Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:07


Spłata kredytu 50/50

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Donia

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 14 paź 2012, 13:05
  • Online: 11h 33m 48s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4
  • Lokalizacja: warminskomazurskie

Spłata kredytu 50/50

Post01 wrz 2013, 19:08

Kupiłam mojego golfa prawie rok temu w kredycie 50/50. Czy ktoś z Was wie może, czy teraz po roku dostanę jakieś pismo z banku (przypominające o zaplacie). Czy po prostu sama z siebie muszę im tą kwotę zapłacić?
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: mam takie pytanie

Post01 wrz 2013, 20:19

Donia pisze:Kupiłam mojego golfa prawie rok temu w kredycie 50/50. Czy ktoś z Was wie może, czy teraz po roku dostanę jakieś pismo z banku (przypominające o zaplacie). Czy po prostu sama z siebie muszę im tą kwotę zapłacić?


Byłem w takiej samej sytuacji (czerwiec 2012). Żadnego przypomnienia z VW Banku nie było. Po prostu trochę przed upływem roku przelałem wymaganą kwotę na konto podane w umowie/załączniku.

Po kilku dniach przyszło (listem poleconym) potwierdzenie spłaty kredytu.

Aha, warto pamiętać, że druga rata jest trochę wyższa, bo płaci się jeszcze za ubezpieczenie - tak więc nie jest to de facto 50/50.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2013, 21:04 przez jmf, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Spłata kredytu 50/50

Post02 wrz 2013, 07:25

W moim przypadku, analogicznie jak u jmf - żadnego przypomnienia. Sam wpłaciłem ustalona kwotę przed końcem umowy na wskazany w umowie numer konta i o ile mnie pamięć nie myli to w moim przypadku 2 rata było równa pierwszej - nic więcej (ubezpieczenie) nie musiałem dopłacać - przy czym ja miałem warunki z 2011r.
O ile mnie pamięć nie myli to po kilku dniach dostałem kartę pojazdu wraz z potwierdzeniem spłaty, bo chyba musiałem ją wysłać do banku (zostawić u dealera) w dniu zakupu samochodu.
Najlepiej zadzwoń na numer z umowy i dopytaj szczegółów, bo ja spłacając wcześniej niż wynikało to z terminu spłaty miałem poinformować bank o tym fakcie telefonicznie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Spłata kredytu 50/50

Post02 wrz 2013, 07:52

Widać, że poluzowano "zabezpieczenia" - w zeszłym roku nie zabierano już karty pojazdu.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości