Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 17:20


[1.4 TSI 122PS] Piszczące klocki hamulcowe

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Pablo1979

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 20 paź 2013, 21:09
  • Online: 2d 11h 42m 22s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 122KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post13 lip 2015, 10:51

Jeszcze nic nie wymieniałem w aucie , zastanawiam się czy przypadkiem to nie jest od myjni automatycznej bo już byłem z 3 razy w ostatnim właśnie czasie, ale jeśli nawet to nie powinno mieć wpływu żadnego na piski teoretycznie.....
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post01 gru 2015, 15:28

Podepnę się, również miałem problem piszczenia przy hamowaniu jadąc samochodem głównie rano po nocnym staniu albo kilkugodzinnym postoju w ciągu dnia ( pisk podczas delikatnego hamowania, po kilkuset metrach/ kilku kilometrach cisza spokój) :D wstyd na dzielni okrutny :D
No i co, sprawdzane tarcze i klocki, rozebrane w razie gdyby miał się tam wkraść kamyczek iiiiiiiiiiiiii nic nie pomogło, wszystko było ok.
Ostatnio zmieniłem kółka na zimowy set i już nic nie piszczy. Dlaczego?!? Nie mam zielonego pojęcia :) Jedyne co zauważyłem na letnich to, że piasty były jakieś takie "zaniedbane" ( pewnie bez związku).
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post01 gru 2015, 21:30

melon84 pisze:Podepnę się, również miałem problem piszczenia przy hamowaniu jadąc samochodem głównie rano po nocnym staniu albo kilkugodzinnym postoju w ciągu dnia ( pisk podczas delikatnego hamowania, po kilkuset metrach/ kilku kilometrach cisza spokój) :D wstyd na dzielni okrutny :D
No i co, sprawdzane tarcze i klocki, rozebrane w razie gdyby miał się tam wkraść kamyczek iiiiiiiiiiiiii nic nie pomogło, wszystko było ok.
Ostatnio zmieniłem kółka na zimowy set i już nic nie piszczy. Dlaczego?!? Nie mam zielonego pojęcia :) Jedyne co zauważyłem na letnich to, że piasty były jakieś takie "zaniedbane" ( pewnie bez związku).


A twój golf to 6 czy 7 ??
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post01 gru 2015, 21:53

swietlik pisze:
melon84 pisze:Podepnę się, również miałem problem piszczenia przy hamowaniu jadąc samochodem głównie rano po nocnym staniu albo kilkugodzinnym postoju w ciągu dnia ( pisk podczas delikatnego hamowania, po kilkuset metrach/ kilku kilometrach cisza spokój) :D wstyd na dzielni okrutny :D
No i co, sprawdzane tarcze i klocki, rozebrane w razie gdyby miał się tam wkraść kamyczek iiiiiiiiiiiiii nic nie pomogło, wszystko było ok.
Ostatnio zmieniłem kółka na zimowy set i już nic nie piszczy. Dlaczego?!? Nie mam zielonego pojęcia :) Jedyne co zauważyłem na letnich to, że piasty były jakieś takie "zaniedbane" ( pewnie bez związku).


A twój golf to 6 czy 7 ??


Mój to golf 6 ale temat przewija się po różnych forach ( szukałem rozwiązania problemu dla mojego i latałem po różnych forach)
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post09 gru 2015, 08:20

Witam

Mały update.
Auto po pierwszym przeglądzie. Oczywiście nadmieniłem problem z piszczącymi hamulcami.
Generalnie nie czepiałbym się ale dostaliśmy zastępcze auto w konfiguracji jak nasze z podobnym przebiegiem i co, i nie piszczało :)
W momencie odbioru naszego auta wysłuchałem wszystkiego co mieli mi do powiedzenia, a potem zapytałem o piszczące hamulce i zapytałem jak to jest, że w zastępczym który jest w takiej samej konfiguracji nie piszczy.
Serwis przeglądnął wszystko i nie stwierdzili nic podejrzanego. Klocki zostały przeczyszczone i wg mistrza serwisu wszystko jest ok ale mam obserwować i dać znać jakby coś się zaczęło dziać.
Po powrocie do domu i normalnym użytkowaniu auta cisza. Przez około 1,5 tygodnia spokój, już miałem się ucieszyć, gdy autko zaczęło popiskiwać znowu :(
Info do serwisu i prawdopodobnie skończy się wymianą klocków.
Wygląda na to, że przeczyszczenie, przeszlifowanie klocków pomogło na chwilę.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

Sialek

Aktywny

  • Posty: 147
  • Rejestracja: 21 paź 2014, 18:22
  • Online: 17d 18h 57m 43s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6tdi CAYC
  • Lokalizacja: Bialystok

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post29 gru 2015, 13:28

Mam sprawdzony sposób

1. Kup WD-40
2. Po kolei psiknij wd40 obficie po tarczy każdego koła- co psikanie przejedz się i sprawdź które koło rzeczywiście piszczy

Czyli łopatologicznie patrząc, psikam w 1 koło, jadę sprawdzić itd itd.

u mnie wyszło że lewy tył zawsze piszczał, rozebrałem wywaliłem klocki tył na nowe i problem zniknął

Zanim to zrobiłem popsikanie WD-40 dawało rezultat na 1-2 tygodnie ciszy. Gdy psikasz przyhamuj kilka razy poza drogami publicznymi żeby tarcze i klocki się wyczyściły. (w sumie nie odczujesz wielkiej różnicy w hamowaniu pic na wodę że raptem auto nie hamuje)

Specjaliści nie krzyczeć na mnie - wiem ze to nie jest profesjonalny sposób ale po 3 wizytach u mechanika i 2 w aso z tym problemem uznałem ze warto to zrobić - przynajmniej pomogło.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post29 gru 2015, 14:23

Sialek pisze:Mam sprawdzony sposób

1. Kup WD-40
2. Po kolei psiknij wd40 obficie po tarczy każdego koła- co psikanie przejedz się i sprawdź które koło rzeczywiście piszczy

Czyli łopatologicznie patrząc, psikam w 1 koło, jadę sprawdzić itd itd.

u mnie wyszło że lewy tył zawsze piszczał, rozebrałem wywaliłem klocki tył na nowe i problem zniknął

Zanim to zrobiłem popsikanie WD-40 dawało rezultat na 1-2 tygodnie ciszy. Gdy psikasz przyhamuj kilka razy poza drogami publicznymi żeby tarcze i klocki się wyczyściły. (w sumie nie odczujesz wielkiej różnicy w hamowaniu pic na wodę że raptem auto nie hamuje)

Specjaliści nie krzyczeć na mnie - wiem ze to nie jest profesjonalny sposób ale po 3 wizytach u mechanika i 2 w aso z tym problemem uznałem ze warto to zrobić - przynajmniej pomogło.



Sorry ale nie kupiłem starego jakiegoś ramola by coś smarować jak stare zawiasy w drzwiach bo to chore,jeszcze tego nie zgłaszałem bo myślałem że się tam coś dotrze,chociaż i tak mi to nie pasowało bo to nie pierwszy mój nowy samochód i zawsze wszystko było ok tylko oczywiście to były inne marki samochodów. :banghead: :banghead: :banghead:
Offline

autojoker

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 29 mar 2016, 20:51
  • Online: 2h 16m 15s
  • Auto: vw tiguan
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: wroclaw

Re: Piszczące klocki hamulcowe

Post30 mar 2016, 20:38

Pro-choice pisze:Jeśli były wymieniane klocki, możliwe że nie zostały przesmarowane pastą, nie wiem jakie są zamontowane, może być że nie posiadają podkładek wygłuszających.


witam klegę jeśli smarujesz klocki hamulcowe przy wymianie to ci gratuluje w moim serwisie jest to zabronione gdyż smar czasami dostaje sę miedzy okładzine a tarcze tworząc powierzchnię która pod wpływem temperatury robi szkliwo na klockach które później piszczą , a propos klocków bosch wypuścili serię klocków która piszczała ponieważ użyli za twardego granulatu ciernego pozdrawiam wszystkich :food:
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości