Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:06


[1.4 TSI 140PS] Parujące lampy

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Delikatesy

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 lis 2013, 07:56
  • Lokalizacja: Łódź
  • Online: 1d 4h 44m 30s
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 140

Parujące lampy

Post25 lis 2013, 12:15

Drugi problem który zauważyłem to parujące lampy ksenonowe ( w wilgotne lub chłodne dni lub po użyciu spryskiwacza) przednie lampy zachodzą mgiełką która utrzymuje się przez długi czas.

Dajcie znać czy u was takie zjawisko występuje i gdzie tkwi problem.
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Parujące lampy

Post26 lis 2013, 22:47

U mnie tego nie zauważyłem ale kiedyś cos mi się obiło o uszy że to normalne i nie ma się czym przejmować
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Parujące lampy

Post03 gru 2013, 16:09

Czyli to fakt lampy chyba jednak parują,jeśli tak to jest chore tyle kasy a parują jak w maluchu,następna usterka,podobno też klima jest wadliwa jest po niej mokro z tyłu koło siedzeń i jak otworzy się tylne drzwi podczas deszczu to się leje woda na siedzenia,a następna wada to była blaszka przy turbinie jakieś odgłosy,no to powiem szczerze zaczynam się zastanawiać nad zakupem czegoś innego.
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 10m 6s
  • Pochwały: 2

Re: Parujące lampy

Post03 gru 2013, 16:18

swietlik, proszę trzymaj się zasad - jeden wątek - jeden problem. Ten dotyczy parujących reflektorów i tak ma pozostać. Proszę zapoznaj się z regulaminem działu
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline

MlodyB7

Sympatyk

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 cze 2013, 14:16
  • Online: 2d 9h 17m 13s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: B7 Slonsk

Re: Parujące lampy

Post04 gru 2013, 23:44

U mnie tez paruje przod a nawet tyl.Bylem w VW powedzieli ,ze moga porobic fotki i wyslac do gwaranta.Ktos pisal na forum ,ze to normlane.Dla mnie osobiscie to kicha ,ale lampy przestaly parowac.Ost zauwazylem ,ze znow zaparowaly plus tyl na migaczach.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Parujące lampy

Post05 gru 2013, 06:30

MlodyB7 pisze:U mnie tez paruje przod a nawet tyl.Bylem w VW powedzieli ,ze moga porobic fotki i wyslac do gwaranta.Ktos pisal na forum ,ze to normlane.Dla mnie osobiscie to kicha ,ale lampy przestaly parowac.Ost zauwazylem ,ze znow zaparowaly plus tyl na migaczach.


wg. systemu Erwin to normalne i mają spławiać z tym klientów, u mnie też na początku parowały ksenony i z wiekiem mu to przeszło - wczoraj byłem w ASO i widziałem demówkę 7 z xenonami i też były zaparowane więc możecie wrzucić na luz - oby to były Wasze jedyne problemy z tym autem tego szczerze życzę ;)
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Parujące lampy

Post06 gru 2013, 09:46

Witam parują jeszcze komuś lampy w golfie 7 jak tak to który miesiąc produkcji?
Offline
Awatar użytkownika

Delikatesy

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 25 lis 2013, 07:56
  • Lokalizacja: Łódź
  • Online: 1d 4h 44m 30s
  • Auto: Golf VII
  • Silnik: 1.4 140

Re: Parujące lampy

Post06 gru 2013, 18:53

Maj
Offline

D4r3k40

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 18 gru 2013, 19:23
  • Online: 7h 46m 20s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140 KM
  • Lokalizacja: Slupsk

Re: Parujące lampy

Post18 gru 2013, 19:53

Witam,
U mnie także pojawiła się para w dolnych częściach obu reflektorów, dokładnie to na kierunkowskazach.
Byłem w ASO ale kierownik serwizu pokazał mi maila, jak wygląda zaparowana lampa kwalifikująca się do wymiany gwarancyjnej. Muszą być na lampie widoczne spływające krople wody.
Nie wiem, czy mój patent okazał się skuteczny, ale odkręciłem zaślepki reflektorów i zrobiłem ok 200 km w trasie. po czym jak wróciłem zakręciłem dekielki i odpukać reflektory nie parują. Zobaczymy co będzie później.
Prod. auta to listopad 2012.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Parujące lampy

Post19 gru 2013, 11:42

D4r3k40 pisze:Witam,
U mnie także pojawiła się para w dolnych częściach obu reflektorów, dokładnie to na kierunkowskazach.
Byłem w ASO ale kierownik serwizu pokazał mi maila, jak wygląda zaparowana lampa kwalifikująca się do wymiany gwarancyjnej. Muszą być na lampie widoczne spływające krople wody.
Nie wiem, czy mój patent okazał się skuteczny, ale odkręciłem zaślepki reflektorów i zrobiłem ok 200 km w trasie. po czym jak wróciłem zakręciłem dekielki i odpukać reflektory nie parują. Zobaczymy co będzie później.
Prod. auta to listopad 2012.


mój znajomy odebrał tydzień temu z salonu nowe audi Q3 i po pierwszej nocy też miał zaparowane lampy (taki pasek w dolnej części) także luzik ;)
Offline
Awatar użytkownika

pirxx76

Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 28 maja 2013, 19:58
  • Online: 21h 8m 50s
  • Auto: Golf MK7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: NEL

Re: Parujące lampy

Post19 gru 2013, 18:21

Ciekawe, co tu piszecie - czy dotyczy to też tylnych lamp? Przednie u mnie nie parują, natomiast prawa tylna, jak najbardziej. Jest częściowo zaparowana praktycznie od momentu kupna auta.
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące lampy

Post20 gru 2013, 17:54

parowaly w 6 i tak samo jest w 7 i nikt z tym nic nie zrobi. taki urok. nikogo ze strony vw to nie będzie obchodzilo. latem jest ok a w okresie jesienno zimowym tak to wyglada

-- 20 gru 2013, 18:57 --

takie sa teraz vw. maja sie sprzedawać gwarancja to mit i straya czasu jak i kasy . a te reklamy zeby serwisowac w aso... nic gorszego nie mozna zrobic dla swojego auta
Offline
Awatar użytkownika

patio4

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 09 sty 2014, 19:15
  • Online: 2d 5h 53m 43s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 103 kW DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Parujące lampy

Post13 sty 2014, 15:51

Witam, u mnie też parują xenony, tyłu jeszcze nie zauważyłem żeby coś się złego działo. Producent -> dealer -> serwis mają nas głęboko w d...e, oczywiście po kupnie auta. Produkcja czerwiec 2013. Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Parujące lampy

Post25 sty 2014, 06:59

Witam,czy komuś przestały parować lampy same z czasem?
Offline

marcinde

Sympatyk

  • Posty: 91
  • Rejestracja: 13 lis 2013, 18:44
  • Online: 2d 5h 40m 23s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Parujące lampy

Post25 sty 2014, 08:58

swietlik pisze:Witam,czy komuś przestały parować lampy same z czasem?


Z tego co mi się wydaje to same parować nie przestaną. Bo niby dlaczego miałyby przestać:) przecież same się nie uszczelnią. A tak wogóle to chyba normalna sprawa - parowanie lamp - przecież klosz lampy nie jest hermetyczny, owszem woda się do środka nie dostaje ale powietrze (ciepłe/zimne) już tak, i stąd parowanie.
Offline
Awatar użytkownika

Gumis6

Aktywny

  • Posty: 101
  • Rejestracja: 06 maja 2013, 21:42
  • Online: 1d 19h 11m 4s
  • Auto: Vw Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140
  • Lokalizacja: Kutno

Re: Parujące lampy

Post01 lut 2014, 22:21

U siebie zauważyłem, że parowanie lam ma miejsce przy zmianie temperatur czyli parują np. przy wjeździe z zewnątrz (minus 10) do garażu (plus 10) i odwrotnie. Lampy pozostają zaparowane kilka minut w dolnej i części czyli tam gdzie są kierunkowskazy. W serwisie wyjaśniono, że to normalne:)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Parujące lampy

Post07 lut 2016, 10:22

Wczoraj oglądałem w Niemieckim salonie Vw jedno GTD, prawie kupiłem ale ma lekko zaparowane przednie reflektory w okolicach kierunkowskazów.

Sprzedawca powiedział ze w serwisie osusza lampy, w razie czego zmienia/sprawdzą uszczelki i oczyszcza odpływy i problem nie powróci.

Nie do końca w to wierzę

Fakt zaparowania tez tłumaczył różnica temperatur, auto było z dworu wstawione do myjni gdzie jest bardzo ciepło i po umyciu tak wyszło.

To jest auto z 05/2014 ale w innych stojących na placu (bez ksenonów i innych) parowania nie zauważyłem.
Offline

MARCINEX

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 sty 2017, 13:27
  • Online: 6h 11m 10s
  • Auto: VW VII
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: LUBLIN

Re: Parujące lampy

Post16 sty 2017, 13:38

Witam kupiłem golfa VII zaraz po wyjechaniu z salony zaparowały przednie reflektory (dolny odcinek)
kontaktowałem się z ASO tłumaczą prawa fizyki (smieszne)
Jest to bardzo irytujące ale Aso poinformowało mnie jeżeli zaparowanie schodzi i nie ma w reflektorze wody lampy nie podlegają wymianie.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące lampy

Post16 sty 2017, 20:14

MARCINEX pisze:Witam kupiłem golfa VII zaraz po wyjechaniu z salony zaparowały przednie reflektory (dolny odcinek)
kontaktowałem się z ASO tłumaczą prawa fizyki (smieszne)
Jest to bardzo irytujące ale Aso poinformowało mnie jeżeli zaparowanie schodzi i nie ma w reflektorze wody lampy nie podlegają wymianie.

tak ma być, z czasem samo przestanie.
Offline

MARCINEX

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 sty 2017, 13:27
  • Online: 6h 11m 10s
  • Auto: VW VII
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: LUBLIN

Re: Parujące lampy

Post16 sty 2017, 23:44

A Pan to chyba z ASO vw.
Ja wiem jak powinno byc ! DOBRZE ! a jest jak w 15 latnim samochodzie .
Problem zniknie na wiosne /lato a na jesien/zima znowu sie pojawi moj drogi Panie.
Jedno wielkie G.....
SAMOCHOD ODEBRALEM Z SALONU 21.11.2016
Z czasem jedyne co moze przejsc to tylko GWARANCJA.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 10:49 przez MARCINEX, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące lampy

Post17 sty 2017, 00:27

paruje bo ma otwory odpływowe przez które dostaje się wilgoć do środka, jak się wygrzeje to przestaje parować. Możesz wygrzać lampę z otwartymi tymi plastikowymi zaślepkami z tyłu (tak z 15/20minut chociaż) potem zamknąć porządnie te zaślepki i na bank będzie dużo lepiej.
W BMW F10 z 2016 roku też parowały (a podobno klasa premium...) po kilku tygodniach, a może i miesiącach, przestało. Tak samo będzie u Ciebie... i nie spinaj się tak :( taki problem to nie problem...
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Parujące lampy

Post17 sty 2017, 06:45

Dokladnie, lampa to nie wodoszczelny zegarek w ktorym nie ma prawa nic parowac. Jesli lampa nie jest fizycznie uszkodzona trzeba ja osuszyc tak jak pisze Kamil tym bardziej jesli ma sie ksenon ktory "nie potrafi" sie tak ogrzac jak H7.
Kiedyś u siebie w audi z ksenonem zima wymienialem w ogrzewanym pomieszczeniu zarowke postojowa. Auto mialo 5lat i nigdy nie zaparowal reflektor, niestety po tej operacji po wyjechaniu na podworko od razu zaparowal, az do lata gdzie go porzadnie osuszylem na sloncu z otwarta tylna klapa.
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Parujące lampy

Post17 sty 2017, 07:55

MARCINEX pisze:A Pan to chyba z ASO vw.
Ja wiem jak powinno byc ! DOBRZE ! a jest jak w 15 latnim samochodzie .
Problem zniknie na wiosne /lato a na jesien/zima znowu sie pojawi moj drogi Panie.
Jedno wielkie G.....
SAMOCHOD ODEBRALEM Z SALONU 21.11.2017
Z czasem jedyne co moze przejsc to tylko GWARANCJA.


Witam

Kolego, spokojnie.
To już nasz drugi Golf 7. Obecnego odebraliśmy 8 dni po Tobie, bo zakładam, że wkradł się u Ciebie błąd w roku odbioru. (Chyba, że znalazłeś sposób na podróże w czasie ;) )i podobnie jak w poprzednim też lampy parują. Niewielki nalot na dole lampy.
Tak jak koledzy piszą z czasem ta "przypadłość" znika.

Pozdrov
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 16:22 przez lyngso, łącznie zmieniany 1 raz
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

MARCINEX

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 sty 2017, 13:27
  • Online: 6h 11m 10s
  • Auto: VW VII
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: LUBLIN

Re: Parujące lampy

Post17 sty 2017, 10:49

lyngso pisze:
MARCINEX pisze:A Pan to chyba z ASO vw.
Ja wiem jak powinno byc ! DOBRZE ! a jest jak w 15 latnim samochodzie .
Problem zniknie na wiosne /lato a na jesien/zima znowu sie pojawi moj drogi Panie.
Jedno wielkie G.....
SAMOCHOD ODEBRALEM Z SALONU 21.11.2016
Z czasem jedyne co moze przejsc to tylko GWARANCJA.


Witam

Kolego, spokojnie.
To już nasz drugi Golf 7. Obecnego odebraliśmy 8 dni po Tobie, bo zakładam, że wkradł się u Ciebie błąd w roku odbioru. (Chyba, że znalazłeś sposób na podróże w czasie ;) )i podobnie jak w poprzednim też lampy parują. Niewielki nalot na dole lampy.
Tak jak koledzy piszą z czasem ta "przypadłość znika.

Pozdrov


-- 17 sty 2017, 10:56 --

Witam
Osuszałem suszarką i nic nie pomogło.
Lipa i jeszcze raz lipa.
Wiem że będzie dobrze ale w lecie.
Takie cos nie powinno mieć miejsca w nowych samochodach , jestem bardzo rozczarowany marką VW.

-- 17 sty 2017, 10:57 --

lyngso pisze:
MARCINEX pisze:A Pan to chyba z ASO vw.
Ja wiem jak powinno byc ! DOBRZE ! a jest jak w 15 latnim samochodzie .
Problem zniknie na wiosne /lato a na jesien/zima znowu sie pojawi moj drogi Panie.
Jedno wielkie G.....
SAMOCHOD ODEBRALEM Z SALONU 21.11.2016
Z czasem jedyne co moze przejsc to tylko GWARANCJA.


Witam

Kolego, spokojnie.
To już nasz drugi Golf 7. Obecnego odebraliśmy 8 dni po Tobie, bo zakładam, że wkradł się u Ciebie błąd w roku odbioru. (Chyba, że znalazłeś sposób na podróże w czasie ;) )i podobnie jak w poprzednim też lampy parują. Niewielki nalot na dole lampy.
Tak jak koledzy piszą z czasem ta "przypadłość znika.

Pozdrov


-- 17 sty 2017, 11:00 --

lyngso pisze:
MARCINEX pisze:A Pan to chyba z ASO vw.
Ja wiem jak powinno byc ! DOBRZE ! a jest jak w 15 latnim samochodzie .
Problem zniknie na wiosne /lato a na jesien/zima znowu sie pojawi moj drogi Panie.
Jedno wielkie G.....
SAMOCHOD ODEBRALEM Z SALONU 21.11.2016
Z czasem jedyne co moze przejsc to tylko GWARANCJA.


Witam

Kolego, spokojnie.
To już nasz drugi Golf 7. Obecnego odebraliśmy 8 dni po Tobie, bo zakładam, że wkradł się u Ciebie błąd w roku odbioru. (Chyba, że znalazłeś sposób na podróże w czasie ;) )i podobnie jak w poprzednim też lampy parują. Niewielki nalot na dole lampy.
Tak jak koledzy piszą z czasem ta "przypadłość znika.

Pozdrov


-- 17 sty 2017, 11:13 --

kamill pisze:paruje bo ma otwory odpływowe przez które dostaje się wilgoć do środka, jak się wygrzeje to przestaje parować. Możesz wygrzać lampę z otwartymi tymi plastikowymi zaślepkami z tyłu (tak z 15/20minut chociaż) potem zamknąć porządnie te zaślepki i na bank będzie dużo lepiej.
W BMW F10 z 2016 roku też parowały (a podobno klasa premium...) po kilku tygodniach, a może i miesiącach, przestało. Tak samo będzie u Ciebie... i nie spinaj się tak :( taki problem to nie problem...




Taki problem to duży problem , na chwile obecną nie dbam o to jakie ma problemy BMW .
Ja mam golfa i w nowym samochodzie powinno być wszystko DOBRZE.
Grzałem i nic nie pomogło.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Parujące lampy

Post17 sty 2017, 11:18

to napisz do projektanta i producenta że dali ciała :P Bo każdy nasz argument obalasz, a przecież my chcemy Ci pomóc. Zwłaszcza że to dosyć popularne zjawisko w nowych autach i z czasem samo znika. Skoro piszesz że suszyłeś może nie wystarczająco.
Następna

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości