Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:20


Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

KamilD

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 04 lis 2017, 20:43
  • Online: 4h 27m 11s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 MPI

Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post04 lut 2018, 10:32

Cześć, nie wiem czy to wina mrozów czy bruku i wybojów, a prawdopodobnie kombinacja obydwu, ale Golf zaczął strasznie trzeszczeć. Macie pomysł jak usunąć trzeszczenie tapicerki/boczku drzwi pasażera? Raczej gdzieś od dołu. Z tym jakoś sobie poradzę, powtykam gąbki gdzie się da i zobaczymy. Ale niepokoi mnie trzeszczenie z tyłu, spotkał się ktoś z tym? Nie mam jak tego organoleptycznie sprawdzić chociaż wydaje mi się, że to może być wina bardzo twardego plastiku w okolicach tylnej klapy, bo jak zacząłem ruszać plastikami w okolicach słupka B czy tapicerki tylnych drzwi (tak jakby, bo w wersji 3D ich nie ma ;-)) to raczej tam nic nie trzeszczy. Miał ktoś może podobnie i wie gdzie szukać winowajców orkiestry?
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post16 lut 2018, 20:08

Już myślałem, że się czepiam, ale u mnie też zaczęło coś ostatnio trzeszczeć. Może faktycznie to wina niskich temperatur. Słychać to najbardziej jak auto się dosłownie toczy. Mam wrażenie, że to jest bardziej z przodu lub z boku.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post16 lut 2018, 21:21

U mnie trzeszczały bocxki tylnich drzwi uszczelka taka gąbka która puchnie naklejona miejscami pomogła ale Jesxxe streasznie trzeszczy plastik klapy tylniej chyba to w większości golfów jest tu również pianka pomogła. Teraz u mnie jest cichutko i nic nie trzeszczy nie ważne od prędkości i nawierzchni
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post16 lut 2018, 21:25

Maciek o jakiej piance piszesz?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post16 lut 2018, 22:10

https://centrumuszczelek.pl/uszczelka-o ... 1-801-2324 Przyklejasz zakładasz a ona puchnie i ładnie plastiki wtedy nie uderzają ocierają o siebie i jest cicho. Nawiewu posiadają również taka piankę
Offline

mariusz5496

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 29 mar 2020, 00:44
  • Online: 19h 3m 59s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 MPI
  • Lokalizacja: Slaskie

Re: Skrzypienie tapicerki drzwi pasażera i "gdzieś" z tyłu

Post09 mar 2024, 22:07

Maciek pisze:U mnie trzeszczały bocxki tylnich drzwi uszczelka taka gąbka która puchnie naklejona miejscami pomogła ale Jesxxe streasznie trzeszczy plastik klapy tylniej chyba to w większości golfów jest tu również pianka pomogła. Teraz u mnie jest cichutko i nic nie trzeszczy nie ważne od prędkości i nawierzchni


W którym miejscu to dokłądnie przykleiłeś na boczek przy spinkach czy gdzie?

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości