Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:27


Zapach spalin w aucie.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Zapach spalin w aucie.

Post28 lis 2017, 18:42

Od jakiegos czasu pojawia mi sie zapach spalin w aucie.W czasie jazdy jest ok,najgorzej jest jak sie zatrzymam albo krece po miescie.A jak dpf sie wypala,to jak w komorze gazowej.Wydech wydaje sie byc szczelny,ale jednak gdzies jest jakas niewielka nieszczelnosc.Spotkal sie ktos z czyms takim?
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zapach spalin w aucie.

Post28 lis 2017, 19:31

Tak ja mam to samo a jest ten zapach w tedy gdy wypala się DPF na razie nic z tym nie robiłem nie wiem czemu raz to czuć raz nie i dla tego może nie szukałem przyczyny.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Zapach spalin w aucie.

Post28 lis 2017, 21:11

No wlasnie,moze ten typ tak ma.Moze goracy silnik wydziela taki specyficzny zapach.
Narazie nie chce mi sie tam dlubac,bo ciemno i zimno,zaczekam na wiosne.
Offline
Awatar użytkownika

WuBu

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 07 maja 2016, 21:21
  • Online: 16d 23h 46m 4s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf VII GTD
  • Silnik: CUNA 184 KM TDi
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapach spalin w aucie.

Post28 lis 2017, 22:06

sprawdz Obejme i uszczelke między turbiną a filtrem cząstek stałych.
Miałem tak kiedys i to był powód.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Zapach spalin w aucie.

Post29 lis 2017, 21:35

Plecionka. ?

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Zapach spalin w aucie.

Post29 lis 2017, 23:03

Plecionka raczej nie,wyglada na zdrowá.Przedmuch jest minimalny,wiec obstawialbym tak jak kolega wyzej napisal polaczenie miedzy turbo a dpf.
Dojezdze jakos z tym do wiosny,bo teraz zimá srednio mi sie usmiecha to robic.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zapach spalin w aucie.

Post30 lis 2017, 08:41

Tylko żebyś się nie zdziwił ja wymieniałem turbo i uszczelki mam nowe i dalej śmierdzi moje podejrzenie to uszczelki na EGR tych nie wymieniłem bo w komplecie nowych nie miałem ,no chyba że nowa już padła.
A cha u mnie jest uszczelka tłoczona,wiosną się tym zajmę jak czas pozwoli.
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Zapach spalin w aucie.

Post01 gru 2017, 11:10

maverick pisze:Od jakiegos czasu pojawia mi sie zapach spalin w aucie.W czasie jazdy jest ok,najgorzej jest jak sie zatrzymam albo krece po miescie.A jak dpf sie wypala,to jak w komorze gazowej.Wydech wydaje sie byc szczelny,ale jednak gdzies jest jakas niewielka nieszczelnosc.Spotkal sie ktos z czyms takim?


W moim Golfie V w dieslu niedawno miałem to samo - przy wolnej jeździe i przy staniu na np. światłach. Wydech "wydawał się szczelny" ..... a jednak ... Jak pierdyknęło to z tym WRC dotarłem do warsztatu i po zamocowaniu nowej złączki obejmy tłumika wszystko ustało. W moim przypadku objaw identyczny i jednak rozszczelnienie.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Zapach spalin w aucie.

Post02 gru 2017, 08:17

Tak sobie teraz przypominam,ze u mnie gdzies sie sáczy olej spod EGR-a,nie wiem dokladnie skad,bo tam z tylu malo widac,ale ten wyciek jest od zawsze,odkád pamietam,a smierdziec zaczelo od niedawna.Zresztá,to jest zapach spalin,olej inaczej pachnie :)
Te obejmy na laczeniu wydechu u mnie sá juz biedne,to fakt,ale jak pisalem wydaje sie byc szczelne,Trza sie bedzie temu przyjrzec dokladniej.

Maly update.Poswiecilem troche z góry no i tak: Láczenie tej obejmy pomiedzy turbo a DPF jest skierowane do tylu.
Tam z tylu jest taki jakby ekran cieplny,aluminiowy i on jest troche zarzucony sadzá.Wiec przeciek jest napewno tam.Tego nie ma duzo,tym bardziej,ze to trwa juz z pól roku.Spróbuje na poczátek obrócic tá obejme.

Po wymianie uszczelki pomiedzy turbo a DPF wszystko wrócilo do normy.
Teraz w aucie jest jak w Krynicy Górskiej.
Offline

demson88

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 27 wrz 2020, 21:16
  • Online: 14h 52m 58s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi dsg
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Zapach spalin w aucie.

Post09 lis 2021, 15:18

Cześć, u mnie sprawa ma się podobnie. Najpierw tylko zapach wyczuwalny podczas wypalania DPF, a teraz czuję lekko już nawet podczas jazdy po mieście lub na postoju.



Czy wspomnianą obejmę i uszczelkę można ogarnąć od góry np przy wymianie oleju, czy podobnie jak z wymianą egr/dpf tylko od dołu ?

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość