Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:04


Dziwny szum przy jezdzie

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lukaz251

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 wrz 2015, 21:16
  • Online: 37m 10s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: UK

Dziwny szum przy jezdzie

Post25 wrz 2015, 21:31

Witam,

Mam pytanie, nie wiem czy już się to obiło o to forum, lecz nie mogę znaleźć wiec jak tak to przeprasza.

Od niedawna zaczęło mi coś szumieć w aucie, jest to odczuwane przy prędkości mniej więcej od 50km/h i jest to głos jak by coś ocierało o siebie. dziś wybrałem sie do mechanika i przejechał sie autem i 'usłyszał' jakby to była albo skrzynia biegu albo przegub. Wróciliśmy do warsztatu i już we dwuch podniesli auto i krecąc kołami + jeden pod spodem auta nasłuchując stwierdzili że to skrzynia biegów. I tu pojawia sie pytanie czy jest możliwe że skrzynia padła przy przebiegu 120tys kilometrów? dodam że to Golf mk6 1.6 tdi. Może ktoś miał coś podobnego albo podejrzewa co to może być :?: :?: :!: :?:


prosze o pomoc :)
Offline

lukaz251

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 wrz 2015, 21:16
  • Online: 37m 10s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Dziwny szum przy jezdzie

Post18 paź 2015, 06:26

I jak panie i panowie?? Nikt nie mial nic takiego?? Jakies sugestie + propozycje??
Offline

Pawel39

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 09 wrz 2017, 18:34
  • Online: 3h 23m 33s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.6 tdi 105hp
  • Lokalizacja: Odense,Dania

Re: Dziwny szum przy jezdzie

Post09 wrz 2017, 18:59

Witam,moj Golf6 1.6 tdi z przebiegiem 115 tys wyje przy predkosci 80km/h tak jakby skrzynia,rowniez nie mam pojecia co to jest,jak sobie poradze z tym problemem to dam znac. Pozdrawiam

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość