Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 04:59


[All] Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Post01 kwie 2016, 10:45

Przy obrotach powyżej ok. 2,4 tys. na pedale sprzęgła (podczas wysprzęglania i puszczania) czuć coś jakby... mrowienie, tarcie :-k
Im większe obroty, tym jest to bardziej odczuwalne. Nie towarzyszą temu żadne odgłosy, po prostu czuć to pod lewą stopą.
Na luzie i na niskich obrotach tego nie ma (jedynie słychać ciche "pyknięcie" podczas puszczania sprzęgła - ale to chyba normalne, tak przynajmniej mi się wydaje... jeżeli jestem w błędzie to mnie wyprowadźcie ;) )

Auto ma to od momentu wyjazdu z salonu (czyli od niespełna miesiąca), ale serwis uznał, że oni nic nie czują i nie mają podstaw do podjęcia działań. Fakt nie jest to bardzo odczuwalne, ale irytuje mnie to w nowym samochodzie.
Kiedyś jechałem VII-ką 122KM z przebiegiem ok. 30kkm i coś mi się kojarzy, że tam też pod sprzęgłem było coś delikatnie czuć...

Będę wdzięczny za info czy u Was też to występuje i po prostu trzeba przywyknąć, czy molestować ASO.
Z tego co udało mi się przeczytać w pokrewnych tematach to może wystarczy przesmarowanie łapy sprzęgła jakimś smarem teflonowym?
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Post01 kwie 2016, 11:22

Miałem podobny problem z mrowieniem pedału sprzęgła w golfie VI.
Poniżej link do tematu
mk6-uklad-napedowy/skrzypiace-sprzeglo-t192-25.html

U mnie skończyło się na wymianie skrzyni biegów w ramach gwarancji.
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Post01 kwie 2016, 14:20

Dzieki Beskid. Czytalem Twoj watek zanim napisalem swojego posta. U mnie jest ta roznica ze nic nie slychac jest tylko to delikatne ale dziwne uczucie pod noga i to tylko na obrotach powyzej ok.2, 4 tys. Ziimny czy goracy silnik nie ma znaczenia. Skrzynia pracuje bez zarzutow. Moje objawy bardziej przypominaja to o czym pisalal Xenosagal - tarka na pedale sprzegla. IJedyny odglos to pukniecie przy puszczaniu sprzegla na wylaczonym silniku, tak w polowie drogi...
Kto wie moze z czasem dojda efekty dzwiekowe... Nie jestem znawca ale to jakby pedal wpadal w wibracje generowane przez silnik #-o
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Post01 kwie 2016, 19:17

Kurde,kupiles nówke sztuke auto uparcie szukasz dziury w calym zamiast cieszyc sie z jazdy :pub:
Takie wibracje podobno majá byc.A wszystko to po to,zeby zniechecic kierowcow do trzymania nogi na pedale sprzegla podczas jazdy.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Uczucie "tarcia" na pedale sprzęgła

Post02 kwie 2016, 08:36

Jeżeli są wibracje, to w seatach i skodach montowali tłumik pulsowania płynu hamulcowego w układzie sprzęgła. Nie wiem czy w golfie nie ma tego od razu.
Minimalne mrowienie to nie problem, jeżeli zaczyna to być uciążliwe, to do aso i niech kombinują.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości