Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:02


[All Benzyna] Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 20:17

Panowie Ratujcie :(((((((((((((((((((((

Obrazek
Obrazek

Pytanie do was bo już rozkładam ręce na jednym ze zdjęć zaznaczyłem 2 otwory czy nimi może dostać się woda ?? są to okolice podstopnicy od lewej nogi od strony kierowcy... Dzisiaj w miejscu które zaznaczyłem na żółto na drugim zdjęciu pojawiła się duża ilość wody i ta gąbka się zapadła, naszła mocno wodą.

Woda sięga aż od okolicy podstopnicy do połowy fotela kierowcy. Od strony tunelu środkowego susza, od pedałów w górę susza, koło dźwigni do otwierania maski w stronę ściany grodziowej susza. Mokro jest do miejsca pod fotelem z okolic wtyczki z dużym pękiem kabli. Od strony drzwi gąbki/ wygłuszenie na progu od drzwi kierowcy aż do tyłu suchoo...
Nie zdejmowałem jeszcze fotela czy tam jest jakieś miejsce, że może dostać się woda ???

Dodam, że mam szyberdach sprawdziłem kanały wszystkie drożne...
od dłuższego czasu parowały mi szyby więc podejrzewam, że już kiedyś woda się dostałą do auta i już w tym miejscu siedziała... Dzisiaj rano jak napadało wleciałem w koleinę o długości około 20 metrów w której było dużo wody, czułem jak uderza ona o spód samochodu... po 5 godzinach z ciekawości podniosłem dywanik i totalny gnój pod spodem...

Pomocy :(((

Auto jak by co nie było spawane z 20....
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 20:41

Te zaznaczone otwory,to otwory technologiczne.Watpie zeby woda dostawala sie tamtedy.
Proponuje sprawdzic splywy w podszybiu,czy sa drozne.
Woda moze dostawac sie do srodka w miejscu gdzie maglownica wchodzi do srodka pojazdu.Tam jest taki gumowy kolnierz.
W Golfach Mk5,wiec pewnie i Mk6 sciana grodziowa jest przykrecana i jednoczesnie wklejana.Nie slyszalem nigdy zeby komus tamtedy cieklo,ale nigdy nic nie wiadomo.
No i trzeba sprawdzic wszystkie gumowe przelotki ktore wchodza od silnika do wnetrza.Moze ktos kiedys jakies dodatkowe kable puszczal i cos sie rozerwalo.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 20:45

Od strony podszybia wszystko suche.. okolice deski rozdzielczej pedały albo cokolwiek było by tam mokre, a wszystko jest suche i trzyma się na fabryczny klej, czyli nie miało kontaktu z wodą... mokro jest od pedału gazu do otworów technologicznych, które zaznaczyłem aż do połowy fotela kierowcy.. dookoła wszystko suche i brak śladów obecności wody...
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 51s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 21:14

a to na pewno jest woda? nie ma jakiegos zapachu plynu eksploatacyjnego?
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 21:16

niet, odróżniam te zapachy poza tym płyn eksploatacyjny zazwyczaj był by tłusty..
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 21:28

Sprawdziłeś drzwi kierowcy ? Może masz zatkane odpływy w drzwiach i woda dostaje się przez tapicerkę.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 21:37

Od strony drzwi trochę wątpliwe, co masz na myśli mówiąc odpływy w drzwiach ? bo sprawdziłem wszystkie wygłuszenia wokół drzwi i wszystko jest suche..

Baster mi podpowiedział, że woda może dostawać się nawiewami.. zastanawia mnie to, że mokro mam od połowy fotela kierowcy, gdzie znajduje się wtyczka z kablami tuż obok nawiewu na nogi pasażera z tyłu, ale czy tamtędy dostała by się woda??? mokro było by też z tyłu chyba... a jest sucho jak pieprz...
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 21:56

obserwuj czy nie masz wody po deszczu na progu i przy uszczelce drzwi bo często się tam zbiera i potem idzie do środka...

zaznaczonymi otworami technologicznymi na pewno się nie dostaje...

zobacz czy od spodu auto na progu i dalej masz wszystkie korki gumowe czy może któregoś brakuje...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 22:08

Pewnie nie pomoże ale zawsze kilka słów w temacie... Kiedyś miałem golfa 5, kupiony jako używka z Holandii, po pewnym czasie zauważyłem wodę pod wycieraczką kierowcy a jak zacząłem badać temat również pod wykładziną tylko i wyłącznie pod nogami kierowcy, woda dosłownie stałą w miejscu- wystarczyło wcisnąć palcem wycieraczkę- wszystko widoczne jak na patelni. Zaczęło się szukanie... ASO jedno i drugie, 2 warsztaty i na końcu znowu ASO :/ sprawdzone wszystko i nic.
Co się okazało ;] Jeszcze w Holandii golf dostał kamieniem i wymieniono w ASO szybę czołową- były wpisy w historii ASO ale nikt tego nie powiązał.
Wystarczyło przekleić szybę na nowo ( jakies 100zl) i po kłopocie, zero wody, zero parowania szyb, w środku sucho...
Jak już pisałem na początku, raczej to co mnie spotkało, Tobie nie pomoże. Pokazuje jednak, że czasem pierdoła zupełnie niezwiązana jest rozwiązaniem problemu.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post14 kwie 2016, 22:09

Sprawdzę od spodu auto.. ale bardziej prawdopodobne wydaje mi się to co powiedział Baster, że woda leje się nawiewem.

Mam pewnie podejrzenie,że leci rurą która dochodzi pod fotel pod nogi pasażera z tyłu, bo do tamtego miejsca było mokro, aleee pod nogami pasażera było sucho więc woda może mieć ujście kawałek wcześniej...

Jutro będę dzwonił do zaprzyjaźnionego człowieka w ASO, zobaczymy co te łby tam wymyślą...

Zastanawiające jest, jeżeli włączyłem nawiew na nogi to wilgoć teoretycznie powinna pojawić się wszędzie w tym także na filtrze kabinowym tak mi się wydaje.

Czy klapa która steruje nawiewami jest szczelna ?? Może tam zbiera się woda i kiedy przełącza się nawiew na nogi to pojawia się woda...?? w tym momencie to był by poważny bubel VW...
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 06:39

Szyba nie była wklejana pod tym względem jest igła..
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 12:18

Ja miałem taki problem w octavi II, tylko woda dostawała się od strony pasażera, winna była uszczelka drzwi.
Proponuję tak: wejdź do auta, zamknij się szczelnie i niech druga osoba leje wodę najlepiej karcher-em wodę tylko na drzwi i uszczelkę pomiędzy drzwiami a dachem, a Ty obserwuj w środku czy nic nie płynie progu plastikowym. Ja tak zrobiłem i wyszło szydło z worka :)
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 13:45

Hey, w poprzednim golfie mialem problem z podszybiem....okazalo sie pekniete (!), wymienilem na nowy I problem zalewania sie skonczyl. Moze tez jakis odplyw sie zapchal, tam lubia lisicie I inne paprochy wpadac.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 15:56

Więc panowie...

Podnośnik + 2 godziny lania wody w podłogę susza... na 100 % woda nie dostała się dołem..

Jak już pisałem a nie którzy nie doczytali wszystkie odpływy są drożne nie połamane..

Za to pojawiła się 1 opcja, o której pisał mi Baster, ale to też do was hipotetyczne pytanie jako, że są jak widać tutaj ludzie ogarnięci :D

Czy istnieje możliwość, że woda wlała się jak patrzy się na komorę silnika w okolicach pasażera wlotem powietrza pod szybą ?? I że czysto hipotetycznie filtr kabinowy nie zamókł a wlało się jakoś kanałami powietrza które nawiewają na tył??
I że czysto hipotetycznie silnik od nawiewu nie podziękował ??? mało możliwe ale tak wspominał baster...

Innej opcji raczej nie widzę. za tydzień będę wyciągał fotel kierowcy i cała podłogę i jeszcze będziemy kontemplować.. panowie w ASO wymiękli ..
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 17:30

Sprawdzałeś może rurkę od skroplin klimatyzacji ? Centralnie pod konsolą środkową jest odpływ skroplin. Gdyby wężyk się zsunął to skropliny mogłyby ściekać po tunelu pod stopy kierowcy lub pasażera.
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 18:13

Odpływ jest po prawej.
Rozłożył bym wszystko w okolicach grodzi i lał wodę z różnych miejsc. Możliwe, że gdzieś klejenie grodzi puscilo, albo np uszczelnienie na podszybiu uszczelnienia kielicha.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 21:26

Tych skroplin było by z 5 litrów?

Od której strony zacząć rozbiórkę grodzi od strony komory silnika czy zdejmować deskę rozdzielcza? Myślę jednak że to trochę ślepy trop...

A do kielicha gdzie jest dostęp?

Panowie pamiętajcie że za pedalami na progu i przy tunelu środkowym było sucho... Woda pojawiła się albo z okolic podstopnicy albo z okolic wtyczki pod siedzeniem...
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post15 kwie 2016, 22:03

Wyjąć wykładzinę, fotel, wygluszenie, osłonę pod kiera,poduszkę, okolice bcm odchylic, żeby widzieć w górę cała ścianę. Lac wodę i patrzeć. Deski nie ruszaj. Musi gdzieś zacząć lecieć. Najprawdopodobniej będą to małe kropelki wylatujace z łączenia blach.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 09:15

Ja polecam jeszcze uzyc sprezonego powietrza jesli to mozliwe poniewaz dziura moze byc minimalna i ciezka do zlokalizowania (w przypadku problemow na laczeniach).
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 10:26

Panowie może jest małe światełko w tunelu, dzisiaj otworzyłem drzwi od kierowcy i z okolic głośnika wylała się woda strzelił bym, że z 0,5 litra.

czy jest możliwe, że woda stojąca pod tapicerką w drzwiach dostała się głośnikiem ??? ale przecież bym to zauważył i był by mokry próg a nie jest...
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 10:51

W swojej historii walczylem z woda w 4 autach w tym w jedym cabrio i uwierz mi woda do auta potrafi dostac sie w sposob irracjonalny przeczacy prawom fizyki :-)
Kazdy trop, kazda wyeliminowana potencjalna mozliwosc dostania sie wody do auta zbliza Cie do sukcesu. Jedno jest pewne wody w drzwiach nie piwinno byc.
Opisze jeden ze swoich przykladow. Woda zbierala sie w kole zapasowym, lejac wode po aucie nic nie przeciekalo, moglem tak lac 1h. Dopiero po przejazdzce w bagazniku bylo mnóstwo wody ale wszystko wokol suche. Okazalo sie ze na dachu na spawie w rogu powstala milimetrowa dziorka, praktycznie niewidoczna, ktora sie woda lala do srodka przez slupek srodkiem konstrukcj, natomiast na dole natrafiala na zaporę w postaci elementu konstrukcyjnego wzmacniajacego przez ktory sie dopiero przelewala jak auto ruszylo z miejsca i bujalo na boki. Walczylem z tym ladnych kilka dni.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2016, 11:12 przez arturro, łącznie zmieniany 3 razy
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 11:09

Za kilka godzin jadę rozbierać wszystko będę walczył do późna dziś ale fajnie jakbyście coś pisali będę wrzucał fotki na bieżąco :)
Offline

aber

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 kwie 2013, 17:23
  • Online: 5h 20m 29s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 105KM CBZB

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 22:23

Ja w swojej historii walczyłem z wodą w jednym samochodzie - w Fabii i jeżeli zapytałbyś na forum co może być przyczyną wody pod nogami, obojętnie: kierowcy, pasażera, z przodu czy z tyłu - pierwsza odpowiedź jest zawsze jedna - drzwi!
Problem dotyczył zresztą nie tylko Fabii ale i Octavii, Pasata i pokrewnych, ogólnie grupa WAG, aż się dziwię, że jeszcze nikt tego nie podsunął.
Jeżeli nic się nie zmieniło, to jak się zdejmie tapicerkę z drzwi to na drzwiach jest przykręcona a czasem przynitowana blacha, na której od wewnątrz (w środku drzwi) przymocowane są wszystkie "bebechy" - mechanizm szyby, zamek, napęd centralnego (to od zewnątrz ale pod tapicerką).
Ta blacha jak wspomniałem jest przykręcona lub przynitowana do drzwi a pomiędzy nią a drzwiami jest uszczelka i to ona często jest przyczyną wody pod nogami.
W czasie deszczu woda płynie po bocznej szybie, wpływa za uszczelką przyszybową tą z "cicika" i później płynie tak po zewnętrznej jak i po wewnętrznej blasze we wnętrzu drzwi i ta woda, która płynie po wewnętrznej natrafia na spojenie wcześniej wspomnianej blachy z drzwiami i nieszczęsną uszczelkę.
Woda lała się pod dywaniki spływając po wykładzinie, tworzyły się wręcz kałuże a wykładzina na progu wydawała się być sucha bo ona po prostu pierwsza wysychała ale też i woda się po niej trochę tak "kulała".
Woda może też "stać" po deszczu na uszczelce na progu, po otwarciu drzwi można ją zaobserwować ale może jej być niedużo i niekoniecznie w ogóle musi tam "stać".
W Skodzie uszczelka była niewymienna (to była taka jakby piankowa uszczelka "nasiknięta" na krawędź blachy i nie można było jej odkleić, nie występowała również jako część zamienna) i ASO na gwarancji zawalało po prostu dolną krawędź blachy sylikonem co na chwilę pomagało.Na chwilę.
Opisuję oczywiście swoje doświadczenia z Fabią, a tu konstrukcja może być inna, no ale warto sprawdzić.
Ja Fabię uszczelniłem i aż do sprzedania (4 lata) miałem spokój, nie uszczelniałem tylko drzwi prawych przednich, reszta była robiona.
Powodzenia w lokalizowaniu.
Offline

petros888

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 20 paź 2014, 18:18
  • Online: 3d 13h 54m 47s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW GOLF VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI DSG
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post16 kwie 2016, 22:33

Panowie więc nie uwierzycie.. z góry przepraszam za moje Wqu******* ale osobiście pojadę do poprzedniego właściciela i dam mu w ryj!! zwłaszcza, że poprzednim właścicielem jest salon w miejscowości Lubin !!!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Panowie jednak woda leci nadkolem pod blachą !!! Sku***** rozwiercił nity przy nadkolu jak je prostował i już mu się nie chciało skończyć. Na jednym ze zdjęć widać w profilu zamkniętym stojącą wodę, odpompowałem z tego miejsca 300 ml wody !!!! Lałem po całym samochodzie 100 barów karsherem i wyszło...

Czeka mnie teraz rozbiórka nadkola i prawdopodobnie pospawanie kilku miejsc, ale na pewno za pierwszym razem nie wyjdzie i będzie trzeba sukcesywnie maskować miejsca gdzie może wejść woda, ale mimo wszystko to nie będzie proste... Ewidentnie woda leci po nadkolu dostaję się profilem zamkniętym i rozlewa przy pedale gazu, przy podstopnicy i dalej leci profilem zamkniętym pod fotel i wylewa się w okolicach kostki z kablami bo tam była nawet pleśń !! Na zdjęciach widać fuszerę bynajmniej próbę zaślepienia dopływu wody silikonem!!! Bo to nie jest fabryczne uszczelnienie !!! mimo tego, że jest we fabrycznym kolorze !!!

Nogi z dupy powyrywać takim ludziom, zasrane niedbaluchy !!!

Mam tylko nadzieje, że po zdjęciu błotnika będzie w miarę łatwy dostęp do miejsca, które trzeba pospawać, a co najważniejsze nie będzie rdzy, bo na pewno to kilka lat już tam leci !!
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod nogami kierowcy Golf VI GTI 2.0 tsi

Post17 kwie 2016, 09:29

U mnie ciekły tylne prawe drzwi i w aso wymieniali uszczelnienie tego plastiku w środku drzwi. Woda może też lecieć przez głośnik.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości

cron