Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:57


[1.4 TSI 140PS] Stuki przy ruszaniu w lewo

Moderator: flo

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kendzi

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 sty 2014, 12:02
  • Online: 59m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: wloclawek

Stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 12:11

witam
w moim golfie zaobserwowałem.. przy ruszaniu w lewo słychać niepokojący dźwięk dochodzący z lewego koła, przypomina to dźwięk uszkodzonego przegubu. Tyle że nie występuje to za każdym razem. Jestem umówiony do serwisu, obawiam się że jak na złość dolegliwość nie wystąpi podczas oględzin przez serwis. Przypomnę że jestem nowy i przepraszam za błędy. Zaznaczyć chcę że golfika nabyłem w czerwcu 2013 roku jako nowe auto, i ma przejechane 12000 km. Proszę o jakieś sugestie...
Offline

Jacyk

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 sty 2014, 09:37
  • Online: 4h 22m 37s
  • Auto: VW Golf 6 variant
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 12:36

kiedyś miałęm podobny objaw w innym aucie. Końcówka wahacza do wymiany - duże prawdopodobieństwo
Offline

kendzi

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 sty 2014, 12:02
  • Online: 59m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: wloclawek

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 12:51

ale w nowym samochodzie......? mimo wszystko dziękuję za sugestie, jeżeli serwis mnie zbyje, twierdząc że wszystko w porządku, zasugeruje im to. Trochę boję się że to układ różnicowy, może skrzynia. Występuje to tylko na pierwszym biegu przy 50% skręcie w lewo, przy ruszaniu, i nie zawsze.....
Offline

Jacyk

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 sty 2014, 09:37
  • Online: 4h 22m 37s
  • Auto: VW Golf 6 variant
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 12:54

jeżeli nie zaliczyłeś konkretnej dziury albo krawężnika to faktycznie może być coś innego
Offline

kendzi

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 sty 2014, 12:02
  • Online: 59m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: wloclawek

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 13:01

no własnie żadnej dziury i krawężnika nie zaliczyłem....na marginesie wspomnę że miałem już problem mokrego golfa:) zobaczymy jutro w ASO, może chłopaki się sprężą i dadzą radę wykryć problem.....
Offline

Jacyk

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 27 sty 2014, 09:37
  • Online: 4h 22m 37s
  • Auto: VW Golf 6 variant
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post29 sty 2014, 13:08

Niech się sprężą w serwisie
Offline

kendzi

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 sty 2014, 12:02
  • Online: 59m 35s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: wloclawek

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post31 sty 2014, 10:38

no i wróciłem z serwisu.... pukanie wystąpiło przy pracowniku serwisu......ale nic nie stwierdził..... podokręcał śruby w kołach, w zawieszeniu, dokręcił wózek i kazał jeździć jeżeli znowu wystąpią objawy, będę musiał zostawić auto na parodniową obserwacje. Jednocześnie powiedział mi że nie są to objawy uszkodzonego przegubu czy też skrzyni.... No cóż będę jęździł i nasłuchiwał:))

UserRetired

Re: stuki przy ruszaniu w lewo

Post08 kwie 2014, 07:24

ehhh mechanicy z ASO.. magicy szamani i reszta ludzi którzy wróżą z fusów...

jaki jest problem rozkręcić koło zdjąć i zobaczyć co się dzieje !? Najlepiej niech Pan jeździ aż się Panu rozsypie....

mam ten sam problem i tak samo zostałem spławiony...

jak coś się u Ciebie zmieniło to napisz śledze temat

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość