Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:48


[1,6 TDI 105PS] Kontrolka Swiec Żarowych

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

WaldiPL

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 22 lip 2018, 14:10
  • Online: 1d 15h 14m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 110KM TDI
  • Lokalizacja: Kraków

Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 10:00

Jestem posiadaczem golfa mk7 1.6 tdi 110km blue motion. Mam problem z świecącą się kontrolką świec żarowych + check engine. Komputer podpięty, zarówno Delphi jak i CDIF3 pokazuje czujnik ciśnienia doładowania. Czujnik wymieniłem na nowy ale nie oryginalny tylko z Bosha(https://prnt.sc/khmiia). Po przejechaniu 500km nic nie wyskakiwało. Potem oddałem samochód na rozrząd do warsztatu i odczułem jakby turbina gorzej działała po odebraniu samochodu( w sensie nie ciągła tak mocno jak wcześniej). Przejechałem się 150km i się okazało, że znowu ten błąd wyskoczył.

1.Czy możliwe aby ten czujnik z Bosha nie dawał rady i musi być oryginalny?
2.Mechanik sugeruje, że to może być gruszka od turbiny. Coś takiego:
https://allegro.pl/zawor-turbiny-gruszk ... 80935.html

Drugi mechanik sprawdzał tą gruszkę na takiej zasadzie, że dodałem gazu i on tam zajrzał czy to chodzi itp i powiedział, że gruszka jest okej ale nie wiem czy to tak można na oko zobaczyć. Na filmie widziałem tutaj: https://youtu.be/PvusvQq8UFg?t=8m19s
że pan wyciągnął starą gruszkę i pompował pompką i po trzpieniu rozpoznawał czy gruszka dobra czy nie. Też bym chciał to sprawdzić ale boję się cokolwiek samemu ruszać przy tym samochodzie, nigdy nie wymieniałem nawet sam oleju.

3. Czy komputer jeżeli wskazał czujnik ciśnienia doładowania to to musi być na 100% ten czujnik czy może być coś innego w sensie gruszka czy turbina zepsuta?

Za tydzień jadę nad morze i nie wiem czy nie będę musiał jechać pociągiem :(
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 10:11

Czujnik ciśnienia może tez wykazywać to ze turbo nie dmucha tak jakpowinno. Sprawdź gruszkę, vcds można sprawdzić napięcie na niej i porowmac czy jest odpowiednie. Jest to gdzieś na forum opisane jak zrobić. Możesz również pompka sprawdzić czy dobrze steruje. Również nożna sprawdzić gruszkę w testach vcds i zobaczyć czy pracuje gładko bez problemów. Fakt faktem w 1.9 ALH przerabiałem problem czujnika i przeładowania co sie okazało zmienna geometria zapiekła się i nie chodziła gładko przez co się zacinała ;) ale to tylko gdybanie. Musisz sprawdzić ten czujnik. Nawet podpiąć go pod sprężarka dmuchnąć 1-1,5bar i zobaczyć czy VCDS sprawdzając w blokach pomiarowych pokaże tyle samo, chyba prosty i banalny sposób tym bardziej ze czujnik jest na wężyki to nie trudno zadać mu ciśnienie
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 10:20

Nie chce mi sie isc do auta,ale przypadkiem w Mk7 grucha nie jest sterowana elektrycznie?
Offline

WaldiPL

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 22 lip 2018, 14:10
  • Online: 1d 15h 14m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 110KM TDI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 10:31

Właśnie zamówiłem VCDS'a z ali i jeszcze nie przyszedł cholerka i muszę się jeszcze ogarnąć w nim, poczytać dużo. Najwyżej podjadę jutro jeszcze do tego mechanika i podepnie Delphi i zobaczymy. Masz może gdzieś ten poradnik jak to się sprawdza dla takich zielonych gości? :P
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 11:10

W mk6 tez jest elektryczna grucha ale sztangę się ustawia ;) . Robi się to tak:
Po odpaleniu, nie dodawaj gazu napięcie ma mieć wartość 0.76V. . Wblokach pomiarowych musisz znaleźć to i odczytać, tylko nie pamietam już jak to się nazywało :( Oczywiście warto sprawdzić czy kierownica w turbo działa bez jakich kolwiek oporów. Inaczej nie ma to sensu
Offline

WaldiPL

Nieśmiały

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 22 lip 2018, 14:10
  • Online: 1d 15h 14m 7s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.6 110KM TDI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 12:31

a tą kierownice da się sprawdzić samemu też? Gdzie ona się znajduje na widoku gdzieś po otwarciu maski.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post12 sie 2018, 12:58

Na turbo sprężarce, ale może być tak ze ona jest bez gwintu na sztandze już zwariowałem. Najlepiej to sprawdź czujnik ten co wymieniłeś i ten poprzedni
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Kontrolka Swiec Żarowych

Post13 sie 2018, 17:59

Ludzie, jak wy pytacie gdzie jest "kierownica" od turbo to nie zabierajcie się za to bo tylko więcej szkody można zrobić. To nie złośliwość, mówię serio, jakieś podstawy by się przydały przed taka dość precyzyjną robota...

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron