Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 12:56


[All] [TPI] Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

[TPI] Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post01 mar 2012, 12:52

Kolejna usterka która dopadła moje auto to skrzypienie/cykanie słyszalne z okolic słupka po stronie kierowcy - niektórzy mówią o sprowadzeniu się muzykalnej grupy świerszczy która szczególnie na nierównej nawierzchni stara się swoim koncertem zagłuszyć słuchaną muzykę z radia samochodowego.
Usterka pojawiła się dość szybko chodź precyzyjnie to nie pamiętam dokładnie kiedy ale sądzę że w okolicach 3-4k km.

Jak już pisałem w temacie związanym z terkotaniem przewodów paliwowych problem muzykalnej grupy świerszczy zgłosiłem podczas wymiany oleju i w tym przypadku Pan przyjmujący zgłoszenie nie dopytywał o nic i nie musiałem nic pokazywać - na tej podstawie oraz z informacji które wyczytałem z sieci można wnioskować że jest to częsta przypadłość Golfów w wersji 6.

Następnego dnia ASO poinformowało mnie o wyeliminowaniu tej usterki poprzez "konserwacja i smarowanie zamków" czy jakość tak - zdziwiłem się ale dobra, sam sprawdzę i dopiero potem będę mówił że to jednak nie to jakby się miało okazać że dalej trzeszczy.

Jak na razie a jest już ok. 1 miesiąc do wyeliminowaniu usterki żadnych trzasków/cykań/skrzypienia nie słychać.

A co do smarowania to faktycznie je zrobili i nie tylko po stornie kierowcy do której zgłaszałem usterkę ale również i po stronie pasażera - co zauważyłem po zamkach w tylnych drzwiach - jakaś półprzeźroczysta maź.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post29 mar 2012, 14:56

Może się przyda dla osób których auta już są po gwarancji
ORYGINALNY Smar do zamków i zawiasów VW Audi

Profesjonalny preparat ślizgowy i ochronny do zamków drzwi, mechanizmów zamykających, zawiasów drzwi i mechanizmów lusterek zewnętrznych. Chroni przed zamarzaniem zamków drzwi. Pojemnik może być używany w każdej pozycji.

Źródło informacji

Obrazek
Obrazek
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post05 lip 2012, 21:59

Jeśli chodzi o odgłosy z słupka B to polecam ten filmik

Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: VW Centum Wroclaw

Post05 sie 2012, 11:08

Mam dokładnie to samo.

Wczoraj odebrałem auto z pierwszego przeglądu w Magro Sosnowiec. (...) trzeszczy mi dalej coś w drzwiach kierowcy. Przesmarowali czymś uszczelki wszystkich drzwi i teraz bardzo słychać jak one pracują gdy się przejeżdża po nierównościach. Zrobili też smarowanie wszystkich zamków w drzwiach - efekt taki, że słychać o wiele więcej trzasków i stukań niż przed moją wizytą...


czyli nie jestem jedyny! ja z tym walcze od...18maja bodajze.
ostatnio wymienili niby wszystkie sruby i zawiasy, co nie dalo zadnych efektow (myslalem ze tego jeszcze nie zrobili, bo nie widzialem zadnej roznicy przed/po).
kolejna walke z tym stocze w nadchodzaca srode...
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: VW Centum Wroclaw

Post05 sie 2012, 11:40

Moze to tak jak u mnie - wystarczy przesmarowac uszczelki sylikonem?
Oczywiwcie bylem tez z tym w tym serwisie i takze niby przesmarowali mi zamki. Gowno to dalo.
Lekarzu wylecz sie sam ;-)

Ps. Za kilka dni napisze opinie o Motorpolu.
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: VW Centum Wroclaw

Post05 sie 2012, 12:31

niezbyt bo smarowalem je juz roznymi preparatami, bynajmniej nie tymi tanimi i nie ma efektow...drzwi jakby 'pracowaly'...
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW Centum Wroclaw

Post06 sie 2012, 21:06

Odnośnie trzeszczenia od strony drzwi kierowcy to gdzieś na vwvortex czytałem, że wina jest ze strony plastikowego mocowania pod wewnętrzną tapicerką (osłoną pasa bezpieczeństwa). Część ociera o elementy słupka B i stąd trzaski. Trzeba odkręcić osłonę i nasmarować gęstym smarem to mocowanie.

Może to jest rozwiązanie:

Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: VW Centum Wroclaw

Post08 sie 2012, 22:01

wawmann pisze:czyli nie jestem jedyny! ja z tym walcze od...18maja bodajze.
ostatnio wymienili niby wszystkie sruby i zawiasy, co nie dalo zadnych efektow (myslalem ze tego jeszcze nie zrobili, bo nie widzialem zadnej roznicy przed/po).
kolejna walke z tym stocze w nadchodzaca srode...


Mam pytanie, czy po wymianie śrub pomalowali Ci je w kolorze nadwozia czy zostały czarne? Znalazłem TPI 2012821/10 z dnia 2011-02-10 które mówi właśnie o wymianie samych śrub mocujących zawiasy w wypadku skrzypienia i trzasków drzwi.
Na końcu jest również takie zdanie: "Nowe śruby mocujące pokryć lakierem w kolorze nadwozia". Ja przy okazji pierwszego przeglądu zgłosiłem, że coś czasami się lekko trzaska w drzwiach kierowcy. Powiedzieli mi, że przesmarowali mi uszczelki wszystkich drzwi oraz zamki. Nie wspomnieli nić o tych śrubach. Jednak po odbiorze dopiero wszystko się zaczęło trzaskać we wszystkich drzwiach. Zacząłem drążyć temat i zauważyłem, że mam czarne śruby mocujące zawiasy...
Więc pewnie je wymieniali, myśląc że problem był spowodowany przez nie (trzaski były ewidentnie wewnątrz drzwi, jakieś kable czy coś, na pewno nie zawiasy i całe drzwi). Przy okazji chyba źle je przykręcili i teraz mi wszystkie drzwi masakrycznie trzeszczą na minimalnych nierównościach...
Jutro jadę do ASO, pokażę im całe to TPI i zapytam po co w ogóle to robili? I czemu zrobili to źle (drzwi dopiero teraz zaczęły trzeszczeć, nie pomalowali śrub w kolorze nadwozia).
ASO to Magro Sosnowiec...
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: VW Centum Wroclaw

Post08 sie 2012, 22:47

auto mam czarne wiec nie widze roznicy przed/po wymianie :) ale raz czekalem tydzien bo podobno czekali az je polakieruja wlasnie na kolor nadwozia.
dzis odstawilem znowu auto im na caly dzien i mieli cos wymyslec, jutro rano jade je odebrac i zobaczymy co (nie) z tym bedzie...
o tym TPI pisal @zewis problemy-usterki/skrzypiace-zawieszenie-t22.html#p167

serwis to tez Magro S-ec....
mam wrazenie ze oni zupelnie nie wiedza co z tym zrobic, tylko realizuja swoja procedury...
po wymianie niby wszystkich srub i zawiasow nikt sie nawet autem nie przejechal, nie sprawdzil, a nie zmienilo sie absolutnie nic - ewentualnie na gorsze :)
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: VW Centum Wroclaw

Post09 sie 2012, 14:07

cuda!
po odbiorze auta jest zdecydowana poprawa. wlasciwie juz prawie wszystko wyeliminowali. jeszcze czeka mnie jedna wizyta i zanosi sie na koniec...

z tego co mowili:
dociagneli drzwi, wymienili uszczelke (podobno to ona glownie halasowala), przesmarowali wszystko (uszczelki, zamki, zawiasy) i na chwile obecna jest prawie ze bloga cisza....
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: VW Centum Wroclaw

Post09 sie 2012, 21:21

zewis pisze:Moze to tak jak u mnie - wystarczy przesmarowac uszczelki sylikonem?
Oczywiwcie bylem tez z tym w tym serwisie i takze niby przesmarowali mi zamki. Gowno to dalo.
Lekarzu wylecz sie sam ;-)

Ps. Za kilka dni napisze opinie o Motorpolu.


Potwierdzam. Dziś miałem jechać do aso i ich ochrzanić ale chciałem być pewien że to nie uszczelki. Kupiłem wosk do uszczelek w sztyfcie i silikon w sprayu. Spray a właściwie silikon całkowicie do dupy, wręcz wzmacniał to trzeszczenie przy pracy uszczelka o uszczelkę. Wosk natomiast idealny. Przesmarowałem nim wszystkie gumy w drzwiach oraz lekko ten zamsz na drzwiach i ten fragment końcowy gumy przy nim.
Efekt, auto jak z salonu, nic nie słychać pracy nadwozia 8-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Odp: VW Centum Wroclaw

Post09 sie 2012, 21:55

sebkoch pisze:
zewis pisze:Moze to tak jak u mnie - wystarczy przesmarowac uszczelki sylikonem?
Oczywiwcie bylem tez z tym w tym serwisie i takze niby przesmarowali mi zamki. Gowno to dalo.
Lekarzu wylecz sie sam ;-)

Ps. Za kilka dni napisze opinie o Motorpolu.


Potwierdzam. Dziś miałem jechać do aso i ich ochrzanić ale chciałem być pewien że to nie uszczelki. Kupiłem wosk do uszczelek w sztyfcie i silikon w sprayu. Spray a właściwie silikon całkowicie do dupy, wręcz wzmacniał to trzeszczenie przy pracy uszczelka o uszczelkę. Wosk natomiast idealny. Przesmarowałem nim wszystkie gumy w drzwiach oraz lekko ten zamsz na drzwiach i ten fragment końcowy gumy przy nim.
Efekt, auto jak z salonu, nic nie słychać pracy nadwozia 8-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


a może być coś takiego ?

http://allegro.pl/sonax-sztyft-do-konse ... 38800.html
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: VW Centum Wroclaw

Post09 sie 2012, 23:36

Ja kupiłem coś bardzo podobnego w praktiker za ok 10 zł. Nazwa to "turtle wax"...

http://turtlewax.pl/turtle-wax-sztyft-do-zabezpieczania-uszczelek-gumowych-idealny-na-prezent-38ml-p-135.html

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post15 sie 2012, 09:57

Pomaga?
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post15 sie 2012, 10:59

W moim przypadku całkowicie pozbyłem się tych odgłosów. Jednak jak pisze Arek czasami słychać jakieś elementy mocowania pasa w słupku b. A według jednego tpi słychać też kabel wewnątrz drzwi kierowcy, obija się o coś...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post15 sie 2012, 15:56

w moim przypadku skrzypiały uszczelki w drzwiach, pomógł płyn do płukania tkanin "Lenor" - już kilka tygodni spokoju 8-)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 07:25 przez caxa, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post16 sie 2012, 21:45

Dzisiaj byłem w aso z reklamacją czemu nie pomalowali mi śrub w kolorze nadwozia. I okazało się, że dwa nowe golfy na salonie też miały czarne, matowe śruby. Jak jest u was? Jutro dodam fotkę, bo nie chodzi o wszystkie śruby przy zawiasach tylko te jakby główne, mocujące są czarne a reszta pomalowane jak nadwozie...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post19 lis 2012, 21:24

Ktoś sobie poradził z tymi stukami, trzaskami w słupku od pasów? Mnie tez to dopadło po 3500km. Zglaszał ktoś do ASO?
Offline
Awatar użytkownika

zbych_u

Aktywny

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 22 maja 2012, 21:18
  • Online: 24d 12h 9m 32s
  • Auto: Passat B7
  • Silnik: CFFB 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post20 lis 2012, 09:13

Miałem to samo jeszcze w czasie gwarancji. Zgłosiłem się z tym do serwisu. Nie wiem co zrobili ale już mam z tym spokój. Twierdzą ze tylko przesmarowali uszczelki ale coś mi to wyglada na scieme. I jeszcze przy którejś wizycie chyba wymienili mi śruby przy zawiasach na czarne. Być może to ma też związek z tym.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post27 lis 2012, 15:39

Pytanie do sebkoch, caxa, wawmann - czy skrzypienie powróciło?
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post27 lis 2012, 17:30

taaa, jakis czas po tych wszystkich, wielokrotnych wymianach "by ASO" znowu powrocilo, choc slabiej.
Ale przesmarowalem uszczelki materialowe gliceryna kosmetyczna (ok. 2,50pln w aptece) i na razie jest cicho :)

tak jak pisano powyzej, lenor tez pomaga
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post27 lis 2012, 20:40

Ja już mam spokój. Ale jak już pisałem w innym czy w tym wątku to były dwie powiązane że sobą sprawy. Jedna to trzeszczące uszczelki drzwi, zwłaszcza te z zamszem a druga to wymiana śrub przy zawiasach.
Offline
Awatar użytkownika

benchmark

Aktywny

  • Posty: 161
  • Rejestracja: 14 lis 2012, 16:46
  • Online: 5h 23m 50s
  • Auto: Gofr Mark 6
  • Silnik: 14TSI122

Re: [TPI] Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post25 gru 2012, 17:00

Poczytałem o tym trzeszczeniu, bo mam to samo. Jak nadwozie pracuje np. na nierównościach jak jadę bardzo wolno lub np. jak wjeżdżam na krawężnik, czy na podjazd w domu, to słychać takie trzeszczenie jakby praca nadwozia, drzwi, czy nie wiem czego. Wczoraj posmarowalem wszystkie wewnętrzne uszczelki (te okalające drzwi) woskiem w sztyfcie turtle wax i myślałem, że będzie dobrze, ale dalej trzeszczalo. Czytałem dziś forum i wyczytałem o lenorze :D Posmarowalem nim dziś uszczelki wszystkie te kudłate, które są na drzwiach. Posmarowalem przednie i tylne. Efekt? Dalej coś mi lekko trzeszczy jak nadwozie pracuje. Mniej, ale trzeszczy. I teraz pytanie. Czy tym lenorem trzeba solidnie nasączyć, czy tylko przetrzeć? Ja dość solidnie to napuscilem, że aż się lekko pienily, po czym suchą szmatką usunąłem nadmiar piany. Nie wiem, może za mało nasaczylem? Jak było u was?
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: [TPI] Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post25 gru 2012, 19:14

Raczej nie ma jednej pewnej metody, probuj do skutku. Ja zamiast lenora uzylem gliceryny z apteki i mi przestalo trzeszcec, a ASO wymienialo sruby, zawiasy, uszczelki i bez skutku :)
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: [TPI] Skrzypienie, cykanie w słupku po stronie kierowcy

Post25 gru 2012, 21:38

Lenor jest bardzo dobrym środkiem i mi pomógł. Jak wiadomo lenor powoduję, że ubrania stają się miękkie i puszyste. Dokładnie tego "potrzebują" nasze zamszowe uszczelki by ucichnąć.
Ja wtarłem dosyć dużą ilość nierozcieńczonego płynu w zamsz. Po wysuszeniu (bardzo ważne) denerwujące dźwięki zniknęły.
Następna

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 2 gości