Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 10:30


[1,6 TDI 105KM] Rdza na klapie i progach

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 12:48

Witam, Mam Golfa z 2010 roku na którym pojawiły się pęcherze na klapie i progach od wewnętrznej strony. Byłem w ASO i powiedziano mi że powstały one z przyczyn mechanicznych (np kamienie). I że nie zrobią tego z "dobrej woli producenta". Co sądzicie o tym? Brać niezależnego rzeczoznawce? I czy to coś da? Dobry warsztat lakierniczy za to chce 1200 zł;/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

Miki76

Aktywny

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 22 sie 2014, 19:51
  • Online: 12d 21h 11m 37s
  • Auto: VW Tou
  • Silnik: 1.9TDI
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 14:48

no widać ewidentnie że w progach coś się dzieje i na klapie zobacz jak zdejmiesz tapicerkę z klapy i wszystko będzie jasne klapy to bolączka vw w Touranach to norma jak za wczasu się nie zabezpieczy klapy
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 15:03

myślę, że od środka nie będzie nic widać... bo to wygląda na korozje powierzchniową...
Offline
Awatar użytkownika

Sadiav

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2014, 14:28
  • Online: 157d 1h 35m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1 6 tdi
  • Lokalizacja: DW

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 15:33

niektore miejsca to napewno nie od kamieni
ASO umywa rece przecież jest jakas gwarancja na powloke lakiernicza jak robiles przewidziane przeglady
moze ktos podpowie jak z nimi powalczyc
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 16:47

samochód cały czas serwisowany w ASO tylko ze na południu a ja teraz go użytkuje na północy Polski... ostatni przegląd 16 tys temu. gwarancja na powlokę jest na 3 lata a na perforacje 12 (to nie podlega wgl ASO perforacji). do 5 lat ASO może zrobić to na tzn koszt "dobrej woli producenta" ale oni uważają ze ta rdza powstała z przyczyn mechanicznych i to już nie podlega "dobrej woli producenta" ;/
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 17:01

Varianty są produkowane przecież za wielką wodą... sól morska wychodzi
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Rdza na klapie i progach

Post17 wrz 2014, 17:52

kamill pisze:Varianty są produkowane przecież za wielką wodą... sól morska wychodzi

to samo chciałem pisać, ocean daje znać o transporcie...

Aczkolwiek ja bym brał rzeczoznawcę bo o ile klapa to małe piwo, zamiast naprawiać lepiej kupić inną to progi nie wyglądają ciekawie szczególnie lewy gdzie bąbel jest duży i to już raczej nie wygląda na rdzę powierzchowną....
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: Rdza na klapie i progach

Post20 wrz 2014, 00:24

nie no Panowie... sól morska odpada akurat traf chce ze jestem marynarzem i przez 2 lata pływałem na samochodowcu i woziłem auta z Niemiec do Szwecji i Anglii nie ma możliwości dostania się jakiejkolwiek soli... szybciej obstawiał bym że poprzedni właściciel rzadko mył auto w zimie i mgła solna spod kol osadzała się na klapie i wżerała w miejsca gdzie lakier był słabszy... ale to nie zmienia faktu ze bąble są coraz większe i lakier coraz bardziej pęka...;/ jak bylem w ASO to jeden z pracowników powiedział mi że nie jestem pierwszy z takim problemem... a jak się spytałem jaki model nie ma z tym problemu to odpowiedział, że wszystkie nowe takie problemy maja i że to wina lakierów bo są "wodne"... i dodał " im starszy samochód tym lepszy"...
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Rdza na klapie i progach

Post20 wrz 2014, 11:50

Hahaha z tą solą morską to chyba jaja :) Auto jest produkowane chyba w Meksyku dlatego żart z tą solą :)
Jesteś drugim właścicielem więc może auto miało jakąś stłuczkę i było ponownie lakierowane? Oczywiscie nie zmienia to faktu, że i tak za szybko żeby takie auto miało tyle bąbli.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Rdza na klapie i progach

Post20 wrz 2014, 12:39

karol pisze:nie no Panowie... sól morska odpada akurat traf chce ze jestem marynarzem i przez 2 lata pływałem na samochodowcu i woziłem auta z Niemiec do Szwecji i Anglii nie ma możliwości dostania się jakiejkolwiek soli... szybciej obstawiał bym że poprzedni właściciel rzadko mył auto w zimie i mgła solna spod kol osadzała się na klapie i wżerała w miejsca gdzie lakier był słabszy... ale to nie zmienia faktu ze bąble są coraz większe i lakier coraz bardziej pęka...;/ jak bylem w ASO to jeden z pracowników powiedział mi że nie jestem pierwszy z takim problemem... a jak się spytałem jaki model nie ma z tym problemu to odpowiedział, że wszystkie nowe takie problemy maja i że to wina lakierów bo są "wodne"... i dodał " im starszy samochód tym lepszy"...

No w końcu ktoś rozwiał mit złowieszczego :o wpływu wód oceanicznych :D . Wydaje mi się że sól używana w ziemie ma zdecydowanie bardziej niekorzystne działanie niż woda morska, przy czym również w jej przypadku to złowieszcze działanie jest znikome i na pewno nie tak destrukcyjne jak na foto.
Jeżeli auto zostało prawidłowo zrobione, to woda morska, sól na śnieg, kwaśne deszcze itp. nie powinny mieć tak zgubnego działania na lakier/blache.

karol, jeżeli auto nigdy nie było robione lakierniczko i są podstawy aby podciągnąć to pod perforacje (niestety nie wiem jak producent definiuje ten problem), to ja bym zaryzykował niezależnego rzeczoznawcę. Ja mam co najmniej jedną "dziurkę" po kamieniu (przynajmniej tyle zauważyłem) i to zdecydowanie inaczej wygląda niż u Ciebie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Rdza na klapie i progach

Post20 wrz 2014, 13:51

to juz któryś wariant na forum który rdzewieje i to chyba nie przypadek, chyba że w meksyku robią dziadowiznę i dlatego takie jaja, bo jakoś hatchback takich problemów nie ma a nawet jesli to na dużo mniejszą skalę.

Sól z dróg wiadomo jak jest ale to nie powód żeby po 2-3 latach były takie purchle wszedzie, nawet jeśli ktoś w ogóle nie dba o samochód.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: Rdza na klapie i progach

Post21 wrz 2014, 11:48

Też mam Varianta z Meksyku i też 4 lata.... nie ma żadnego bąbla... progi są ok, klapa też. Generalnie nic się nie dzieje. Widać na zdjęciach, że przy każdym bąblu jest uszkodzenie mechaniczne, jedynie drugie zdjęcie od dołu budzi wątpliwości, ciężko będzie z gwarancją na perforacje.
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: Rdza na klapie i progach

Post22 wrz 2014, 09:16

lukasik69 samochód nie był lakierowany ani rozbity... wykazały to m.in testy na grubość lakieru (wszędzie identycznie jest).
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Odp: Rdza na klapie i progach

Post22 wrz 2014, 16:00

karol pisze:lukasik69 samochód nie był lakierowany ani rozbity... wykazały to m.in testy na grubość lakieru (wszędzie identycznie jest).

A slyszales o takim wynalazku jak szpachla z metalowymi opiłkami:D
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdza na klapie i progach

Post02 paź 2014, 06:57

Witam. Tez mam wariata z mexiko a rdza.od samwgo początku. .. na kielichach tylnych sprezyn i uwaga szok w srodku we wnece kola zapasowego. Sa i kropki na drzwiach i progach. A wlanie teraz znalazlem na slupku tylnich drzwi.... dziadowo na maxa. Walka z aso.trwa. o poprawki walczylem ponad rok. Ale drzwi i progow nie uznali. Rozne teorie.a ostatnia to ze auto w miescie jezdzi obok trakcji elektrycznej i iskry z trammwaju wbijaja sie w karoserię. .. brawo volkswagen szmelcwagen :) pozdrawiam gkombi6@gmail.com
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: Rdza na klapie i progach

Post02 paź 2014, 14:50

:) To widzę, że w ASO bardzo kreatywni ludzie pracują, ja napisałem do PZM i TVN Turbo do programu Turbo Kamera czekam na odpowiedź.

A Ty Krzysiek180 jak walczysz?

Jak się wkurzę to pojadę do serwisu do Niemiec i zobaczę co oni powiedzą bo ostatnio zauważyłem że na drzwiach też mi wyszedł pęcherz ;/
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdza na klapie i progach

Post02 paź 2014, 17:35

W aso to jest zlewka na pierwszej linni. Napiszesz do Poznania standardowa zlewka i odesłanie do aso. Napiszesz do Wolfsburga odesla cie do Poznania lub powiedza ze moga pelnic jedynie role medialna w sprawie. .. zatem latwo nie jest. Tvn i inne to juz jakis sposób. Ciekawe czy sie zainteresuja. Ja do tej pory pismo xa pismem plus masa dokumentacji fotograficznej. Ostatnio jeszcze zastosowalem dwa podejscia jak okaza sie skuteczne dam znac za 2 tygodnie . Ps wykupilem tez domene i mam w związku z tym dalsze plany. Jesli ktos jest chetny do współpracy zapraszam na maila gkombi6@gmail.com pozdrawiam
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Odp: Rdza na klapie i progach

Post03 paź 2014, 06:25

Kozo pisze:
karol pisze:lukasik69 samochód nie był lakierowany ani rozbity... wykazały to m.in testy na grubość lakieru (wszędzie identycznie jest).


Kozo pisze:A slyszales o takim wynalazku jak szpachla z metalowymi opiłkami:D

nowoczesny miernik i tak to wykryje, w dodatku kiedy mniej wiecej połozono dodatkowe warstwy...takie szpachle sa dobre na mierniki z magnesem...a po drugie nie ma szpachli z opilkami metalowymi tylko pyłem aluminiowym lub wypełniaczami na bazie żelaza...kto i czym by szlifował szpachel z opiłkami metalowymi? :D
Ostatnio zmieniony 03 paź 2014, 09:38 przez marmi, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawiłem cytowanie
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdza na klapie i progach

Post06 paź 2014, 19:42

ja co podejde do auta to odkrywam coś ciekawego:) teraz w wekend coś tkiego na słupku tylnych drzwi wypatrzyłem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Krzysiek180

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 maja 2013, 12:53
  • Online: 19h 52m 49s
  • Auto: VW GOLF Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Rdza na klapie i progach

Post12 lut 2015, 18:14

Przednia maska... od wewnatrz ! Gdzie w lakier ubogo... i niech ktos powie ze jak nie bite to nie ma takiej opcji... kiedys tez tak myslalem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Rdza na klapie i progach

Post28 kwie 2017, 13:18

witajcie,
troszkę odświeżę, czy któremuś z forumowiczów udało się "wygrać" z serwisem a propo rdzy na klapie i progach? braliście rzeczoznawcę, proszę o podpowiedż , dzięki.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości