Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 06:41


[1,6 TDI 90KM] Zgaśnięcie silnika po odpaleniu,

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kafar3110

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 08 sty 2017, 12:07
  • Online: 16h 37m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 66 kW
  • Lokalizacja: Krk

Zgaśnięcie silnika po odpaleniu,

Post08 sty 2017, 12:34

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. :pub: Jestem nowym na tym forum więc z góry przepraszam jeśli zamieściłem ten wątek w złym miejscu.
Chciałbym poradzić się z moim problem jaki spotkał mnie już kilka razy. Mianowicie po próbie odpaleniu samochodu( golf 6, 1.6 TDI 66kW, 2010 r)silnik się uruchomił i zaczął nie równo chodzić ( falowaly obroty w granicach 700-1400). Trwało to może jakieś 3 sekundy i silnik sam zgasł. Po ponownej próbie silnik odpalił bez zastrzeżeń i normalnie chodził już bez zarzutu. Kilka dni po tej sytuacji podczas tych mrozów postanowiłem przepalic auto mimo tego że stoi w garażu. Wsiadlem i ta sama sytuacja. Silnik odpalił odrazu jednak po 2 sekundach zgasł.( znowu falowały obroty) Próbowałem tak 4 razy i nie udało mi się go odpalić. Dopiero po kilku minutach spróbowałem jeszcze raz i odpalił już normalnie. Auto mam miesiąc. Dopiero się w nim wdrazam. Ma przejechane tylko 47 tys km i jest to autentyczny przebieg. Proszę mi doradzić co to może być? Czytałem dużo na ppdobne tematy ale nie takie same ( silnik gasl również podczas jazdy a u mnie tylko po odpaleniu) i pierwszy przychodzi mi do głowy problem z Egr bądź z wtryskami. Dodam że autem mało jeździłem i nie zdążyłem zmienić oleju filtra oleju filtra paliwa ( może to jego wina?) etc. Proszę o porady z góry bardzo dziękuję ;)
Offline

kafar3110

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 08 sty 2017, 12:07
  • Online: 16h 37m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 66 kW
  • Lokalizacja: Krk

Re: Zgaśnięcie silnika po odpaleniu,

Post09 sty 2017, 19:53

Wymieniłem dzisiaj wszystkie filtry i olej i dam znać czy przypadkiem nie była to wina mrozu i starego filtra paliwa.

Up. Problem po wymianie filtrów nadal nie rozwiązany. Mam wrażenie że nic to nie dało albo nawet pogorszylo sprawę
Offline

Awewu

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:00
  • Online: 4h 19m 27s
  • Auto: Polo v
  • Silnik: Caya
  • Lokalizacja: Dw

Re: Zgaśnięcie silnika po odpaleniu,

Post12 sty 2017, 13:40

wygląda mi to na cofające się paliwo z układu i chodzi tylko na tym co ma w listwie i pompie. VCDS mam rozumieć nie masz? mi się tak zdarza raz na ~3miesiące. jak zgaśnie wtedy po odpaleniu muszę albo podłączyć VCDS i napełnić układ paliwem albo kluczykiem dać zapłon z 10 razy i odpala normalnie... chyba pomógłby jakiś zaworek zwrotny...
Offline

kafar3110

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 08 sty 2017, 12:07
  • Online: 16h 37m 4s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 66 kW
  • Lokalizacja: Krk

Re: Zgaśnięcie silnika po odpaleniu,

Post12 sty 2017, 15:38

Nie mam vcds. Takie pytanko ile kosztuje kabelek i program?

Wracając do golfa to problem się rozwinął. Mianowicie dalej jak dłużej postał były problemy z zapaleniem. Kręcił ładnie chwytał i po sekundzie gasł. Dopiero za czwartym razem odpalilo i chodziło normalnie . Przekrecalem kluczyk zapłonu z 6 razy ale nie dało to żadnego efektu. Tylko trochę go zalalo tak jakby i dłużej kręcił. Jak przedmuchalem do po autostradzie dość konkretnie zaswiecila się kontrolka od świec i mrugala. Silnik normalnie pracował. Po zgaszeniu samochodu błąd znikal ale po chwili znowu powracal. Po podpięciu pod kabel pierwszy błąd był związany z przepływomierzem po skasowaniu i przejechaniu się kawałek znów powrócił problem ( migajace świece) i w vcds wyskoczył błąd z Recylkulacji spalin czyli domyślam się że jest to Egr? Doradzcie mi proszę co w takiej sytuacji najlepiej zrobić?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości