Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:00


[All] Ustawienie kierownicy

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

alcalu

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 11 paź 2015, 16:06
  • Online: 5h 44m 1s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 122
  • Lokalizacja: Warszawa

Ustawienie kierownicy

Post14 lis 2016, 20:46

Cześć,

Mam wrażenie, że od nowości mam lekko przestawioną kierownicę w lewo - dosłownie minimalnie, ale dość żeby zauważyć :mrgreen:

W związku z tym, chciałem zapytać czy u was kierownica jest idealnie "symetrycznie" między manetkami - Tj kąt między kierunkowskazami a wycieraczkami jest idealnie taki sam? (u mnie jest jakby ktoś patrzył na znaczek VW na kierownicy i to miałoby być idealnie prosto, co powoduje lekki skręt w lewo od symetrii manetek)? Samochodu nie ściąga i jeździ prosto i nie jest to kwestia związana z geometrią.

Pozdr.,
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Ustawienie kierownicy

Post14 lis 2016, 21:08

Przypadłość często spotykania. Swoją kierownicę wyprostowałem poprawiając zbieżność po fabryce. Zbieżność pierwtonie była tyle, że ustawiona nie na ustawionej na "0" kierownicy.
Offline

alcalu

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 11 paź 2015, 16:06
  • Online: 5h 44m 1s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 122
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Ustawienie kierownicy

Post14 lis 2016, 22:28

Skłania mnie to jedynie do myślenia, do czego powinna być centrowana kierownica - do kolumny i manetek, czy do fotela? :)
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Ustawienie kierownicy

Post14 lis 2016, 23:00

Do kolumny centruje się kierownicę...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ustawienie kierownicy

Post15 lis 2016, 18:49

Cześć,
alcalu pisze:W związku z tym, chciałem zapytać...

Znam ten ból. Miałem kiedyś wiekowego staruszka, w którym cholernie ciężko było ustawić kierownicę "na wprost". Było to irytujące, choć oczywiście dało się z tym jeździć.

Co do Golfa. U mnie jest wszystko OK, znaczy się... symetrycznie.

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: Ustawienie kierownicy

Post15 mar 2017, 14:06

Koledzy w zimie zauważyłem, że mam lekko przekrzywioną kierownicę w prawo...dosłownie 1-2 stopnie. Zdziwiło mnie to bo w wakacje robiłem zbieżność i wszystko było cacy. Dziś po zmianie opon na letnie (zimowe conti nówki sztuku zakupione przed zimą) kierownica wróciła do idealnego polożenia :shock:

Pierwszy raz się z takim czymś spotkałem...czy to mogła być wina opon? Jeszcze będę obserwował na autostradzie jakiejś ale wydaje mi się, że jest poprawa :D
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Ustawienie kierownicy

Post15 mar 2017, 17:09

U mnie było podobnie, pomogła zamiana opon z przodu na tył w zimowych :-)

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości