Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 06:23


[1,6 TDI 105KM] Przydławianie silnika

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Przydławianie silnika

Post26 wrz 2017, 19:33

Witam mam problem, czasami ale nie zawsze silnik podczas dodawania gazu przydławia mi sie na niskich obrotach , gdy jest zimny. Czasami ciężej odpala.Gdy sie rozgrzeje wszystko dobrze. Po podpięciu pod komputer pokazuje błąd przepływomierza. Czy przepływomierz może to powodować? Czy szukać gdzie indziej przyczyny?
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Przydławianie silnika

Post26 wrz 2017, 20:27

Wydaje mi się, że tak. W zależności od położenia pedału gazu komputer odczytuje dane z przepływomierza i dobiera dawkę paliwa. Oprócz tego turbo podaje powietrze. Błędne odczyty z przepływki wg mnie mogą dawać takie objawy jak piszesz.
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Przydławianie silnika

Post02 sty 2018, 18:19

Odświeżając temat. Problem polega na tym że samochód przy temperaturze około 10 stopni na plusie dłużej kręci (nie zawsze , zdarza się raz na jakiś czas) czy wina może tkwić w przepływomierzu?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Przydławianie silnika

Post02 sty 2018, 18:31

Te silniki chyba tak maja sporo znam ludzi z nimi i jedt tak ze raz na jakiś czas nie zależnie od temperatury itp silnik delikatnie dłużej zakręci lecz z reguły mój paki od strzała.
Ps. Przy dużych mrozach tez bezproblemowo zdazalo się ze i benzyniaki odpalałem bo im Aku padał od kręcenia lub jak przekręcali pierwszy raz kluczyk to już był padnięty
Offline

Grochol

Nieśmiały

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 01 cze 2017, 16:52
  • Online: 2d 9h 12m 29s
  • Silnik: 1.6 TDI 105km

Re: Przydławianie silnika

Post02 sty 2018, 18:37

U mnie to wygląda tak że w zimę pali na strzała , czasami dłużej kręci jak jest około 10 stopni na plusie i tylko jak jest zimny silnik.

Komp pokazał błąd przepływomierza i tak zastanawiam się czy to może być przyczyną?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Przydławianie silnika

Post02 sty 2018, 20:19

Pytasz o to 3 raz, a już odpowiedź była. Chyba wystarczy.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości