Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:29


[All] Głośno podczas jazdy

Moderator: flo

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 07:58

Czy Wy też macie wrażenie, że jest głośno podczas jazdy? Mówię o powietrzu opływającym samochód. Wydaje mi się, że prawa strona nawet odrobinę głośniejsza. Wcześniej nie zwróciłem uwagi, może dlatego że nigdzie dalej nie miałem okazji jechać. Od 130-140km/h to już mocno przeszkadza.
Offline

Witos

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 15 cze 2012, 09:08
  • Online: 13h 36m 56s
  • Auto: Mk7
  • Silnik: GTI Performance DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 09:27

Moze to przez opony zimowe?
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 11:18

generalnie VI (napewno kombi) ma problem z uszczelkami w drzwiach, które są niezbyt szczelne. Pomaga "podciągnięcie" drzwi tak by bardziej docisnęły się do karoserii. Ja u siebie wszystkie drzwi dociągałem i jest duuużo lepiej...ale żeby była poprawa w 100% musiałbym wymienić uszczelkę w drzwiach kierowcy...póki co jednak jakoś mega mi to nie przeszkadza...
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 12:44

Nie rozśmieszajmy się stwierdzeniami, że to opony zimowe. Zresztą odnoszę wrażenie, że letnie dunlopy są głośniejsze niż zimowe nokiany. Ale nie o tym mówimy

Główny szum wydobywa się z prawego lusterka, lewe jest cichsze, ale również hałasuje. Oglądałem uszczelki, przy zamkniętych drzwiach wszystkie ładnie przylegają; nie wiem co to może być, a zaczyna mnie to wk****ć.
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 13:18

niedzwiedz1981 pisze:generalnie VI (napewno kombi) ma problem z uszczelkami w drzwiach, które są niezbyt szczelne. Pomaga "podciągnięcie" drzwi tak by bardziej docisnęły się do karoserii. Ja u siebie wszystkie drzwi dociągałem i jest duuużo lepiej...ale żeby była poprawa w 100% musiałbym wymienić uszczelkę w drzwiach kierowcy...póki co jednak jakoś mega mi to nie przeszkadza...

Jak dociagnołes te drzwi?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 13:26

Marcin, kolega chciał pomóc, więc trochę kultury okaż. A za przeklinanie będą ostrzeżenia.
Offline

Alan6R

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 20 gru 2012, 23:42
  • Online: 1d 2h 6m 32s
  • Auto: VW GOLF 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170 KM DSG
  • Lokalizacja: Kobyla Gora

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 13:52

jarekbarcaaa pisze:
niedzwiedz1981 pisze:generalnie VI (napewno kombi) ma problem z uszczelkami w drzwiach, które są niezbyt szczelne. Pomaga "podciągnięcie" drzwi tak by bardziej docisnęły się do karoserii. Ja u siebie wszystkie drzwi dociągałem i jest duuużo lepiej...ale żeby była poprawa w 100% musiałbym wymienić uszczelkę w drzwiach kierowcy...póki co jednak jakoś mega mi to nie przeszkadza...

Jak dociagnołes te drzwi?

Pewnie w słupku B regulował, tym "zapięciem" zamka.
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Odp: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 13:59

kamill pisze:Marcin, kolega chciał pomóc, więc trochę kultury okaż. A za przeklinanie będą ostrzeżenia.


Wydaje mi się, że stwierdzenie żebyśmy się nie rozśmieszali, nie jest oznaką braku kultury kolego, ale mogę się mylić. Mniejsza o większość - nic złego na myśli nie miałem.
Chodziło mi o to, że zmienny szum opon to "oczywista oczywistość" jak to klasyk mawiał. Szukam konkretnych pomysłów, zanim zadam pytanie w ASO. A że kilka VII na forum już jeździ, to może ktoś ma podobne spostrzeżenia.
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 16:57

marcinde pisze:Główny szum wydobywa się z prawego lusterka, lewe jest cichsze, ale również hałasuje.

Już chyba sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną hałasu. Golf 7 ma większe (dłuższe) lusterka niż 6. Lepsza widoczność kosztem bardziej słyszalnych szumów przy większych prędkościach.
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 18:01

Alan6R pisze:
jarekbarcaaa pisze:
niedzwiedz1981 pisze:generalnie VI (napewno kombi) ma problem z uszczelkami w drzwiach, które są niezbyt szczelne. Pomaga "podciągnięcie" drzwi tak by bardziej docisnęły się do karoserii. Ja u siebie wszystkie drzwi dociągałem i jest duuużo lepiej...ale żeby była poprawa w 100% musiałbym wymienić uszczelkę w drzwiach kierowcy...póki co jednak jakoś mega mi to nie przeszkadza...

Jak dociagnołes te drzwi?

Pewnie w słupku B regulował, tym "zapięciem" zamka.

jakim zapieciem?
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Głośno podczas jazdy

Post22 gru 2013, 19:16

Beskid pisze:
marcinde pisze:Główny szum wydobywa się z prawego lusterka, lewe jest cichsze, ale również hałasuje.

Już chyba sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną hałasu. Golf 7 ma większe (dłuższe) lusterka niż 6. Lepsza widoczność kosztem bardziej słyszalnych szumów przy większych prędkościach.


Ale żeby aż tak? Hmm. Chyba jednak najprościej będzie zabrać z salonu na przejażdżkę innego golfa i porównać. Będzie wiadomo co robić dalej.
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośno podczas jazdy

Post24 gru 2013, 08:40

trzeba sie przyzwyczaic to taki sam urok jak w 6 tak samo jak i wiele innych np parujace reflektory. 7 to przecierz dalej ta sama technologia vw

-- 24 gru 2013, 09:42 --

troche inny design jedynie
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Głośno podczas jazdy

Post24 gru 2013, 15:33

marcinde pisze:
Beskid pisze:
marcinde pisze:Główny szum wydobywa się z prawego lusterka, lewe jest cichsze, ale również hałasuje.

Już chyba sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną hałasu. Golf 7 ma większe (dłuższe) lusterka niż 6. Lepsza widoczność kosztem bardziej słyszalnych szumów przy większych prędkościach.


Ale żeby aż tak? Hmm. Chyba jednak najprościej będzie zabrać z salonu na przejażdżkę innego golfa i porównać. Będzie wiadomo co robić dalej.


Dokladnie, najlepiej porownac z innym autem bo czasem glosny szum nie jest zwiazany bezposrednio z samochodem. Kilka lat temu odbieralem z salonu golfa V, ktory okazal sie strasznie glosny pow 100 km/h, poczatkowo myslalem ze to opony tak szumia. Okazalo sie jednak ze w tamtym okresie byla moda na kradzieze antem golfowych, serwis liczac ze sie jakos to bedzie wstawial jakies podroby ktore wlasnie tak szumialy podczas jazdy. Po wymianie na ori, cisza zapanowala w aucie. Tak wiec warto porownac.
Offline

jarekbarcaaa

Gadatliwy

  • Posty: 298
  • Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
  • Online: 6d 17h 45m 56s
  • Pochwały: 8
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.4 tsi 122 km
  • Lokalizacja: rybnik

Re: Głośno podczas jazdy

Post24 gru 2013, 15:51

jak podciagnąc te drzwi?
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośno podczas jazdy

Post24 gru 2013, 16:03

na zawiasach regulacja ale po co samemu ruszac w aso powinni taka drobnostke wykonac wiele osob to robilo w 6 czy pomaga.... radze poczytac o problemach w golfinach 6 bo naprawde te same tematy pojawiają die w 7 a to dopiero początek przygody. Wesołych Świąt
Offline

Kozicki

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 17 wrz 2013, 21:46
  • Online: 1d 8h 6m 34s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: RZ

Re: Głośno podczas jazdy

Post05 sty 2014, 09:59

Marcin, w moim Golfie jest podobnie, z tym, że wydaje mi się, że najgłośniej jest przy przednim lewym słupku. Z prawej nie słyszałem, bo za rzadko tam siedzę.
Zauważyłem to na samym początku, jak odebrałem samochód. Porównałem z innymi siódemkami i jest podobnie. Może to poprawią z nowym rocznikiem...
Porównując Golfa do Focusa, to wydaje mi się, że przy wyższych prędkościach chyba w Golfie jest głośniej...

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość