Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:53


[All] Skrzypiące zawieszenie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post11 paź 2012, 20:55

Przesmarowałem zamszowe uszczelki Lenorem i od kilku tygodni cisza.
Dzięki za pomoc.
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 lis 2012, 12:25

Od kilku tygodni zauważyłem kolejny problem "dźwiękowy".
Kawałek drogi, którą jeżdże do pracy, jest w remoncie. W miejscu remontu wprowadzono kilkuset metrowy objazd po betonowych płytach. Przy jeździe, z małą predkością, po tym odcinku słychać skrzypienie z przedniego zawieszenia. Co ciekawsze, ten remontowany fragment jest pochylony i jadąc pod "górkę" słychać skrzypienie, a zjeżdżając z górki nie (słychać jedynie pracujące amortyzatory). Odgłosy pojawiają się praktycznie tylko przy zamkniętych oknach. Po otwarciu dzwięk nie jest słyszalny. Skrzypnięcie pojawia się też czasem przy przejeżdżaniu dużej nierówności na jezdni.
Może to gumy stabilzatora z przodu (tylny miałem sprawdzany, ale latem...) przy niższych temepraturach wydają takie dźwięki, a być może rozsypuje się już zawieszenie przednie (wersja pesymistyczna).
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 lis 2012, 12:29

Beskid pisze:Od kilku tygodni zauważyłem kolejny problem "dźwiękowy".
Kawałek drogi, którą jeżdże do pracy, jest w remoncie. W miejscu remontu wprowadzono kilkuset metrowy objazd po betonowych płytach. Przy jeździe, z małą predkością, po tym odcinku słychać skrzypienie z przedniego zawieszenia. Co ciekawsze, ten remontowany fragment jest pochylony i jadąc pod "górkę" słychać skrzypienie, a zjeżdżając z górki nie (słychać jedynie pracujące amortyzatory). Odgłosy pojawiają się praktycznie tylko przy zamkniętych oknach. Po otwarciu dzwięk nie jest słyszalny. Skrzypnięcie pojawia się też czasem przy przejeżdżaniu dużej nierówności na jezdni.
Może to gumy stabilzatora z przodu (tylny miałem sprawdzany, ale latem...) przy niższych temepraturach wydają takie dźwięki, a być może rozsypuje się już zawieszenie przednie (wersja pesymistyczna).


u mnie kilka dni temu znowu się pojawiło to skrzypienie - jest to ewidentnie temeperatura i warunki na drodze - przy okazji wymiany silnika miałem rozbierane zawieszenie i złożone z powrotem (nic tam nie było wymieniane) i była cisza, teraz znowu się zaczęło - wymiana gum nic nie pomoże - mam wrażenie że u mnie dźwięk ten wydają gumowe harmonijki od amortyzatorów - ale to tylko przypuszczenia.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post07 lis 2012, 19:13

Beskid pisze:Odgłosy pojawiają się praktycznie tylko przy zamkniętych oknach. Po otwarciu dźwięk nie jest słyszalny. Skrzypnięcie pojawia się też czasem przy przejeżdżaniu dużej nierówności na jezdni.


To właśnie chodzi o te zamszowe uszczelki. Jak masz okna otwarte to szyba nie obciera o uszczelkę dlatego nie słyszysz skrzypienia. Przesmaruj je szmatką nasączoną Lenorem tak jak radzą koledzy i problem powinien zniknąć. Powinno zadziałać :pub:
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post20 lis 2012, 08:11

Kozo pisze:Jak masz okna otwarte to szyba nie obciera o uszczelkę dlatego nie słyszysz skrzypienia. Przesmaruj je szmatką nasączoną Lenorem tak jak radzą koledzy i problem powinien zniknąć.


Tak zrobiłem ponad miesiąc temu i faktycznie skrzypienie "zamszowych" uszczelek został rozwiązany.
Obecne skrzypienie jest związane z czymś innym. Z tego co zauważyłem występuje przy powolnej jeździe po nierównościach i przy dużym skoku amortyzatora. Może faktycznie ten dźwięk wydają gumowe osłony amortyzatora ("harmonijki").
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Skrzypiące zawieszenie

Post20 lis 2012, 08:17

Te harmonijki są tak delikatne i miękkie, że nie ma szans żeby wydawały słyszalny odgłos... Ja mam to skrzypienie od dawna i dalej szukam przyczyny.
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post20 lis 2012, 08:50

Dźwięk jest podobny do ocieranie gumy/tworzywa o gumę. Ostanio w bagażniku przewoziłem dwie zgrzewki wody i ocierając o siebie wydawały podobne odgłosy.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Skrzypiące zawieszenie

Post20 lis 2012, 09:27

Dokładnie tak samo to brzmi u mnie. Jak jest mokro albo podczas deszczu to tego nie słychać...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 19:08

Chłopaki u mnie to samo, doradca mi powiedział że to prawidłowe działania, potem wziął auto na podnośnik i pokazał
tuleje wahacza przedniego (tak mi się wydaje że to to) i powiedział że to one tak krzyczą na wybojach i leżących policjantach. Zważywszy że do tej pory każdą zgłoszoną usterkę musiałem na 2-3 razy u niego robić jakoś mu nie wieże że to prawidłowe zachowanie

A tu fotki o jakie gumy mi chodzi

Fotka Tulejki
Obrazek

Tuleja na allegro
http://moto.allegro.pl/tuleja-wahacza-p ... 56719.html

Myślę że to o czym Tomek pisał w pierwszym poście powinno rozwiązać problem ze skrzypieniem ale pytanko - na jak długo :D
My TSI
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 19:13

Gumy od tulei wahaczy miałem wymienione na nowe. Od stabilizatora też...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 19:21

sebkoch pisze:Gumy od tulei wahaczy miałem wymienione na nowe. Od stabilizatora też...

Czy od razu po wymianie skrzypienie występowało czy była chwila ciszy?

Ja faktycznie słyszę to jak jest zimno i sucho. Jak jest mokrawo to raczej przestaje skrzeczeć (zwrócę na to większa uwagę). Mam nadzieje że nie będzie skrzeczeć jak będzie gorąco.
My TSI
Offline

fredzio1975

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 lis 2012, 10:57
  • Online: 15m 21s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM
  • Lokalizacja: centrum

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 19:48

U mnie po podmianie tulei wahacza skrzypienie dalej występowało,co wiecej serwisant aby wykluczyć gumy stabilizatora poprostu go odkręcił.Walczyliśmy z tym dobre 3-4 h ,był zamieniany kompletny wahacz z innego golfa i dalej to samo, więc poprostu dałem sobie spokój i uznałem to za przypadłość szóstki.Pozdrawiam:)
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 20:37

kakaruto pisze:
sebkoch pisze:Gumy od tulei wahaczy miałem wymienione na nowe. Od stabilizatora też...

Czy od razu po wymianie skrzypienie występowało czy była chwila ciszy?

Ja faktycznie słyszę to jak jest zimno i sucho. Jak jest mokrawo to raczej przestaje skrzeczeć (zwrócę na to większa uwagę). Mam nadzieje że nie będzie skrzeczeć jak będzie gorąco.

Występowało w zasadzie od razu. Jak odbierałem auto to akurat padało. Myślałem, że wszystko już OK ale następnego dnia znowu skrzypiało. U mnie to już nie tylko skrzypi przy progach zwalniających ale już prawie cały czas na muldach / zgrubieniach w asfalcie, minimalnych dziurach itp. Skrzypi jak stara nysa albo żuk - straszna żenada i wstyd jak kogoś wiozę. Już mnie to dobija... :evil:
Offline
Awatar użytkownika

gary1966

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 25 gru 2012, 11:24
  • Online: 12h 12m 2s
  • Auto: Golf 6 Comfortline
  • Silnik: 1.2 TSI 105 KM
  • Lokalizacja: Malino Kreis Oppeln

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post26 mar 2013, 21:13

Pamiętam jak kupiłem nowe Polo jakieś naście lat temu to też skrzypiało tak jak w Nyskach czy Żukach.Jakoś po czasie
przestało skrzypieć i jak pamiętam nic z przodu nie robiłem, a autko jeździ do dzisiaj.
Mój Golf też skrzypi na suchym, czy to -15 stopni czy +30 stopni.Mam nadzieję że będzie ok :pub: .
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post27 mar 2013, 19:34

jak zgłaszałem to w ASO jakieś 2 lata temu to serwisant mi pokazywał te same tuleje i też mówił że to ich wina. Psikał je czymś co przypominało jakieś z VW WD40 - od kilku dni znowu zaczęlo mi skrzypieć na nierównościach dokładnie jak obcierająca guma - panowie cieszmy się że nie stuka ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post28 mar 2013, 10:11

Mam wrażenie że jak się auto ciut rozgrzeje to jest to skrzeczenie dużo cichsze, zobaczymy jak będzie jak będzie ciepło, ale jak się nie zmieni to ja to będę reklamował, bo jakoś rok temu tego nie słyszałem.
Może warto w Inter Welm to załatwić skoro mich mówił że oni już to ogarnęli

mich pisze:Pytałem o trzeszczenie przedniego zawieszenia. Otrzymałem taką informację, iż trzeszczenie powodują jakieś gumy, które na etapie produkcji są źle zgrzewane i podczas niskich temperatur przy dużym uskoku potrafią tak trzeszczeć. Rozwiązaniem jest ponowne ich zgrzanie i niby trzeszczenie znika na dobre....
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post28 mar 2013, 11:42

kakaruto pisze:Mam wrażenie że jak się auto ciut rozgrzeje to jest to skrzeczenie dużo cichsze, zobaczymy jak będzie jak będzie ciepło, ale jak się nie zmieni to ja to będę reklamował, bo jakoś rok temu tego nie słyszałem.
Może warto w Inter Welm to załatwić skoro mich mówił że oni już to ogarnęli


mi wypada przegląd w lipcu i jak nic innego nie wymyślę to będę u nich na tym przeglądzie to poruszę ten temat - jak tylko mają to ogarnięte to mi to zrobią - w końcu są mi coś winni ;)
Offline
Awatar użytkownika

Johny.gda

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 26 lut 2013, 13:29
  • Online: 9d 14h 57m 58s
  • Pochwały: 5
  • Auto: MK 6 Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post29 mar 2013, 10:43

U mnie za to skrzypiały plastiki na słupku B, ten taki fortepianowy szajs.. Możliwe że to ona odpowiada za te hałasy na nierównościach. Jakiś rok temu zwróciłem uwagę na to w serwisie, oni zrobili czary mary w 10 min i po sprawie i nie skrzypiało. Można spokojnie zadzwonić na lakiernie do Groblewskiego w Gdańsku i zapytać. Gość mi mówił że to nie pierwszy przypadek i dobrze go znają, a mechanik ma jakiś patent na naprawę tego. ;)
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post29 mar 2013, 10:54

To nie te słupki tylko coś w zawieszeniu.
Słupek B, ten plastik piano cyka jak zrobi się ciepło i go ogrzewa słońce...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post16 maja 2013, 12:01

Kozo,sebkoch, jak tam Wasze zawieszenia - dalej skrzypią? Jak się zrobiło ciepło, to moje ucichło zupełnie. Czasami po nocy przez pierwsze 500 metrów niby coś tam "majaczy" na ubitej nierównej drodze i dziurawym asfalcie , ale to już tak na zasadzie doszukiwania się :D. Przy powrocie po tych samych drogach to nawet tego "majaczenia" nie uświadczam :).
My TSI
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post16 maja 2013, 13:33

U mnie rano dalej występuje. Ale w garażu mam dosyć zimno. Po pracy jak jadę nagrzanym w słońcu to oczywiście cisza, tak samo jest po wizycie na myjni lub podczas jazdy w deszczu.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post25 maja 2013, 08:29

kakaruto pisze:Kozo,sebkoch, jak tam Wasze zawieszenia - dalej skrzypią? Jak się zrobiło ciepło, to moje ucichło zupełnie. Czasami po nocy przez pierwsze 500 metrów niby coś tam "majaczy" na ubitej nierównej drodze i dziurawym asfalcie , ale to już tak na zasadzie doszukiwania się :D. Przy powrocie po tych samych drogach to nawet tego "majaczenia" nie uświadczam :).


Do dzisiaj była cisza :) ...pojawiła się właśnie dzisiaj jak odebrałem auto od mechanika - wymieniał mi tylne klocki więc nic nie robił z zawieszeniem - tylko podniósł samochód - przypuszczam, że skrzypienie jest spowodowane brudem, pyłem który gdzieś się dostaje i samoczynnie się ucisza (u mnie był teraz spokój przez pół roku do dziś) może pod wpływem wody..wypłukiwania..nie wiem. Na pewno nie jest to problem przy którym wymagana jest wizyta w ASO czy wymiana czegokolwiek..tego jestem pewien teraz na 100%!
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post10 paź 2013, 13:15

Czy ktoś może potwierdzić, że w Inter Welm wiedzą jak temu zaradzić, bo już mnie powoli coś trafia od tego skrzypienia...? :evil:
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post03 gru 2013, 20:45

sebkoch pisze:Czy ktoś może potwierdzić, że w Inter Welm wiedzą jak temu zaradzić, bo już mnie powoli coś trafia od tego skrzypienia...? :evil:



w weekend tak mi zaczęło skrzypieć że szału już dostawałem - tragedia, na każdej nierówności drogi - zawiozłem do inter-welmu na cały poniedziałek - coś przesmarowali i dopiero teraz napier!@@$#$%!! Jadę jutro na poprawkę bo już gorzej chyba być nie może - także potwierdzam, że OCZYWIŚCIE JAK ZWYKLE NIC NIE WIEDZĄ NA TEN I NA KAŻDY INNY TEMAT!
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Skrzypiące zawieszenie

Post18 gru 2013, 08:41

Pomogło coś?
PoprzedniaNastępna

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość