Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 13:22


Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Moderator: flo

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mazigt1

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 15 gru 2015, 12:03
  • Online: 10h 47m 30s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.2 tsi 105
  • Lokalizacja: Szwecja

Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post15 gru 2015, 15:05

Witam :) to moj pierwszy post, jeszcze nie zdążyłem przywitać sie w odpowiednim dziale, ale nadrobię to szybko :)
Świeżo zakupiłem golfika kombi z 14 roku. Posiada kamerę cofania, lecz czujników brak ;)
Znalazłem taki zestaw, czy podłączenie i montaz jest skomplikowany? Czy problemem jest przeprogramowanie komputera? Posiadam kabelek i vcds.
Radio jakie mam to composition media

Zestaw jaki znalazłem
http://www.carsystems.pl/vw-golf-7-vii- ... d1436.html
Offline

1 6 D

VIP

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 25 lis 2012, 14:31
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Online: 34d 18h 29m 3s
  • Pochwały: 31
  • Auto: Scirocco+Golf
  • Silnik: SB+CBDB
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post16 gru 2015, 09:28

Jeśli masz VCDSa w wersji 12.12.0 lub wyżej to przekodujesz sam tak jak trzeba
Offline

mazigt1

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 15 gru 2015, 12:03
  • Online: 10h 47m 30s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.2 tsi 105
  • Lokalizacja: Szwecja

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post16 gru 2015, 12:38

Dzieki za szybka odpowiedz.
A jak to jest z montażem ? Bardzo jest to skomplikowane? Mozna znaleść gdzieś jakiś schemat jak i gdzie maja byc zamontowane posZczegolne elementy ?

Pozdrawiam
Offline

arturgti

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 08 lis 2017, 21:31
  • Online: 4h 4m 2s
  • Auto: VW Golf 7
  • Lokalizacja: Opole

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post08 lis 2017, 21:40

Witem, żeby nie zakładać nowego tematu, kupiłem właśnie golfa gti 2016, jednak nie ma parktroników przód ani tył, widziałem podzespoły nie są takie drogie, chodzi mi o parktronik przód i tył.

Moje pytanie czy ktoś ma jakiś schemat skąd wziąć kabelki do moduły, i co gdzie wpiąć, podłączyć przykręcić? Jak później zakodować?

na prawdę nikt tego nie robił ?
Offline

bumper

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 31 mar 2017, 10:14
  • Online: 3h 53m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post31 gru 2019, 10:29

Witam,

czy ktoś dokładał czujniki ma jakiś spis pinów?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Offline

kriz2000

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 gru 2023, 18:10
  • Online: 9m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: Montaz czujników parkowania golf 7 kombi

Post02 gru 2023, 18:18

Chciałbym odświeżyć temat.
Czy ktoś dokładał takie czujniki i wszystko się powiodło? Przedmiot z pierwszego postu już nie działa, znalazłem wiele różnych odmian (i na aliexpress i innych stronach), gdzie ceny strasznie się wahają.
Zależy mi na tym, by czujniki współpracowały z oryginalnym systemem auta (aktualnie mam tylko kamerę cofania, z tego co widziałem obraz z czujników jest nakładany na ekran kamery cofania).
Czy opłaca się brnąć w takie KITy, czy lepiej po prostu poszukać używanych wiązek? Z tego co patrzę na sam zestawi takiego KITa to sama wiązka nic chyba nie da?
Czy ma ktoś jakiś sprawdzony zestaw (najlepiej przód/tył) w kolorze białym? Żona na pewno by się ucieszyła (i ja zresztą też) jeśli dodatkowo przy parkowanu by coś pikało :)
Samochód z 2015 roku, z starszym systemem MIB1 jeśli to na coś wpływa.

Czy np. taki zestaw będzie ok? https://www.carsystems.eu/vw-golf-7-vii ... id657.html
Lub może jest jakaś tańsza alternatywa (bo wizualnie takie same KITy widziałem na aliexpress w okolicach 1000 zł )

Z góry dzięki za odpowiedź.

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości