Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 16:37


Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post13 lip 2016, 17:51

Niestety mój nowy nabytek nie ma listew bocznych i na wąskich parkingach jest to problem. Czy macie sprawdzone pomysły jak ten problem rozwiązać? Może są jakieś sprawdzone nakładki na końce drzwi jak to bywało np. w maluchach?
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post13 lip 2016, 21:03

Zawsze możesz zamontować te z malucha są nadal w sprzedaży :D a tak poważnie widziałem gdzieś na allegro listwy na drzwi poziome takie jak w golfie V. Albo szukać innego miejsca do parkowania. Niestety nie brakuje ludzi których cieszy fakt ze uszkodzą Ci auto nie wspominając wysiadajacych dzieci , kobiet na zakupach, wózków pod marketem i wieśniaków któż zapomnieli ze juz wysiedli z traktora.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post13 lip 2016, 22:23

No bez jaj wystarczy ostroznie otwierać drzwi jak dotkiesz innego auta to nic się nie stanie, ważne zeby uważać i nie walić po czym popadnie drzwiami...

Na allegro sa listwy boczne do kupienia do golfa ale wygląda to tragicznie....
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

mzeberek

Sympatyk

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 19 gru 2013, 20:46
  • Online: 20d 23m 4s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CGGA 1.4 59kW
  • Lokalizacja: Grójec

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post14 lip 2016, 07:00

Maciek
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post14 lip 2016, 10:14

No niestety często parkuję na wąskich miejscach...

mzeberek pisze:Jest coś takiego:
5k0071329

https://shops.volkswagen.com/assets/MAS ... NG_002.pdf


Dobrze widzę, ze jest to samoprzylepne, z tym ze do golfa 5?
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post14 lip 2016, 12:17

Tak te listwy są samoprzylepne. Drzwi w naszych golfach czy w 5 są wymiarami bardzo zbliżone jak nie takie same wiec będą pasowały .
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post15 lip 2016, 22:54

Po pierwsze to trzeba się zastanowić co jest gorsze ryzyko, że ktoś obije nam drzwi i będzie to źle wyglądało czy samemu zdecydować się na pogorszenie wyglądu auta, przykład :
http://www.listwysamochodowe.pl/23-samo ... lf-vi.html

Po drugie zobacz na auta które mają takie listwy np. Golf V, te listwy prawie nic nie dają bo zależy to od kształtu drzwi sprawcy i siły uderzenia. Jak ktoś przy... to i listwa się ugnie, a najczęściej uderzenie idzie powyżej listwy.

Nakładki na końcówki drzwi są bardzo denerwujące ( żeby nie użyć wulgaryzmu) ;) bo trzeba uważać jak się otwiera, zakładając takie gów... nie uważasz bo tobie się nic nie stanie ale moje auto uszkodzisz! :evil:

Podsumowując, takie doklejane listwy wyglądają mega słabo, nic nie dają, a chcąc uniknąć uszkodzeń swoich aut trzeba by je owinąć folią bąbelkową :rotfl:
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 11:39

lukasik69 pisze:Po pierwsze to trzeba się zastanowić co jest gorsze ryzyko, że ktoś obije nam drzwi i będzie to źle wyglądało czy samemu zdecydować się na pogorszenie wyglądu auta, przykład :
http://www.listwysamochodowe.pl/23-samo ... lf-vi.html

Po drugie zobacz na auta które mają takie listwy np. Golf V, te listwy prawie nic nie dają bo zależy to od kształtu drzwi sprawcy i siły uderzenia. Jak ktoś przy... to i listwa się ugnie, a najczęściej uderzenie idzie powyżej listwy.

Nakładki na końcówki drzwi są bardzo denerwujące ( żeby nie użyć wulgaryzmu) ;) bo trzeba uważać jak się otwiera, zakładając takie gów... nie uważasz bo tobie się nic nie stanie ale moje auto uszkodzisz! :evil:

Podsumowując, takie doklejane listwy wyglądają mega słabo, nic nie dają, a chcąc uniknąć uszkodzeń swoich aut trzeba by je owinąć folią bąbelkową :rotfl:

Przecież te listwy to wielkie gzcfsgshx. Zwróć uwagę na jakiej są wysokości. Jak ktoś ci przywalil na parkingu to dokładnie w połowie wysokości między listwą a klamka . Wygląda to jak od Peugeota 206 ( miałem i nie było tragedii ) i w mk6 dla wyglądu jakiś dewiant może założy. 120 zł wole coś innego kupić :)

Niestety ale od tego jak wygląda autko stawiane na parkingu mamy mały wpływ bo ludzie maja w dupie to czy zajebxx komuś w auto. Ja czasem na tajniaka podchodzę do auta jak widzę panią co wsiada. I jak by zajexxxx to od razu 997. Może jak więcej ludzi będzie tak robiło to kultury się nauczy społeczeństwo. Można też zakładać te listwy na ranty ale niestety przymierzałem kilka i lipa wielka.
Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym widziałem mega i teligentne rozwiązanie. Jak otwierały się drzwi to uruchamia się mechanizm który jest na jakiejś gumie i wystaje ponad obrys drzwi i chroni inne auto. To chyba jakiś francuz był lub chińczyk. Mechanizm prosty ale jak potrzebny. Powinien być seryjny jak abs.
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 14:36

tberent pisze:Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym widziałem mega i teligentne rozwiązanie. Jak otwierały się drzwi to uruchamia się mechanizm który jest na jakiejś gumie i wystaje ponad obrys drzwi i chroni inne auto. To chyba jakiś francuz był lub chińczyk. Mechanizm prosty ale jak potrzebny. Powinien być seryjny jak abs.


Nowe fordy focusy mają coś takiego fabrycznie, inne fordy nowe pewnie też. Ochrona kantów drzwi nie jest więc wcale od czapy.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 15:30

leszel pisze:
tberent pisze:Kiedyś w jakimś magazynie motoryzacyjnym widziałem mega i teligentne rozwiązanie. Jak otwierały się drzwi to uruchamia się mechanizm który jest na jakiejś gumie i wystaje ponad obrys drzwi i chroni inne auto. To chyba jakiś francuz był lub chińczyk. Mechanizm prosty ale jak potrzebny. Powinien być seryjny jak abs.


Nowe fordy focusy mają coś takiego fabrycznie, inne fordy nowe pewnie też. Ochrona kantów drzwi nie jest więc wcale od czapy.


Fajna opcja bo ranty w fordzie są chronione ale jak zareagujesz jak ja podjadę swoim focusem i przypierniczę w twoje drzwi które nie są chronione?
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 15:46

Na zdrowy rozum chyba lepiej dostać co nieco miękkim jednak plastikiem niż kantem z blachy?
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 19:46

leszel pisze:Na zdrowy rozum chyba lepiej dostać co nieco miękkim jednak plastikiem niż kantem z blachy?


Jak się ma zdrowy rozsądek to lepiej uważać żeby nie uszkodzić swojego i czyjegoś auta.
Na pytanie czy lepiej dostać z blachy czy miękkiego plastiku odpowiedź jest oczywista choć nie prawidłowa... Nie chce by ktoś dotykał mojego auta ani blacha, ani plastikiem ani nawet swoja :dupa: Poprostu trzeba uważać i mieć troche oleju w głowie. Rozwiązanie forda super bo jego właścicielowi pozwala czuć się pewniej w domyśle człowiek mniej uważa (bo przecież plastik mnie ochroni) ale niestety przez to częściej uderza drzwiami w inne auto! Lepszy patent był by taki który wyhamuje drzwi przed uderzeniem :lol:
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 19:52

A co w takim razie sądzicie o listwach na progi?
Jest tego trochę na allegro.
Tylko w sumie nie wiem na który próg najlepiej byłoby go założyć, na ten najbliżej uszczelki czy ten skrajny?
Bo w golfie 6 są w zasadzie 3 progi...
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 20:43

Progi naturalnie trzeba chronić tym bardziej posiadając dzieci. Ja swoje kupiłem u gościa w Aleksandrowie Łódzkim, manufaktura z stali nierdzewnej bardzo dobrze wykonane do zobaczenia w moim temacie.
Offline

leszel

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 26 mar 2016, 21:29
  • Online: 10h 24m 7s
  • Auto: VW Golf 6 kombi 2013
  • Silnik: 1.2 TSI 86KM CBZA

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 21:55

Widzę że masz nawet podwójne progi. Były robione na wymiar, czy można te dwa typy kupić gotowe?
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Nakładki na końce drzwi lub listwy boczne

Post16 lip 2016, 22:25

Są robione pod konkretny model auta i możesz wybrać dowolny grawer i pokrywają dwa załamania progu. Tak jak pisałem wcześniej są wykonane ze stali nierdzewnej wiec się nie rysują i niszczą tak szybko jak aluminiowe.

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości