Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:20


Piski zgrzyt z okolic skrzyni biegów

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Piski zgrzyt z okolic skrzyni biegów

Post13 lip 2018, 14:29

Cześć, ostatnio zauważyłem że przy ruszaniu z 1 i delikatnym toczeniu się na 2 biegu z okolic skrzyni biegów dobiegają dziwne głośne odgłosy zgrzytu metal o metal , szurania i pisków, ale to tylko zdażyło się w sumie trzykrotnie,
dodam iż pojawiło się to przed wymianą sprzęgła tylko raz więc uznałem że coś może z tarczami h. a dziś po wymianie sprzęgła pojawiło się znowu. Wróciłem do mechanika wsiadł i przejechaliśmy się i cisza, odjechałem do domu , ruszam spod sklepu i znów to samo. Czyżby łożyska ? Przebieg 202.000 salon Pl latany głównie w trasach
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Piski zgrzyt z okolic skrzyni biegów

Post13 lip 2018, 21:17

koło dwumasowe?
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Piski zgrzyt z okolic skrzyni biegów

Post17 lip 2018, 08:05

niee, u mnie jest zwykłe sprzęgło bez dwu masy , którego de facto nie kupisz w hurtowniach bo występuje na sztuki i tylko w oryginale

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 3 gości