Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:31


zderzak GTI od Cabrio

Tuning optyczny - czyli wewnętrzne i zewnętrzne zmiany wizualne naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Wewnętrzne i zewnętrzne modyfikacje wizualne w celu uzyskania bardziej sportowego lub ładniejszego wyglądu tj. zmiany atrapy, zderzaków, lotek, foteli, kierownicy, podsufitki itp. elementów wpływających na zmianę wyglądu.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

zderzak GTI od Cabrio

Post12 wrz 2013, 11:22

Witam !
Panowie mam pytanko czy ten zderzaczek będzie pasował do Golfa "zwykłego" ? Ewentualnie czym się różni ?!
oto link

http://allegro.pl/zderzak-tylny-pdc-lc9 ... 57242.html

i jakoś dziwnie jest "IDEALNY"

pozdrawiam

P.S. Wiem że w linku pisze Golf 6 ale wiecie jak to jest czasem ludzie piszą że zwykły zderzak to GRI lub R-Line więc
wole zapytać fachowców z forum.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post12 wrz 2013, 12:08

Na pewno różni się dyfuzorem w "zwykłych" golfach jest jedna dziura na podwójna rurę (zerknij na swoją :dupa:) a w GTI 2 dziury na pojedyncze rury - jak widać na zdjęciu z aukcji
Obrazek

Na innych różnicach, szczególnie tych związanych z montażem, to się nie znam ale wydaje mi się że gdzieś to już na forum jest opisane.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post12 wrz 2013, 13:09

Ja jestem strasznie ciekaw, czy zderzak od Cabrio pasuje mechanicznie. Na oko trochę wskazuje, że nie, ale tak naprawdę bez sprawdzenia nie będziemy wiedzieć na 100%. Najlepiej byłoby gdzieś taki zderzak dorwać i "zmierzyć" przed zakupem.

Na pewno do przerobienia będzie część elektryczna - wiązka PDC/PLA jest zupełnie inna w Cabrio (łącznie z mocowaniami). No ale to naprawdę nie jest duży problem...

Natomiast gdyby taki zderzak pasował to odpada największy problem z retrofitem PLA 2.0 do hatchbacków...
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post12 wrz 2013, 14:39

Wystarczy spojrzeć na te dwa zdjęcia
http://www.netcarshow.com/volkswagen/20 ... per_46.htm
http://www.netcarshow.com/volkswagen/20 ... per_14.htm

a dokładniej na to jak wyglądają w poszczególnych wersjach tylne lampy (chodzi oczywiście o kształt a nie o to, że jedne są zwykłe a drugie ledowe) i miejsce ich łączenia ze zderzakiem i blachą.
Nie pasuje.

UserRetired

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post12 wrz 2013, 19:47

Uncle Peter pisze:Wystarczy spojrzeć na te dwa zdjęcia
http://www.netcarshow.com/volkswagen/20 ... per_46.htm
http://www.netcarshow.com/volkswagen/20 ... per_14.htm

a dokładniej na to jak wyglądają w poszczególnych wersjach tylne lampy (chodzi oczywiście o kształt a nie o to, że jedne są zwykłe a drugie ledowe) i miejsce ich łączenia ze zderzakiem i blachą.
Nie pasuje.



okiej dzięki. dałbym Ci pochwalę ale jestem zblokowany przez admina
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: zderzak GTI od Cabrio

Post13 wrz 2013, 07:44

jmf pisze:Ja jestem strasznie ciekaw, czy zderzak od Cabrio pasuje mechanicznie. Na oko trochę wskazuje, że nie, ale tak naprawdę bez sprawdzenia nie będziemy wiedzieć na 100%. Najlepiej byłoby gdzieś taki zderzak dorwać i "zmierzyć" przed zakupem.

Na pewno do przerobienia będzie część elektryczna - wiązka PDC/PLA jest zupełnie inna w Cabrio (łącznie z mocowaniami). No ale to naprawdę nie jest duży problem...

Natomiast gdyby taki zderzak pasował to odpada największy problem z retrofitem PLA 2.0 do hatchbacków...

Moim zdaniem to klapa sie nie zamknie przez sciecia. Tez chce taka przymiarke zrobic ale szukam go tez ze wzgledy na dokladki boczne z wersji R

UserRetired

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post15 wrz 2013, 14:23

Panowie nie pasuję wiem bo mierzyłem
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: zderzak GTI od Cabrio

Post16 wrz 2013, 06:41

Ale sa inaczej ulozone mocowania z boku i inaczej wyprofilowany czy tylko sciecia przy klapie nie pasują ?
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post16 wrz 2013, 07:32

Xenosaga a spojrzałeś w ogóle na zdjęcia, które wstawiłem? Nie trzeba być jakoś przesadnie bystrym by zauważyć choćby delikatne zaokrąglenie na zderzaku przy lampie w zwykłej szóstce. To nie ma prawa pasować i nie potrzeba żadnych przymiarek. Dokładne miejsce na zdjęciu to prawy koniec zderzaka, styk zderzaka z lampą i karoserią.

UserRetired

Re: zderzak GTI od Cabrio

Post16 wrz 2013, 08:38

kakaruto pisze:Na pewno różni się dyfuzorem w "zwykłych" golfach jest jedna dziura na podwójna rurę (zerknij na swoją :dupa:) a w GTI 2 dziury na pojedyncze rury - jak widać na zdjęciu z aukcji
Obrazek

Na innych różnicach, szczególnie tych związanych z montażem, to się nie znam ale wydaje mi się że gdzieś to już na forum jest opisane.


zgadza się chodź widziałem już "mistrzów tiuningu" gdzie w tym dyfuzorze z GTI były 4 rury na każde wyjście dwa wydechy tak to mogę opisać. Jak chcecie mogę podać linka do tego GTI

Uncle Peter pisze:Xenosaga a spojrzałeś w ogóle na zdjęcia, które wstawiłem? Nie trzeba być jakoś przesadnie bystrym by zauważyć choćby delikatne zaokrąglenie na zderzaku przy lampie w zwykłej szóstce. To nie ma prawa pasować i nie potrzeba żadnych przymiarek. Dokładne miejsce na zdjęciu to prawy koniec zderzaka, styk zderzaka z lampą i karoserią.


Uncle Peter masz racje nie pasuję wstępnie nawet na oko, ale ja jestem jak "Niewierny Tomasz" i przemierzyłem nie ma szans.

Wróć do Tuning optyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości