Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 00:53


[1,6 TDI 105KM] Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Adriano

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 11 lut 2016, 14:00
  • Online: 9h 23m 5s
  • Auto: VW Golf VI 2011
  • Silnik: 1.6 TDI 105 km CAYC
  • Lokalizacja: Warszawa

Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post08 lip 2017, 11:58

Witajcie.

Przy dodawaniu gazu słyszalne jest okrutne rzężenie z klimy. Podczas jazdy co jakiś czas słychać syk, jakby uciekający gaz. Mechanik zasugerował wymianę kompresora. W związku z tym mam dwa pytania:

1) Czy bezpieczne jest użytkowanie auta z wadliwym kompresorem klimy? Czy taki kompresor może spowodować dalsze awarie? Klima chłodzi, tylko jest upierdliwie głośna.
2) Czy regeneracja kompresora jest w ogóle sensowną opcją? Słyszałem, że takie usługi są oferowane za 300-500 zł.

Podobno wymiana to 1500 zł (nowy) + robocizna. Gdzieś czytałem, że razem z kompresorem to trzeba wymienić pół układu, np. skraplacz itp. Taka operacja wcale mi się nie uśmiecha, stąd powyższe pytania.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post08 lip 2017, 14:57

Ad.1 tak, nie.
Ad2. Jeśli gość któremu zlecisz regenerację kompresora i naprawę klimy da ci rok gwarancji przed sezonem to warto. Osobiście nie ładowałbym się w regenerację prędzej w sprawną używkę.
Offline

adampawel12

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 22 lis 2016, 12:34
  • Online: 23h 44m 43s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post09 lip 2017, 11:34

Nie pakuj się w uzywki. Nigdy nie masz pewnosci co kupisz. Regeneruj, każdy porzadny zakład daje minimum rok gwarancji na sprezarke. Oprocz regeneracji koszt w granicach 500zł w Łodzi musisz wymienić osuszacz ktory jest montowany przy chlodnicy klimy. Koszt w aso od 350zl w górę zamiennik kupisz do 100zl. Osuszacz musisz wymienic zawsze po rozszczelnieniu ukladu.
Offline

Dexter23pl

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 20 cze 2017, 23:26
  • Online: 10h 9m 5s
  • Auto: Golf 5
  • Silnik: 1.6 BGU
  • Lokalizacja: śląskie

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post24 lip 2017, 09:01

Ja jak zakładałem klimatyzację to kupiłem używkę na all za ok 170zł i działa już 5 rok.
Co do osuszacza to nie ma co przesadzać. jak kompresora nie będzie 3-4 dni to mu się nic nie stanie jak auto będzie stać w suchym miejscu.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post24 lip 2017, 21:34

Nie ma czegoś takie jak suche miejsce poza szczelną komora z regulacją wilgotności, pozostawienie auta na kilka dni to koniecznośc wymiany osuszacza nie ma innej opcji, generalnie klima nie powinna być rozszczelniona dłużej jak godzinę...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post25 lip 2017, 00:06

marmi pisze:Nie ma czegoś takie jak suche miejsce poza szczelną komora z regulacją wilgotności, pozostawienie auta na kilka dni to koniecznośc wymiany osuszacza nie ma innej opcji, generalnie klima nie powinna być rozszczelniona dłużej jak godzinę...


Prawda

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Dexter23pl

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 20 cze 2017, 23:26
  • Online: 10h 9m 5s
  • Auto: Golf 5
  • Silnik: 1.6 BGU
  • Lokalizacja: śląskie

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post25 lip 2017, 09:28

Nie będę się tu wymądrzał danymi technicznymi ale.,,, czy ktoś z kolegów miał w ręce nową chłodnicę lub osuszacz fabrycznie zapakowany?
Jak kupowałem nową chłodnice z NRF w intercarsie to po odpakowaniu z kartonu i innych pierdół wyjścia chłodnicy były zatkane zwykłymi zatyczkami plastikowymi.
A z tego co piszecie to powinno to być z korkami gumowymi i obsypane woreczkami co wilgoć chłoną.
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Rzężenie klimatyzacji i wymiana kompresora

Post25 lip 2017, 17:55

Alkoholu tez nie powinno sie pic,bo podobno szkodzi.A jak jest wszyscy wiemy :pub:

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości