Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:57


[1.4 TSI 140PS] Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Dziku

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 lis 2015, 11:21
  • Online: 21h 23m 50s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA
  • Lokalizacja: Cze-wa

Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post23 lis 2015, 11:34

Witam. Nowy jestem wiec przepraszam jeżeli popełnię gdzieś błąd przy dodawaniu postu. Dzisiaj rano pojawił mi się błąd "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy" mimo ze płyn jest bo uzupełniałem go na full dzień temu i normalnie psika. Zastanawiam się czy to nie wina płynu, ponieważ zalałem jakiś z przed roku tani z Biedronki a rano były temperatury na minusie. Trochę mnie denerwuje bo samochód 600 km temu stracił gwarancje i od razu spalił mi się ksenon a teraz ten błąd ;/ Pytanie czy miał tez ktoś taki problem i jak zaradził. Nie uśmiecha mi sie ASO bo zrezygnowałem z nich jak mi krzyknęli za parę ksenonów z wymiana 2 tys, gdzie za dwie żarówki markowe z wymiana zapłaciłem 650zl.
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post23 lis 2015, 11:47

Jeżeli na zegarach zapaliła się żarówka spryskiwaczy to to nie musi być błąd tylko informacja o niskim poziomie płynu który trzeba uzupełnić ,jeżeli podłączyłeś vcds i w błędach była informacja o błędzie to jest błąd,sprawdż czy aby na pewno ten płyn w zbiorniku jeszcze jest.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:09 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post23 lis 2015, 12:10

Poszukaj na forum w części dotyczącej MK6, kojarzę że coś analogicznego już było w przypadku płynu z Orlena.
np. tu ->
mk6-problemy-usterki/swiecaca-kontrolka-plynu-od-spryskiwaczy-t2303.html?uid=17

może jeszcze gdzieś coś jest ale to już musisz sam poszukać.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 1s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post23 lis 2015, 12:18

Kolego ja tak miałem w swojej octavi II rok temu, kupiłem płyn z biedronki zimowy że niby do -22 st C miał nie zamarzać i przy - 6 st C płyn może nie zamarzł ale jego konsystencja uległa zmianie i pokazywało mi na szafie że nie ma płynu. Po godzinie jazdy i pozostawieniu auta na słońcu kontrolka zgasła. Poczekaj jak będzie temperatura dodatnia lub weź gotowaną wodę dolej do zbiorniczka na maksa, wypsikaj wszystko i zalej dobrym płynem a nie jakimś szajsem. Na płynie zimowym nie ma co oszczędzać. Dobry płyn to markowy płyn np. Autoland a markowy płyn kosztuje co najmniej zawsze powyżej 20 zł za 4 litry. Aha i te tanie płyny mega śmierdzą.
Offline

Enriquez

Gadatliwy

  • Posty: 244
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 11:08
  • Online: 16d 3h 25m 13s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Superb III
  • Silnik: CHHB 2.0 TSI 220KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post23 lis 2015, 20:06

Ten czujnik w zbiorniczku to po prostu 2 druty. Jak płyn nie przewodzi pradu lib druty zasyfione to pokazuje brak płynu. Możesz go zdemontować i oczyścić.
Offline

Dziku

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 lis 2015, 11:21
  • Online: 21h 23m 50s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA
  • Lokalizacja: Cze-wa

Bład "Uzupełnij płyn do spryskiwaczy"

Post25 lis 2015, 15:47

Dzięki za porady. Wypsikałem cały płyn z biedry i zalałem do pełna autolanda. Kontrolka zniknęła i puki co od dwóch dni sie nie pokazała a mrozy juz są.
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Bład

Post25 lis 2015, 18:20

Dziku pisze:Wypsikałem cały płyn z biedry...

Gdybyś płyn ściągnął plastikowym wężykiem ze zbiornika, to mógłbyś go wykorzystać w lecie.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości