Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:38


Wymiana bi-xenon basic na top

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Piwi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 lut 2013, 14:12
  • Online: 3h 1m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Wymiana bi-xenon basic na top

Post07 cze 2018, 08:15

Witam,
Noszę się z zamiarem zmiany moich xenonów (basic) na wersję top (z LED i doświetlaniem zakrętów). Lampy już kupiłem, teraz próbuję się dowiedzieć co jeszcze będę potrzebował aby zmienić lampki. Jeśli chodzi o kodowanie to z tym poradzę sobie sam. Zależy mi na tym aby działało wszystko jak fabtrycznie wraz z dynamicznym doświetlaniem zakrętów, nic więcej mi nie potrzeba. Proszę o info jeśli ktoś już robił taką modyfikację bądź wie jak to zrobić. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam Piotrek
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post07 cze 2018, 20:22

Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post08 cze 2018, 13:47

flo pisze:Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Nie jestem znawcą mk7 ani mk7.5 ale czy czasem nie trzeba błotników zmieniać ?
Gdzieś czytałem i nie wiem czy z 7 na 7.5 czy właśnie z basic na top..... hmmm

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

piotrekp

Aktywny

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 21 lip 2015, 23:02
  • Online: 13d 4h 49m 37s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 180KM
  • Lokalizacja: Krakow

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post08 cze 2018, 14:36

tberent pisze:
flo pisze:Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.
Nie jestem znawcą mk7 ani mk7.5 ale czy czasem nie trzeba błotników zmieniać ?
Gdzieś czytałem i nie wiem czy z 7 na 7.5 czy właśnie z basic na top..... hmmm

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Przy zmianie przednich swiatel na 7.5 trzeba zmienic tez zderzak i blotniki, przy mk7 nie ma potrzeby. Czyli dokladnie tak jak piszesz :)
Offline

Piwi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 lut 2013, 14:12
  • Online: 3h 1m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post08 cze 2018, 15:11

flo pisze:Oprócz lamp potrzebujesz jeszcze wymienić sterownik zasięgu reflektorów na taki obsługujący AFS. Z hardware to tyle skoro lampy już masz. Reszta to kodowanie.


A nie trzeba też kombinowac z wiazką?
Znalazłem coś takiego, wg opisu potrzebne do modyfikacji z basic na top:

http://www.carsystems.pl/xenon-hid-head ... d1234.html
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post12 cze 2018, 09:53

Faktycznie, potrzebny jest jeszcze adapter lub można samemu dorobić i puścić kabelki. Potrzeba dociągnąć kabelki od lamp do nowego sterownika skrętnych świateł, oraz zasilić dodatkowe światełko postojowe (do BCM). Ponieważ w bixenon top oprócz U-ringów jako dzienne jest jeszcze taka dioda kropka pełniąca funkcję postojówki (jest ona w miejscu dziennej w bi-xenon basic). Mam nadzieje że zrozumiale to wytłumaczyłem.
Offline

Piwi

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 lut 2013, 14:12
  • Online: 3h 1m 34s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post12 cze 2018, 14:01

flo pisze:Faktycznie, potrzebny jest jeszcze adapter lub można samemu dorobić i puścić kabelki. Potrzeba dociągnąć kabelki od lamp do nowego sterownika skrętnych świateł, oraz zasilić dodatkowe światełko postojowe (do BCM). Ponieważ w bixenon top oprócz U-ringów jako dzienne jest jeszcze taka dioda kropka pełniąca funkcję postojówki (jest ona w miejscu dziennej w bi-xenon basic). Mam nadzieje że zrozumiale to wytłumaczyłem.

Wiesz może gdzie się znajduje moduł poziomowania? I do jakich pinów (i jakiego socketu) w BCMie pociągnąć ten kabelek?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post12 cze 2018, 20:30

Moduł poziomowania/skrętu znajduje się obok bramki can nad nogami kierowcy. A światła pozycyjne idą do socketu b odpowiednio lewa do B10, prawa do B21
Offline

Filipekszulc

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 20 sty 2019, 13:00
  • Online: 12m 37s
  • Auto: Vw golf 7
  • Silnik: 1.4tsi
  • Lokalizacja: Nowy tomysl

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post20 sty 2019, 15:57

Witam kolego czy juz wymieniles te lampy bo ja zamierzam tez wymienic ale niewiem czy warto czy nie zaduzo roboty z tym
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Wymiana bi-xenon basic na top

Post13 maja 2019, 10:21

Najpierw prośba o usystematyzowanie rodzajów Xenonów Top:
Co obsługują Xenony Top 8IM a co Xenony Top 8IP (te kody z etki)?
Pierwsze mają napisane "światła kierowane", a drugie "dynamiczna regulacja świateł". Czym to się różni?

Czy "światła kierowane" to AFS? Czy za skręcanie świateł odpowiada tylko skręcenie kierownicą czy coś jeszcze? Czy oprócz sterownika AFS potrzebują jeszcze czegoś sprzętowo np. jakiejś kamery (w obudowie lusterka środkowego)?

A co to "dynamiczna regulacja świateł", i czy to się nazywa DLA? I chyba m.in. kamera w przedniej szybie jest potrzebna? Czy może ta kamera to do utrzymania na pasie ruchu?

A asystent świateł drogowych to jeszcze coś odrębnego i czy on jest obsługiwany czujnikiem zmierzchu czy którąś kamerą?

Czy gdybym chciał wymienić w Golfie 7 Highline MY2016 obecnie posiadane Xenony Basic (8IG) na Xenony Top (w tej prostszej wersji 8IM) ale od wersji R (żeby świeciły podwójne U-ringi), i jednocześnie (teoretycznie) tak żeby ograniczyć modyfikacje i nawet odpuszczając sobie "skrętność" świateł, to czy światła normalnie statycznie zaświecą czy jednak brak wymiany sterownika zasięgu na wersję z AFS wywali błędy? Czy wystarczy tylko przeprowadzić przewody od BCM do zasilenia pozycyjnych "punkcików" ledowych? (Ale jeśli konieczne, to sterownik z AFS też się dołoży). Czy wtyczki Basic->Top R będą pasować?
A przy okazji - kierunkowskazy w R też są ledowe.
Obrazek

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości