Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:48


Olej do 6-biegowej skrzyni KXZ, Golf VI GTD

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

jendrjej

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 01 lut 2017, 11:51
  • Online: 1d 19h 3m 42s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: CFGB
  • Lokalizacja: lodzkie

Olej do 6-biegowej skrzyni KXZ, Golf VI GTD

Post25 mar 2017, 16:24

Chciałem zapytać mądrzejszych jaki olej powinienem zalać do skrzyni 6-biegowej o kodzie KXZ, Golf VI GTD silnik CFGB 170KM 2011 rok. Z tego co wyczytałem w etce oznaczenie oryginału to G052171A2 i jego koszt około 100zł za litr a potrzebuję 2.3l. Wyczytałem również że jego jedynym 100% zamiennikiem jest FUCHS TITAN SINTOFLUID SAE 75W jego koszt za litr to 30 zł. Tak więc teraz nasuwa się pytanie do osób bardziej w temacie co wybrać czy ta cena oryginału naprawdę jest tego warta ? czy płacimy tylko za logo VW na opakowaniu.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], jakub108 i 2 gości