Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 19:01


Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 09:21

Może ktoś mi wyjaśnic jak jest w Golfie 7 z oświetleniem przednim?

Czy wersja Highline nawet jak nie ma ksenonów to ma reflektory przednie z chromowanym paskiem?

Interesuje mnie czy jak auto ma ksenony jak zapalają się światła do jazdy dziennej?
To zwykłe żarówki? Wolałbym aby nie odpalało mi za każdym razem żarników ksenonowych.

Chodzi mi o załączenie zdjęcia jak to wygląda

A w pakiecie TOP są bi ksenony i światła LED do jazdy dziennej. Czyli jak na tym foto

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

marcin79

Aktywny

  • Posty: 149
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 21:01
  • Lokalizacja: Zabrze
  • Online: 21d 23h 20m 28s
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: CMBA 90 KW
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 10:09

czy jest to wersja hl, com, czy trend lampy bez xenonow wygladaja tak samo czyli nie ma tego chromu jak na zdjeciu,oprócz tego chrom na atrapie przednie jest troche nizej,przy xenonach basis gdy zapalaja sie swiatla do jazdy dziennej zapala sie tylko zwykla zarowka.Tutaj podaje linka do ogloszenia w ktorym mozesz zobaczyc jak to wyglada w golfie 7 bez xenonow.http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... adda3d641c
Ostatnio zmieniony 24 cze 2015, 10:17 przez marcin79, łącznie zmieniany 1 raz
byl golf2 ,golf3 ,golf4 ,golf6 ,golf6 jest golf7 wszystkie 3d
Offline

navwiedzony

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lip 2013, 06:32
  • Online: 1d 10h 45m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: CHPA
  • Lokalizacja: Zabrze

Re: Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 10:11

Marras pisze:Może ktoś mi wyjaśnic jak jest w Golfie 7 z oświetleniem przednim?

Czy wersja Highline nawet jak nie ma ksenonów to ma reflektory przednie z chromowanym paskiem?

Interesuje mnie czy jak auto ma ksenony jak zapalają się światła do jazdy dziennej?
To zwykłe żarówki? Wolałbym aby nie odpalało mi za każdym razem żarników ksenonowych.

Chodzi mi o załączenie zdjęcia jak to wygląda


Nie za bardzo wiem o co Ci dokładnie kaman, ale jeśli G7 nie ma ksenonów, to ma takie oto "piękne" lampki:
Obrazek
Jak ma ksenony basic to dzienne stanowią tradycyjne żarówki w wewnętrznych częściach lamp:
Obrazek
a jeśli ma Top-y to wygląda to dokładnie tak jak na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 11:12

navwiedzony pisze:

Jak ma ksenony basic to dzienne stanowią tradycyjne żarówki w wewnętrznych częściach lamp:
Obrazek
a jeśli ma Top-y to wygląda to dokładnie tak jak na zamieszczonym przez Ciebie zdjęciu.


Tak właśnie chodzi o to ostatnie zdjęcie.
Czyli zapala się jako "dzienne" jedna żarówka zwykła jak nie ma pakietu TOP. Druga to już ksenonowa i nie jest obciążana.

No a jak jest TOP to ta świecąca ramka LED zapala sie i również nie obciąża żarnika ksenonowego ?
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 11:23

W wersji TOP jak jest odpowiednio jasno, to zapala mi się tylko LED. Ksenon włącza się jak jest ciemno.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Światła do jazdy dziennej - a ksenony

Post24 cze 2015, 11:27

piteks pisze:W wersji TOP jak jest odpowiednio jasno, to zapala mi się tylko LED. Ksenon włącza się jak jest ciemno.


No i oprócz wyglądu to jest ważne z tego co wiem aby przy eksploatacji i ciągłym zapalaniu i gaszeniu silnika nie zapalać i nie gasic żarnika ksenonowego bo to obniża jego żywotność.

Golf z tego co koledzy wyjaśniają jest pozbawiony tego problemu zarówno bez pakietu jak i z pakietem TOP.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość