Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:05


Zawycie po dłuższym postoju

Moderator: flo

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

murgal

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 lip 2017, 18:31
  • Online: 1d 12h 25m 38s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Zawycie po dłuższym postoju

Post27 lip 2017, 07:48

Hej,

Mam problem z porannym odpalaniem, auto odpala od "strzała", ale przez chwilkę coś "zawyje" i ogólnie silnik pochodzi chwilkę dość głośno, po chwili się uspokaja. To cykanie też jest normalne? Tak jakby zawory lub wtryski? To się uspokaja po chwili ale trochę mnie to martwi... Nie wiem jaki olej jest zalany, przegląd mam 4 sierpnia i wymieniam na Neste City pro 0w40, zmieniam interwał na 10k.

Filmik:
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post27 lip 2017, 13:42

Witam,

Ja mam to samo. W serwisie (jak był na gwarancji) to powiedzieli, że to normalne. Olej i wtryski już u mnie były wymieniane i nic się nie zmieniło.


Jeżeli coś Ci innego powiedzą to daj znać.
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post01 sie 2017, 21:23

murgal pisze:Hej,

Mam problem z porannym odpalaniem, auto odpala od "strzała", ale przez chwilkę coś "zawyje" i ogólnie silnik pochodzi chwilkę dość głośno, po chwili się uspokaja. To cykanie też jest normalne? Tak jakby zawory lub wtryski? To się uspokaja po chwili ale trochę mnie to martwi... Nie wiem jaki olej jest zalany, przegląd mam 4 sierpnia i wymieniam na Neste City pro 0w40, zmieniam interwał na 10k.

Filmik:

tak jest w każdym golfie 7 1.4 tsi
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline

murgal

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 lip 2017, 18:31
  • Online: 1d 12h 25m 38s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post06 sie 2017, 11:36

Po wymienie oleju i filtrów i wizycie w salonie jestem spokojny. Silnik się wyciszył, a stukanie to podobno norma na zimnym.. to bardziej brzęczenie niż stukanie.
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post09 sie 2017, 21:18

U mnie jest podobnie ale dźwięk pojawia się gdy golf stoi w garażu ok tygodnia a zdarza się to bardzo rzadko więc problem pojawił się dwukrotnie :) Podczas codziennego rozruchu dzwięk nie pojawia się.
Offline

RODOS4

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 29 cze 2018, 11:19
  • Online: 21h 38m
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CRKB
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post17 lut 2024, 19:29

Odświerzę temat po kilku latach , czyli też mam takie zawycie silnika 1.4 tsi 125km po kilku godzinnym postoju , czy jest na to jakaś rada? wydaję mi się czy to nie przypadkiem wina zaworu ciśnienia oleju , może schodzi z niego olej
Czekam na pomoc
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawycie po dłuższym postoju

Post19 lut 2024, 16:51

Mam to samo w swoim od nowości, prawie 130 tysięcy nalotu, nic się nie dzieje. Widocznie TTTM.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość