Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 06:47


Tylna prawa szyba karoseryjna w VI kombi

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adambmk

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 21:07
  • Online: 3h 54m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC Bluemotion
  • Lokalizacja: Katowice

Tylna prawa szyba karoseryjna w VI kombi

Post01 lip 2017, 13:05

Witajcie .. mam zagwózdkę .. otóż w pewnych niewyjaśnionych okolicznościach, w moim VI kombi pękła szyba tylna prawa karoseryjna (między tylnymi prawymi drzwiami a klapą bagażnika) .. szyba jest przyciemniona folią, dlatego się nie posypała w drobny mak, tylko jest popękana po całości .. na aukcji allegro nr 6656486159 jest szyba, która wg sprzedającego ma numer 1K9845298B .. mi w ASO powiedzieli, że numer tej szyby to 1K9845298BG
Sprzedający ma też lewą szybę (dla przykładu) z numerem 1K9845297BG

Czy ta jedna literka "G" coś zmienia? Czym mogą różnić się od siebie części 1K9845298B i 1K9845298BG .. kolorem szkła? kształtem?

Słyszałem gdzieś, że w golfie VI do pewnego momentu pasowały wymiennie szyby z golfa V a po pewnym czasie coś zmienili i już nie pasuje z V (nie potwierdzone w innych źródłach)
temat w miarę pilny, ponieważ nie wiem czy decydować się na naprawę bezgotówkową w ASO, czy kupić na allegro tą szybę z tego samego rocznika

Z góry dziękuję za wszystkie konkretne informacje.

P.S. Sprzedający z allegro powiedział, że części będą wymienne jeśli numer umieszczony na szybie (tam gdzie jest też informacja o roczniku) będzie taki sam na mojej szybie .. u sprzedającego ten numer to 43R-004670 a u mnie 43R-004584 .. nie wiem, czy sprzedający miał rację, czy ten numer ma jakiś wpływ
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Tylna prawa szyba karoseryjna w VI kombi

Post02 lip 2017, 10:40

Są dwa rodzaje tylnych szyb bocznych, barwiona zielona i niebieska, a końcówki numery zmieniają się zależnie od roku...

zielona 1K9845297E lewa
do 30.11.2010 szyba 1K9845297P potem końcówka BA

do 30.11.2010 szyba niebieska 1K9845297R potem końcówka BC

Generalnie kup szybę ze swojego roku produkcji zwracając uwagę na kolor, reszta wszystko to samo.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

adambmk

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 21:07
  • Online: 3h 54m 38s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC Bluemotion
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Tylna prawa szyba karoseryjna w VI kombi

Post05 sie 2017, 20:13

oprócz koloru ważna jest też opcja wyposażenia - są szyby z anteną i bez .. dla spokoju zleciłem wymianę w ASO .. temat do zamknięcia, chyba że ktoś jeszcze będzie chciał się szerzej wypowiedzieć

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość