkowo może o tym świadczyć. Samochód ma zaledwie rok. Co o tym sądzicie, mógłby ktoś łaskawie sprawdzić na swojej 6-tce jak wieczorem świecąc latarką te kolory się układają.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 16:07

Weź pod uwagę że zderzak jest plastikowy i może się trochę różnić odcień lakieru niż na blasze na aucie...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 17:34

nawet w fabrycznie nowym aucie serwis,salon ma prawo powtórnie polakierować dany element jeśli stwierdzi uszkodzenie lub zły stan powłoki lakierniczej.
Przerabiałem ten temat z salonem VW w 2011r.
Baster
Offline

Szaden

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:25
  • Online: 1h 10m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 tsi
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 17:49

Właśnie byłem obejrzeć kilka samochodów na mieście. Oglądałem golfa 4, polo i parę innych z podobnym kolorem. Były różnice pod światłem między zderzakiem a nadkolem, ale nie tak znaczne jak u mnie. Po zakupie to zauważyłeś? Jak wyglądały rozmowy z salonem?
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 18:11

Rozmowa była długa i uciążliwa.
Salon robił wszystko by nie wymienić zderzaka na nowy fabrycznie lakierowany.
Ale ze VW Touareg V8 z dodatkami kosztował nie mało to kłóciłem się bardzo długo . i tak potem po 3 miesiącach wymieniałem ten zderzak :D
Rożnica w odcieniu możne być tez rożna w zależności od koloru.Na jednym bardziej widoczne na drogim mniej.
Ogólnie ciężka sprawa do wygrania w salonie.
Jeśli auto masz nowe na gwarancji możesz jechać do rzeczoznawcy w celu sprawdzenia powłoki lakierniczej. co i jak z nią i czy odcienie znacznie się różnią . potem z ta opinią jechać do salonu w którym brałeś i bardzo grzecznie z nimi rozmawiać.
Ogólnie koszt całkowity ponownego lakierowania zderzaka to około 350 -500zł .
Baster
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 19:23

standard można powiedzieć, na tworzywie przeważnie odcień jest inny, w srebrnych kolorach jest to bardziej widoczne niż np. w czarnych...u mnie tez delikatnie widać różnice a elementy nie były powtórnie malowane bo sprawdzałem sam swoimi (wiec pewnymi) miernikami grubości powłoki
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Szaden

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 lis 2013, 15:25
  • Online: 1h 10m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 tsi
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 19:24

Jadę więc do lakiernika, zobaczymy co dalej. Jeśli okaże się malowany to nie odpuszcze im. Po to się kupuje w salonie, żeby nie mieć takich problemów. Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 19:57

NIE do lakiernika tylko do rzeczoznawcy motoryzacyjnego co stwierdzi cyfrowo grubość i ilość powłok lakierniczych , zwykły lakiernik nie sprawdzi tego i nie wystawi Tobie opinii wystarczającej .
A problem w tym tkwi ze salon, serwis dopuszcza powtórne malowanie( nawet jak jest gorsze :( )
Próbować możesz ale ciężka przeprawa przed Tobą . Chyba ze znajdzie się jakiś życzliwy.
Baster
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post11 lis 2013, 22:36

baster-b2 pisze:NIE do lakiernika tylko do rzeczoznawcy motoryzacyjnego co stwierdzi cyfrowo grubość i ilość powłok lakierniczych , zwykły lakiernik nie sprawdzi tego i nie wystawi Tobie opinii wystarczającej .
A problem w tym tkwi ze salon, serwis dopuszcza powtórne malowanie( nawet jak jest gorsze :( )
Próbować możesz ale ciężka przeprawa przed Tobą . Chyba ze znajdzie się jakiś życzliwy.

Czegoś nie rozumiem. Serwis sobie może coś dopuszczać lub nie a nas obowiązują prawa konsumenta i niezgodność towaru z umową...
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post12 lis 2013, 05:28

panowie spokojnie...100% aut ma inny odcień..tylko to widać albo bardziej albo mniej i nie jest to znak że serwis malował tylko fabryka jak odcień będzie w jakiś znaczący sposób odbiegał ma to poprawić ale jak widać tego nie robi. Plastik inaczej łapie, zderzaki są malowane w firmie zewnętrznej i dodatkowo pierwszy samochód po zmianie koloru na linii ma trochę inny odcień od tego na samym końcu gdyż w "instalacji robotów" zostają jeszcze pozostałości po poprzednim kolorze który stopniowo się wypłukuje. Przejdź się do salonu mercedesa i obadaj jakiś wózek za 500 tys. i też będzie inny. Dopóki mi ktoś kiedyś nie zwrócił uwagi to tego nie widziałem :)

p.s. jest to informacja od autoryzowanego lakiernika VW/Audi na śląsku który maluje dla wszystkich ASO na tym terenie - na moim srebrym (reflex silver) pokazał mi 6 odcieni tego koloru który sobie wyrobił podczas swojej pracy dla VW, a my w katalogu mamy tylko jeden odcień ;)
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post12 lis 2013, 08:54

Silver Leaf metalic ma trzy odcienie. Nie ma szansy aby idealnie dobrać i położyć kolor w metaliku.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post12 lis 2013, 10:20

każdy kolor ma kilka odcieni, resztę dobiera się recznie lub spektro...na przykład LA7W typowy "srebrzak" VW ma około 8 odcieni...resztę jak wielkość ziarna czy matting dopiera się jak pisalem ręcznie...po drugie tworzywo zawsze się inaczej elektryzuje i zawsze ziarno inaczej się ułoży,nie ma mocnych
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post12 lis 2013, 21:31

Daleko mi by obstawiać czyjąś stronę...ale patrząc z pozycji dilera gdyby mi klient podjechał rocznym samochodem twierdząc, że rok temu sprzedałem mu auto z malowanymi zderzakami to ogarnęła by mnie weołość.

IMHO
Podjedz do pierwszego lepszego lakiernika i poproś o zmierzenie grubości lakieru. Generalnie powyżej 130 mikronów to syganał że było malowane.
Z dilerem po roku czasu używania auta raczej sobie odpuść bo trudno będzie ci udowodnić cokolwiek.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post12 lis 2013, 22:14

Na samym lakierowaniu sie nie znam ale przecież mierniki lakieru są do podłozy magnetycznych jak na plastiku chcecie zmierzyć grubość powłoki??
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Inny odcień lakieru zderzaka w nowym samochodzie.

Post13 lis 2013, 08:09

sa różne mierniki, niektore mierzą nawet "starość" powłoki lub potrafia wybadac producenta powłoki...ja używam ich codziennie, ale nieważne...podsumowując zawsze w jasnych kolorach różnice zderzak-błotnik są widoczne (ja widzę, zboczenie zawodowe :-) ) w czarnych czy ciemnych mniej widoczne ale zawsze są...
bierze się to z innej struktury tworzywa, naelektryzowania czy malowania w innym zakładzie...czynników jest bardzo dużo

a z tym 130 mikronów byłbym ostrożny...niektóre VW mają 14-160mikronów i jest to pierwotna powłoka, w zależności jaki był podkład oraz baza...zawsze też powierzchnie płaskie typu maska dach klapa maja inna grubość niż drzwi...mamy w pracy tabele grubości i naprawdę 130 mikronów to z palca wyssane... mazda ma np. często ok 70-80 mikronów i to widać później jak pięknie rdza sobie rośnie...
diesel podstawą, turbo zabawą...

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość