Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:03


Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post13 paź 2014, 21:06

k0rsarz pisze:@lyngso co do wyglądu, na pewno lepiej wygląda. A o gaśnieięciu światła do jazdy dziennej to nie słyszałem, to może tak być? Jest to zgodne z "prawem"?


Witam

Gaśnie na chwilkę, tylko na czas działania kierunku. W sumie auto dostało homologację więc wszystko jest ok.
W wersji z dziennymi LED nie gasną. Może chodzi o lepszą widoczność kierunku.

Kolego @gogolf barwę światła można zmienić poprzez zastosowanie innych żarników. Im mniej K tym bardziej żółte. Jeśli komuś "tęskno" za światłem halogenowym to trzeba żarniki 3000K. Normalnie powinny być 4300-4500K bo wyżej są niebieskie.
Osobiście wolę ksenony. Niejednokrotnie jeżdżę po autostradach zachodnich i nie wyobrażam sobie jazdy na halogenach. Większość drogi przebywam na krótkich i wg mnie ksenony są super.
Podjedź kolego do pierwszego ASO po drodze i zgłoś problem. Nie nałeży zakładać, że tam są same matoły. Może się okazać, że pomogą....

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post15 paź 2014, 13:47

k0rsarz pisze:@lyngso co do wyglądu, na pewno lepiej wygląda. A o gaśnieięciu światła do jazdy dziennej to nie słyszałem, to może tak być? Jest to zgodne z "prawem"?

Taką opcję można ustawić w VCDS, w niektorych autach bylo to wlaczane seryjnie. Polega to na przygasaniu do ok 20/30% swiatel dziennych LED podczas uzywania kierunkowskazu.

gogolf pisze:Jestem na wyjezdzie w Bieszczadach... i coz... tak sie jezdzic nie da bo pieszego mozna zgarnac - stwierdzaja to rowniez pasazerowie. Cale szczescie, ze ruch maly i mozna korzystac z 'dlugich'...

Albo rzeczywiscie ustawienie lamp jest niepoprawne... albo... to jest przereklamowany bubel.

Aha... Nie podoba mi sie rowniez zimna barwa swiatla, mam wrazenie ze obraz jest cz-bialy, tzn - np jezdnia i pobocze przybieraja podobny kolor...

Kolego, wybierz się w końcu do seriwsu, albo zajrzyj do VCDS'a sam a nie caly czas tu marudzisz na to :banghead:
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post15 paź 2014, 13:58

spokojnie... nic nie marudze. Napisalem wczesniej, ze musze troche wiecej pojezdzic w nocy aby sie upewnic czy mi sie nie wydaje i teraz tylko zdalem z tej jazdy relacje. Tyle.
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post23 paź 2014, 19:25

Podnioslem swiatla, efekt bez szalu ale jest jakby lepiej - jutro bede jezdzil na trasie i dam znac co i jak. Manualna regulacja rzeczywiscie szybsza niz podlaczenie wtyczki od kompa :D Przy kazdym reflektorze mamy 2 plastikowe śruby kompatybilne z imbusem i srubokretem krzyzakiem. Ta polozona nizej (potrzebny dosyc dlugi srubokret) reguluje wysokosc strumienia swiatla.
Offline

grudzi

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 maja 2014, 11:12
  • Online: 1d 15h 30m 14s
  • Auto: VW GOLF Variant 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 07:59

Panowie, u mnie w golfie 7 mam lampy bi-ksenonowe Basic bez LED i światła przy starcie się nie poziomują. Czy to moralne w tym aucie?
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 08:04

Na moim przykladzie to chyba nie normalne bo u mnie sie poziomuja - nie zwrocilem uwagi czy za kazdym razem - ale wydaje mi sie ze tak.
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 09:08

Ksenony nie musza sie poziomowac za kazdym razem, wszystko zalezy od czujnikow.
W moim poprzednim aucie poziomowanie wogole sie nie wlaczalo przy starcie przez okres kilku miesiecy.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 09:37

Dziwne rzeczy piszesz
Offline

grudzi

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 maja 2014, 11:12
  • Online: 1d 15h 30m 14s
  • Auto: VW GOLF Variant 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 09:56

grudzi pisze:Panowie, u mnie w golfie 7 mam lampy bi-ksenonowe Basic bez LED i światła przy starcie się nie poziomują. Czy to moralne w tym aucie?


Dodam, że auto mam nowe sprzed tygodnia. Będę to jeszcze testował, bo z ksenonami mam do czynienia pierwszy raz.
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Odp: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 11:18

kamill pisze:Dziwne rzeczy piszesz

Tez tak myslalem jak w moim A4 z ksenonami nie poziomowaly się lampy przez dłuższy czas, pojechałem do serwisu i wlasnie tego sie dowiedzialem.
Faktycznie po jakims czasie i bardzo nieregularnie poziomowaly sie.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 12:01

No to jak wytlumaczysz w razie kontroli panu policjantowi dlaczego nie ma samopoziomowania? Albo jak Ci podbija przeglad techniczny bez tego? Cos sie popsulo.
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 12:08

U mnie dzialalo ale nie poziomowalo za kazdym razem.
Co do policji i stacji diagnostycznej, pokaz mi w kodeksie zapis mowiacy ze auto ma wykonac taka czynnosc za kazdym razem? Kodeks mowi (o ile dobrze pamietam) o wyposażeniu koniecznym przy ksenonach nic o czynnosci.
Kamil oczywiscie jestem daleki od niepotrzebnego wyklucania sie a tym bardziej od OT.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 12:47

Witam

Moje dwa auta są na ksenonach i jeżdżąc nimi nie zauwazyłem wielkiej różnicy podczas jazdy na "krótkich". Wydaje mi sie, że Audi poziomuje się za każdym razem gdy światła się odpalają.
Golf na "długich" oświetla "mniej wiewiórek" niż Audi. Mam wrażenie, że Audi na długich świeci wyżej.
Przesiadając się z Audi do Golfa nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu w oświetleniu drogi.

Kolego @grudzi trzeba się po halogenach przyzwyczaić do ksenonów. Odpalając Golfa nie zwróciłem uwagi czy sie poziomuja za każdym razem poobserwuję i dam znać.

Kolego @gogolf nie kręć za bardzo bo staniesz się bardzo "popularnym" kierowcą na drodze. Podniesiesz za wysoko i wszyscy z naprzeciwka bedą Ci życzyć "wszystkiego najlepszego" ;) Podjedź na stacje diagnostyczna i niech Ci sprawdzą czy nie masz ich teraz za wysoko.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 17:47

Wszystko pod kontrola - pierwszy raz ustawilem, poczekalem do wieczora, przejechalem sie... i bylo rzeczywiscie stanowczo za wysoko (chociaz widocznosc byla wspaniala) :D Teraz opuscilem gdzies w pol drogi pomiedzy pozycja wyjsciowa, a ta za wysoka. Obecnie oswietla tak w miare (ale bez szalu).

Dzis specjalnie obserwowalem czy ktos mi miga, ale nic takiego nie stwierdzilem, rowniez nie oswietlam wnetrza kabin aut za ktorymi jade wiec chyba jest OK. Ale bede czujny... jezeli bede oslepial - to obnize (choc wtedy juz wroce praktycznie do poziomu wyjsciowego).

Taka ogolna obserwacja dotycznaca ksenonow... wbrew temu co czytalem dalej nie widze jakis cudow wiankow jak to niektorzy pisali po przesiadce z halogenow. Moze po prostu moje auto mialo lepsze niz standardowe swiatla - bo fakt zarowki palilo co 2 mc-e :D

Jednak irytuje mnie rowniez kolor swiatla (wiem, mozna zmienic "zarowki"), jak pisalem obraz wydaje sie monochromatyczny i zatracaja sie troche granice pomiedzy kolorami, a co za tym idzie obiektami. Dla tych wahajacych sie... poczytalem o halogenach w golfie i tu ludzie dopiero mocno narzekaja... ze slabsze niz w poprzednich autach - dlatego warto i to wziac pod uwage. Wspominam o tym poniewaz niechcialbym zeby przez moje srednio entuzjastyczne zdanie o xenonanch, ktos pozniej zalowal, ze sie na nie niezdecydowal.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 18:57

No niestety, coś za coś.
Ksenon to światło monochromatyczne, czyli po przejściu przez pryzmat nie rozczepia się i stąd wrażenie braku kolorów.
Halogen jest bliższy słonecznego i po przejściu przez pryzmat rozszczepi się na tęczę tak jak światło słoneczne.
Tak jak pisałem, zmiana barwy tylko przez zmianę "temperatury" żarówki=nowa żarówka=około 400PLN.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 19:05

400 zl - no wlasnie to juz by byla ekstrawagancja... :)
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 19:12

Prędzej czy później i tak Cię to czeka kolego. Ksenony mają to do siebie, że się wypalają. Im bardziej niebieskie światło tym większe prawdopodobieństwo, że żarówka dokona żywota. Zasada jest taka, ze wymienia sie parami bo inaczej jedna świeci biało a druga niebiesko :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post24 paź 2014, 19:23

Tak - ale czytalem, ze starczaja na 100-200 tys czyli u mnie jakies 5 lat (w najgorszym przypadku).
Offline

grudzi

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 maja 2014, 11:12
  • Online: 1d 15h 30m 14s
  • Auto: VW GOLF Variant 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post25 paź 2014, 11:15

grudzi pisze:Panowie, u mnie w golfie 7 mam lampy bi-ksenonowe Basic bez LED i światła przy starcie się nie poziomują. Czy to moralne w tym aucie?


Sprawdziłem jeszcze wczoraj dokładnie, jednak się poziomują. Jak na razie jestem z nich zadowolony.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post01 sty 2015, 10:21

grudzi pisze:
grudzi pisze:Panowie, u mnie w golfie 7 mam lampy bi-ksenonowe Basic bez LED i światła przy starcie się nie poziomują. Czy to moralne w tym aucie?


Sprawdziłem jeszcze wczoraj dokładnie, jednak się poziomują. Jak na razie jestem z nich zadowolony.


Witam

Zauważyłem taka prawidłowość, gdy zapalam auto na światłach to zawsze sią poziomują.
Gdy zapalam auto bez świateł to w sumie nie widac tego, czyli wniosek, że poziomują się po przekręceniu kluczyka ale widać gdy są zapalone ;)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post08 sty 2015, 10:27

Poziomują się zawsze po odpaleniu auta i czy światła są włączone czy nie. Chodzi o to, że jak wpadniesz na pomysł włączenia świateł podczas jazdy, światła mają już odpowiedni poziom.
Offline
Awatar użytkownika

patio4

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 sty 2014, 19:15
  • Online: 2d 5h 53m 43s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 103 kW DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post07 cze 2015, 11:41

Pytanie raczej nie o bliskości świecenia, ale o czasie załączenia. Czy w Waszych autach xenony odpalają się w momencie uruchamiania auta czy jest pewna zwłoka w zaświeceniu reflektorów ?
Offline

gogolf

Sympatyk

  • Posty: 72
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 17:50
  • Online: 7d 14h 51m 29s

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post07 cze 2015, 12:37

jezeli jakas zwloka jest, to na tyle niedokuczliwa, ze nie zwrocilem na to uwagi :)
Offline

Meteor

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 09 maja 2016, 07:18
  • Online: 27m 4s
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 140KM

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post09 maja 2016, 07:45

Mam u siebie Xenony Top i do tej pory bardzo dobrze oświetlały drogę, praktycznie nie było potrzeby włączać świateł drogowych. Po pierwszym przeglądzie technicznym - tragedia. Świecą może na 30m. Nie da się jechać szybciej niż 70-80km/h. Na przeglądzie w ASO ustawili wg. fabryki i dalej jest to samo, choć twierdzą, że ustawienie prawidłowe...
Czy mogli coś uszkodzić na tym przeglądzie technicznym ? Nie ma żadnych błędów.
Moim zdaniem Xenony w Golfie VII (przynajmniej te TOP, nie wiem jak świecą BASIC) są bardzo dobre.
Świecą prawie tak samo dobrze, jak te w Tiguanie 2012. Prawie, bo Tiguan jest wyższy ;-)
Jedyne róznice, jakie zauważyłem w stosunku do Tiguana:
- w Golfie doświetlanie zakrętów zapala się z delikatnym opóźnieniem, w Tiguanie natychmiast
- w Golfie nie jest aż tak mocno widoczne i spektakularne "tańcowanie" świateł na zakrętach
- w Golfie zastosowano chyba żarniki innej firmy, światło jest minimalnie ciemniejsze niż w Tiguanie
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Xenony - czy powinny tak blisko świecić?

Post09 maja 2016, 10:46

Xenony tak jak zwykłe światła ustawia się ręcznie na punkt zerowy, podjedź na stację i niech ci ustawią porządnie światła...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
PoprzedniaNastępna

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość