Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:08


[1.2 TSI 105PS] Duży mróz, a wysokie obroty.

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mazigt1

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 15 gru 2015, 12:03
  • Online: 10h 47m 30s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.2 tsi 105
  • Lokalizacja: Szwecja

Duży mróz, a wysokie obroty.

Post15 sty 2016, 08:04

Witam, to moja pierwsza zima z moim G7 1,2 tsi.
Dzisiaj pogoda była nie za ciekawa, -17 stopni i straszny wiatr.. myslalem, ze zamarznę. :evil:

Zaciekawiła mnie jedna rzecz. Po dojechaniu do pracy (60km) silnik nadal utrzymywał obroty około 1000obr/min.
Czy to normalne zjawisko? Czy cos jest nie tak z moim tsi?
Czy silnik widząc, ze jest tak zimno na zewnątrz utrzymuje wyższe obroty po to, aby dogrzać silnik? Czy jest jakiś inny powód takiego zachowania.
Dodam tylko, ze samochod ma przejechane 20 tys km.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Duży mróz, a wysokie obroty.

Post15 sty 2016, 08:11

Myślę że nie należy się przejmować. Może być wiele czynników, które podnoszą obroty. Zapotrzebowanie na ciepło równiez.
Offline

mazigt1

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 15 gru 2015, 12:03
  • Online: 10h 47m 30s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.2 tsi 105
  • Lokalizacja: Szwecja

Re: Duży mróz, a wysokie obroty.

Post15 sty 2016, 08:33

To moj pierwszy TSI dlatego zaciekawiło mnie to, żaden z moich poprzednich samochodów tak sie nie zachowywał ;)
Ale jezeli u innych jest to samo, to chyba tak musi byc. Nowe silniki zużywają tak mało paliwa i Maja tak duża sprawność, ze prawie cała energia z paliwa przekazywana jest na ruch tlokowo korbowy.. Niestety na zagrzanie silnika i kabiny tej energii brakuje. Takze wyższe obroty mogą byc spowodowane wyższym zapotrzebowaniem samochodu na ciepło.
To jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy. Ktoś ma moze inne wytłumaczenie na ta ciekawostkę ?? :food:
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Duży mróz, a wysokie obroty.

Post15 sty 2016, 22:42

mazigt1 pisze:Witam, to moja pierwsza zima z moim G7 1,2 tsi.
Dzisiaj pogoda była nie za ciekawa, -17 stopni i straszny wiatr.. myslalem, ze zamarznę. :evil:

Zaciekawiła mnie jedna rzecz. Po dojechaniu do pracy (60km) silnik nadal utrzymywał obroty około 1000obr/min.
Czy to normalne zjawisko? Czy cos jest nie tak z moim tsi?
Czy silnik widząc, ze jest tak zimno na zewnątrz utrzymuje wyższe obroty po to, aby dogrzać silnik? Czy jest jakiś inny powód takiego zachowania.
Dodam tylko, ze samochod ma przejechane 20 tys km.
W golfie 7 tak jest gdy temp. spadnie ponizej zera to są podwyższone obroty i jest to normalna praca silnika.
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Duży mróz, a wysokie obroty.

Post18 sty 2016, 19:20

Norma w przypadku TSI

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości