Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:07


Zużycie opon - ząbkowanie, ścinanie, uszkodzenia

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Zużycie opon - ząbkowanie, ścinanie, uszkodzenia

Post05 lis 2012, 14:27

Mam do was pytanie, odnośnie używanych opon zimowych. Moje oponki mają jeden sezon za sobą i gdy przejeżdżam dłonią po oponie, to zgodnie z kierunkiem toczenia (do przodu) opona jest gładka, natomiast w przeciwnym czuję "zęby". Taka sytuacja występuję jedynie dla przednich opon zimowych.
Raczej nie jest to problem związany z ząbkowaniem opon (tak myślę). Czy wy macie podobnie?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zużycie opon - ząbkowanie, ścinanie, uszkodzenia

Post29 lis 2012, 08:37

Ja tak nie mam
My TSI
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Zużycie opon - ząbkowanie, ścinanie, uszkodzenia

Post30 lis 2012, 13:00

sprawdz geometrie, cisnienie w oponach.. jak jezdzic na zlej geometri to po kolejnym sezonie nie bedziesz mial na czym jezdzic..
Offline

dan1976

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 10 paź 2013, 11:57
  • Online: 2h 39m 55s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: BSE 102 KM
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Zużycie opon - ząbkowanie, ścinanie, uszkodzenia

Post11 paź 2013, 11:48

Miałem u siebie taka sytuacje. Po kupnie auta przy predkosci 60-100km/h slychac było jakby ktores tylne lozysko. Organoleptyczne sprawdzenie lozysk nic nie wykazalo. Miałem opony Goodyear całoroczne. Pojechalem do kolegi który ma warsztat wulkanizacyjny sprawdzil te opony i okazało się ze były wyzabkowane. Kupilem nowy komplet opon i cisza :D . Sprawdzilem geometrie i stan zawieszenia wszystko ok. Uslyszalem również ze do golfa musza być opony kierunkowe ze względu na skomplikowane tylne zawieszenie. Podobno Goodyear całoroczny nie jest dobra opona i szybko się zużywa.

Wróć do Opony i felgi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości