Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:51


Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post06 cze 2017, 12:01

Jakiś czas temu prawe koło spotkało się garbem na drodze tak że aż w środku zadzwoniło. Od tego czasu prawy kąt mam 7 st. (zamiast jak dobrze pamiętam 7 st 4x min +/- 30 min).

W ASO mówią że jest ok i żeby tego nie ruszać bo to nic takiego. Jednak ja bym chciał to naprawić. Dodatkowo wydaje mi się, że od tamtego czasu kierownica musi być lekko w lewo żeby jechał prosto.

Reszta parametrów geometrii jest jak najbardziej ok - tylko ten kąt.

W przyszłym tygodniu jadę do ASO. Podpowiedzcie mi jak do tego najmądrzej podejść. Gdzie szukać elementu, który jest winny złej wartości.
Czy w ASO mogą mieć sposób na sprawdzenie tego, czy tylko wymiana po kolei każdego z elementów zawieszenia?

Który z elementów podejrzewalibyście na początku: sworzeń, wahacz?

Czy wahacz ma wpływ na ten parametr?
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post06 cze 2017, 18:16

Kát wyprzedzenia sworznia zwrotnicy zmienia sie wtedy,gdy odleglosc miedzy kolami z jednej strony auta jest inna niz odleglosc miedzy kolami z drugiej strony.
Powinne byc takie same.Reasumujac,moze byc podgiety wachacz (do tylu) lub przesuniete tzw."sanki",bo na nich chyba jest troszke regulacji.Wszystkie te uszkodzenia pewnie sá minimalne I golym okiem niezauwazalne.
Ja bym to wszystko zostawil tak jak jest,bo o ile káty pochylenia sá dobre,powinien jechac prosto.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post06 cze 2017, 21:55

Dobrze mówią żeby nie ruszać bo nie ma to sensu, prawe koło zawsze najczęściej spotyka się z dziurami, garbami itd i często kąt się troszkę zmienia..

A jesli już chcesz mieć geometrię na cacy to proponowałbym udać się do starych sprawdzonych specjalistów od geometrii a nie do aso, gdzie laser i komputer mówią że jest ok a nie jest...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post07 cze 2017, 06:36

Pewnie zrobię tak, że jak uda im się wyprostować kierownicę bez metody "przestawienie o ząbek" to faktycznie zostawię to bo wahacz to 600, sworzeń 160 a i tak nie ma gwarancji, że to akurat to.

A czy myślicie, że może mieć wpływ na ten parametr delikatny luz na tylnej tulei przedniego prawego wahacza?

I jeszcze jedno pytanie: jaki numer ma tylna tuleja przedniego wahacza w zawieszeniu GTD? W etce tego numeru nie widzę - jest tylko nr przedniej tulei i całego bloku aluminiowego z tylną tuleją a samego wkładu nie ma.
Na allegro znalazłem nr 1K0 407 183 E ale wszędzie jest dopisek "WSZYSTKIE WERSJE NADWOZIA I SILNIKA BEZ ZAWIESZENIA SPORTOWEGO I WZMACNIANEGO". Tych od cupry raczej nie chcę bo dużo osób narzeka na ich zbyt dużą sztywność.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post07 cze 2017, 12:57

Vw samego wkładu nie sprzedaje tylko całość...

w gtd masz numer całości 1K0199232K prawy od 01.03.2010
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post07 cze 2017, 13:14

Kupiłem od cupry 6LL 407 183 na pewno będą twardsze i trwalsze niż te 1K0 407 183E. Okaże się po założeniu.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post07 cze 2017, 14:57

Pewnie zrobię tak, że jak uda im się wyprostować kierownicę bez metody "przestawienie o ząbek" to faktycznie zostawię to bo wahacz to 600, sworzeń 160 a i tak nie ma gwarancji, że to akurat to.


Ale takie triki to sie chyba robilo w syrenach :D

Ustawiasz kierownice na wprost I regulujesz drazki kierownicze.....I po problemie
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post07 cze 2017, 15:23

lkgh pisze:Ale takie triki to sie chyba robilo w syrenach :D

Zdziwiłbyś się - ja też się zdziwiłem. W ASO mi powiedzieli, że w jakimś tam zakresie jest to dopuszczalne.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post08 cze 2017, 07:03

Gwint ma ok 2 cm, wiec zakres regulacji jest dosc duzy. Nie wiem jak musialo by byc krzywe auto zeby nie moc tego skasowac za pomoca regulacji drazkow.
Offline

zibzib

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 30 lip 2015, 14:20
  • Online: 6d 10h 11m 40s
  • Auto: VW Golf 6 GTD 2012
  • Silnik: CFGB

Re: Zły kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Post08 cze 2017, 07:50

lkgh pisze:Gwint ma ok 2 cm, wiec zakres regulacji jest dosc duzy. Nie wiem jak musialo by byc krzywe auto zeby nie moc tego skasowac za pomoca regulacji drazkow.

Ok, oczywiście ja tylko mówię, że przestawienie kierownicy też jest dopuszczalne w ASO a nie, że nie ma możliwości ustawienia inaczej.

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość