Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 08:02


[1.4 TSI 140PS] Wibracje na postoju - wolne obroty

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post29 sty 2017, 10:44

U mnie objawy są bardzo zbliżone do tych, które opisywał mikypl. Nieregularne drgania, szarpania pojawiają najczęściej się po nocowaniu auta pod chmurką, gdy silnik nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury. Pojawiają się dopiero po kilku minutach od odpalenia, podczas postoju trwającego dłużej niż ok. 5-10 sekund, gdy obroty spadną do ok. 800-700/min. Kiedy dają na prawdę w kość wtedy czasem towarzyszy im drgająca wskazówka obrotomierza.

Gdy temp. oleju osiągnie 90 stopni, drgania zwykle nie pojawiają się, bądź są bardzo mało odczuwalne (do zaakceptowania).

Nie ma jednak normy. Jednego dnia będzie mi telepał na światłach w drodze do pracy, a następnego ten sam dystans przy tej samej temperaturze przejedzie bezobjawowo. Jednego dnia wibracje są powiedzmy do zniesienia, innego mam wrażenie że stoję w korku jakimś rozpadającym się gratem... Szarpanie najbardziej odczuwalne są na fotelu kierowcy.

Jeżeli auto stało w garażu, to problem zazwyczaj nie występuje lub drgania są baaardzo słabo odczuwalne.
Zostawiłem samochód w ASO, ale oczywiście problem wtedy nie wystąpił więc wszystko jest ok wg fachowców z ASO.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post02 lut 2017, 19:46

Bo to tacy fachowcy są do DACII niech się zatrudnią, a powinni wymieniać części do skutku do pory jak trafią bo to ich problem że diagnozy postawić nie mogą tylko a im wstyd się przyznać :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post02 lut 2017, 21:17

Masz całkowitą rację...
W ramach testu na początku tygodnia zalałem Pb98 na Statoil i nie wiem ile w tym przypadku, ile autosugestii, ale od tego czasu drżenia pojawiają się rzadziej i są mniej odczuwalne... Zobaczymy jak będzie dalej.
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post02 mar 2017, 18:04

Niestety, ale testy długodystansowe nie potwierdziły jakoby na 98-ce drgania były mniejsze.
Offline

Golfik2

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 cze 2020, 11:18
  • Online: 22m 10s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Wibracje na postoju - wolne obroty

Post13 cze 2020, 11:29

Witam,

Czy ktoś znalazł rozwiazanie mikypl? W moim 1.6TDI z 2015 roku i mam ten problem kropa w kropke. Samochód jak jest rozgrany i stoi na niskich obrotach, to szarpie/buja. Po dodaniu gazu lub ruszeniu z miejsca auto pracuje idealnie, ma moc, nie kopci, nie zglasza błędów. ASO każe jeździć, obserwować i przyjechać jak zrobi się gorzej. W rok zrobiłem 25tys. km i zmian nadal brak. Wtryski spradzane przez ASO, pozostałe parametry na komputerze diagnostycznym też. Każdy inny mechanik mówi, że będzie szukał dziury w całym, czy będzie to kosztować a rezultatów pewnie brak.
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość