Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:49


Śruby mocujące nakładki progowe GTI/GTD/R - wymiary

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Bulas

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 07 sie 2016, 18:49
  • Online: 11d 11h 42m 51s
  • Auto: Seat Leon CUPRA
  • Silnik: 2.0 TFSI CJXA
  • Lokalizacja: Krakow

Śruby mocujące nakładki progowe GTI/GTD/R - wymiary

Post17 kwie 2018, 07:53

Witam Szanownych Kolegów forumowiczów, miałem problem ze znalezieniem wymiarów jak w temacie, więc poprostu znalazłem gościa który posiada GTI i fizycznie pojechałem, zdemontowałem nakładkę i zmierzyłem wszystkie śruby.
Ubiegam rady, że w Elsie jest lub w ASO wiedzą... niestety w Elsie w tym przypadku są bujdy i przekonałem się o tym na własnym samochodzie, teraz mam 18 dziur więcej w progach..... :despair:

No ale nic to, dla potomnych i następców ogarnąłem temat i sprawa z wymiarami wygląda następująco:

zaczynamy od narysowania sobie linii jakimś pisakiem (zmywalnym) wzdłuż całego progu w odległości 60 mm od górnej krawędzi oraz w odległości 75 mm ale tylko pierwsze 30 cm (sprawdź 3 razy czy linie są równoległe do krawędzi)
Następne pomiary zaczynamy od początku progu (od przdu samochodu) razem z plastikową osłoną nadkola i następnie zaznaczamy sobie miejsca przecięcia i tu ważna informacja, w odległości 75 mm od krawędzi zaznaczamy tylko śrube nr 1! a wszystkie pozostałe na 60 mm.

1 - 285 mm
2 - 540 mm
3 - 695 mm
4 - 850 mm
5 - 1005 mm
6 - 1160 mm
7 - 1315 mm
8 - 1470 mm
9 - 1625 mm

Tak mierzymy odległość odległości (odległości z obu stron samochodu są analogiczne)
Obrazek

Teraz w miejscach przecięcia punktujemy sobie dziurki, a następnie wiercimy wszystkie wiertłem 1,5 mm.
Następnie bierzemy wkrętarke/wiertarke z nasadką 5,5 mm i wkręcamy śruby mocujące na wyższych obrotach lekko dociskając, ale tylko do momentu aż gwint zacznie łapać, potem dokręcamy ręcznie aż śruba dojdzie do progu (Elsa podaje 1,5 Nm).
Śruby nie wymagają już dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego, gdyż mają na sobie jakąś specjalną powłokę.

Jeżeli przekręcimy gwint musimy użyć w tym miejscu śruby nadwymiarowej i wtedy już wymagane jest zabezpieczenie antykorozyjne, więc uważajcie!

I teraz bez żadnych problemów możemy założyć nakładki czy to od GTI czy też R, bo wymiary są dokładnie takie same, instrukcja oczywiście dotyczy wersji hatchback 3D i 5D.

nr śruby mocującej WHT004903 18 szt.
nr śruby nadwymiarowej WHT000187

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że komuś pomogę :bigok:

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 2 gości