Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:02


[1.4 TSI 122KM] Dzwieki ze skrzyni na niskich obrotach - film

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Dzwieki ze skrzyni na niskich obrotach - film

Post07 lip 2014, 20:05

Koledzy potrzebuje pomocy. Prawie dwa lata temu zrobilem remont skrzyni w ASO, wymienione zostaly wszystkie biegi oprocz 6. Od razu po wyjechaniu z warsztatu na wolnych obrotach np. przy przejezdzaniu przez prog gdy silnik schodzil do niskich obrotow byl slyszalny dziwny metaliczny dzwiek przy przyszpieszaniu (jak gdyby cos o siebie ocieralo).
Auto od razu trafilo na warsztat ale nic nie znaleziono, potem jeszcze kilka razy az machnalem reka a mi polecono nie schodzic do tak niskich obrotow :)
Przyszedl wlasnie moment ze 13.07 mija dwa lata i konczy mi sie gwarancja. Niedawno pojawil sie dzwiek ocierania gdy auto stoi na luzie. Niestety dzwiek ten pojawia sie na moje nieszczescie poza serwisem, u nich pracuje cicho.
Udalo mi sie nakrecic filmik tego szorowania ale niestety dla ASO to nie dowod, usterka musi wystapic u nich.
W piatek jestem umowiony ostatni raz przed uplywem gwarancji wiec moze ktos z was moglby mi cos zasugerowac, bo ja juz nie mam zielonego pojecia co to moze byc.
Filmik



dzieki za wszelkie rady i sugestie
Offline

emil_dko

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 gru 2015, 07:47
  • Online: 3d 4h 13m 19s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Drezdenko

Re: Dzwieki ze skrzyni na niskich obrotach - film

Post13 kwie 2016, 08:11

Witam mam taki sam dzwięk ze skrzyni. Czy udało się ustalić jaka jest przyczyna tego chrobotania. Będe wdzięczny za odpowieź

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość